Başkan Akgün’ün, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı AKGÜN, “19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Yayımladı.

Başkan Akgün’ün, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı BÖLGE HABER

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı AKGÜN, “19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize ecdadın, duyduğu o büyük  güvenin önemli bir  göstergesidir” Dedi.

19 Mayıs Bir Milletin Küllerinden Tekrar Doğuşudur.

19 Mayıs 1919 Hz. Peygamber (sav) övgüsüne mazhar olmuş Aziz Milletimizin, yok olmanın eşiğinden döndüğü, adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür.

Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı istiklal mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, hürriyet ve istiklali ile yarınlara yürüyüşüdür.

Zulme uğrayan, vatanı işgal edilen ve davasında haklı bir milletin, İstiklalimiz ve istikbalimiz yolunda atılan bu büyük adım,  aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ederken,  Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, her türlü zulme karşı başkaldırımız,  necip milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlere de  örnek olmuştur.

Küresel eşkıyaların hedefinde, tahrik ve tertibinde yaşadıklarımız, Türk-İslam alemine yönelen zulmün artan boyutlarını yaşarken, çıkarlarını müstevlilerin emelleri ile tevhid edenlerin de durumunu da göz önüne aldığımızda; 19 Mayıs Bayramında; salt kutlama yapmanın ötesine geçerek, istikbalimizin teminatı gördüğümüz gençlerimizi yarınlara hazırlamanın, yaşadıkları sorunları aşmalarına, kendilerini gerçekleştirmeleri yönünde doğru modeller, kılavuzlar bulmanın yol haritalarını oluşturmak gerektiğini düşünüyoruz.

Bu büyük zaferin kazanımlarını yarınlara taşımak açısından; ecdadın ağır bedellerle sağladığı,  birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu merkezinde, tüm kazanımlarımıza sahip çıkmalıyız. Bu yöndeki azim ve kararlılığımız, ülkemizi daha müreffeh kılacak, geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır…

19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde hepimize sönmeyen bir meşale olarak, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Bu günün; 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize ecdadın, duyduğu o büyük  güvenin önemli bir  göstergesidir.

Ecadın gençlerimize duyduğu bu büyük güvenin yarınlara taşınması mesuliyetimiz dahilinde;

Günümüzde hayatı video gibi gören bu nesil yetişmesi,

Kendini iş ve para eksenli konumlama yönünde güdülenen bireylerin, büyük maddi beklenti içine gireceği, çalıştığı kurumdan maddi-manevi bir takdir alamadığında, bir süre sonra tükenmişlik sendromu yaşamaması, ecdadın emanetini yarınlara; 2023, 2071, 2453 ve sonrasına taşacak olan hedeflerimize taşıyan gençler yetiştirmemiz mesuliyetimiz olduğuna dikkat çekeriz…

Bu  duygu ve düşüncelerimizle; şahsım ve Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu adına;

99. yıldönümünde aziz milletimizin ve istikbalimizin teminatı olan gençliğimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı” en içten duygularla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şerefli dava arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle yâd ediyoruz.

Metin AKGÜN

Maarif Müfettişi

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Kaynak: - Milliyet
 • Barguzu Caddesi yenileniyor
 • AK Parti Malatya Milletvekilleri Çakır ve Kahtalı, Kuluncak'ta
 • Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif ataklara tepki
 • Ravcı, ''Oyuncularımızın cesareti, maçı kazanmamıza yetecektir''
 • Taksinin çarptığı temizlik görevlisi öldü
 • Büyükşehir Kuluncak’ta Temel Atıp, Açılışlar Yaptı
 • İmam Efendi Kavşağı Işıl Işıl
 • Kahtalı, "Halkımızın sağduyusu oynanan oyunu bozacak"
 • Çakır, ''Ekonomik darbe yapmaya çalışıyorlar ama muvaffak olamayacaklar''
 • Başkan Akın, ''Döviz, yapay yükseliş sergiledi''
 • Özcan, ''Döviz kurlarındaki düşüşü ciddi anlamda hissettik''
 • 5 Mahallede Yağmur Hattı Çalışması Yapıldı
 • Süt içmeyi sevmeyen çocuklara, tatlı bir alternatif: Muhallebi
 • Akın’dan ’oyunu bozalım’ çağrısı
 • Kale'de sportif ve kültürel etkinlikler düzenlendi
 • Kaymakam Zengince'ye ziyaret
 • Malatyalı esnaftan Türk lirasına destek
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom