Bakan Eroğlu: “Asırlardır hiçbir esarete boyun eğmeyen millet Türk milletidir”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, asırlardır hiçbir esarete boyun eğmeyen milletin Türk milleti olduğunu kaydederek, “Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kocatepe’de, Dumlupınar’da kahramanlık destanını yazan bu asil millet, 15 Temmuz’daki hain ve alçak FETÖ darbe girişimine kahramanca mücadele etti” dedi.

Bakan Eroğlu: “Asırlardır hiçbir esarete boyun eğmeyen millet Türk milletidir” POLİTİKA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, asırlardır hiçbir esarete boyun eğmeyen milletin Türk milleti olduğunu kaydederek, “Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kocatepe’de, Dumlupınar’da kahramanlık destanını yazan bu asil millet, 15 Temmuz’daki hain ve alçak FETÖ darbe girişimine kahramanca mücadele etti” dedi.

Büyük Taarruz ve Zafer Haftası’nın 95. yıldönümü kutlamaları kapsamında memleketi Afyonkarahisar’a gelen Bakan Eroğlu, Kurtuluş Savaşı’nda büyük bir başarı gösteren ve adlarına şehitlik oluşturulan 47. alayın askerleri olan “Giresunlular Şehitliği”ndeki törene katıldı. Bakan Eroğlu, burada yapılan mescit ile Giresunlular Kültür Evi’nin açılışını da gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen törene Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Özkal, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İstanbul’daki bazı ilçelerin Giresunlu olan Belediye Başkanları, protokol üyeleri, askeri erkan ve şehitlikte yatan bir çok kahramanın torunları katıldı.

Törenin açılışında konuşan Bakan Eroğlu, geçmişte olduğu gibi şimdide Türkiye üzerinde bir çok ülkenin planları olduğunu ifade ederek, “Bu güzel ülkemizi işgal etmek isteyen bazı devletlerin hile desiselerine maruz kalmıştır. Onların hile desiseleri varsa, onların planları varsa, Cenab-ı Allah’ın da bir planı var. Allah’ın izniyle bu şanlı bayrak, bu topraklarda ilelebet dalgalanacak. Minarelerden ezanlar ilelebet okunacaktır. Çünkü kahraman bir millet var” dedi.

“Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır”

Bakan Eroğlu, Türk milletinin tarihte yazdığı kahramanlık destanları üzerinden 15 Temmuz da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine göndermede bulunarak şöyle konuştu:

“Asırlardır hiçbir esarete boyun eğmemiş millet Türk milletidir. Bende bu milletin bir evladı olarak, gerçekten gurur duyuyorum. Bütün cephelerde İstanbul’un fethinde, Niğbolu’nda, Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kocatepe’de, Dumlupınar’da ve buradaki Sivritepe’de bu kahramanlık destanını yazdınız. Dolayısıyla bu asil millet, 15 Temmuz’daki hain ve alçak FETÖ darbe girişimine kahramanca mücadele etti. Ve akabinde onları püskürttü. O bakımdan sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Cenabı Allah bütün milletimizi bela ve musibetlerden muhafaza eylesin. Düşmanların şerrinden korusun. Bizim ülkemize göz koyan bütün ülkeleri mahfe perişan eylesin. Onları tarih sahnesinden siliver yarabbi. Ayrıca FETÖ, PKK, PYD gibi bütün terör örgütlerini perişan eyle. Ve onlara silah ve maddi destek veren devletlerinde silahların kendilerini dönmesini sağla yarabbi. Cenabı Allah Türk milletinin bahtını açık etsin. 1071 Malazgirt Savaşından bu yana vatan için canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun.”

Bakan Eroğlu ve protokol üyelerinin konuşmalarının ardından şehitlikte yatan Giresunlu kahramanların torunları sahneye çağrılarak teşekkür plaketi verildi. Ardından Bakan Eroğlu ve beraberindekiler Giresunlular Kültür Evi’ni hizmet açtı.

 • Şampiyon Sporculardan Başkan Yanılmaz’a Ziyaret
 • Başkan Polat İtfaiye Teşkilatının Kuruluşunun 304. Yılını Kutladı
 • Yeni Eğitim-Öğretim Yılının İlk Eğitimi Verildi
 • Tarihi Yeşilyurt Konakları Geleceğe Taşınıyor
 • Başkan Gürkan, “Turgut Özal Üniversitesi’ne Her Konuda Destek Vereceğiz”
 • Ebegem’de Data Soft Eğitimleri Başlıyor
 • Asfalt Serim Çalışmaları Sürüyor
 • Yüzakı Caddesini Malatya’ya Yakışır Bir Hale Getiriyor
 • 81 İlden Genç “Başkan ile Başbaşa”
 • Malatya'da MHP'nin 5 ilçe başkanı değişti
 • Malatya'da iş yeri yangını
 • Çınar, “Çocuklarımızı Her Türlü Bilgiyle Donatılmış Şekilde Geleceğe Hazırlıyoruz”
 • Çalık’tan Makine Mühendisleri Odası’na ziyaret
 • Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüdüler
 • Rektör Karabulut, öğrencilerini ve personelini güllerle karşıladı
 • Doğu Kollektör Hattının 16.3 Kilometrelik Bölümü Tamamlandı
 • İtfaiye Personelinden Vali Kaban’a Ziyaret
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom