Çalık: “Türkiye gücünü her geçen gün katlayarak büyüyor”

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Türkiye çok güçlü, çok büyük bir ülke. Gücünü her geçen gün katlayarak devam ediyor.

Çalık: “Türkiye gücünü her geçen gün katlayarak büyüyor” POLİTİKA

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Türkiye çok güçlü, çok büyük bir ülke. Gücünü her geçen gün katlayarak devam ediyor. Ülkemizin bulunmuş olduğu coğrafi konum çok ciddi manada zorlukları da beraberinde getiriyor. Dünyanın neresinde ne yaşanılıyorsa, Türkiye artık hiçbir yere kulağını kapatmıyor.” dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından vatandaşların milletvekillerine sorun ve taleplerini daha rahat ulaştırmaları ve bire bir anlatmaları için parti binasında Cuma günleri gerçekleştirilen Halk Günü uygulamasına yeniden başlanıldı.

Çalık, Halk Günü toplantısının açılışında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, basın mensuplarınca yöneltilen sorulara cevap verdi.

Malatya’da ara verilen Hak Günü uygulamasının yeniden başlatıldığını açıklayan Çalık, “İl başkanımızın talebi ile birlikte milletvekili arkadaşlarımızla nöbetçi vekil uygulaması yeniden balatmış bulunmaktayız. İlk nöbeti de İl Başkanımız yazdı, biz bu gün milletimizle hemhal olacağız. Onların Ankara’ya gelmelerine gerek kalmadan, burada onları dinleyip sorunlarına elimizden geldiği kadar destek olmaya gayret göstereceğiz. Türkiye çok güçlü, çok büyük bir ülke. Gücünü her geçen gün katlayarak devam ediyor. Ülkemizin bulunmuş olduğu coğrafi konum çok ciddi manada zorlukları da beraberinde getiriyor. Dünyanın neresinde ne yaşanılıyorsa, Türkiye artık hiçbir yere kulağını kapatmıyor. Bugün Ukrayna’da yaşanan sorun ve sıkıntı varsa bunun da Türkiye tarafından gündem edilmesi ve çözüm bulunması için mücadelesini Sayın Cumhurbaşkanımız veriyor. Sadece Ortadoğu’da, sadece Müslüman coğrafyasında değil, bütün kıtalarda bütün ülkelerde yaşanan sorunlar ve sıkıntılar için Türkiye artık söz sahibi.” diye konuştu.

Çalık, “Malatya’mız girdiğimiz 13 seçimin tamamında çok ciddi destek verdi bize. En son 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanımız ve bizlere vermiş olduğunuz destekler için bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdi Allah nasip ederse önümüzde çok önemli bir seçim var. 31 Mart 2019 yerel seçimleri inşallah AK Parti’nin milletiyle birlikte tarih yazacağı bir seçim olacak. 31 Mart 2019 yerel seçimleri için genel merkezimiz tarafından aday adaylıkları başvuru süreci devam ediyor.  Toplam belediye başkana adayı olarak 7 bin 160 kişi ‘belediye başkan adayı olmak istiyorum’ diye başvururlarını yaptı.  Bu sene başvurular ilk kez elden değil direk olarak teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, internet üzerinden yapıldı. 7 bin 160 belediye başkan adayımızla birlikte. Meclis üyeliklerinin başvuru süresi 3 Aralık’ta son buluyor. 3 Aralık’a kadar belediye meclis üyesi olmak isteyen arkadaşlarımızın başvurularını yapmaları gerekiyor” diye konuştu.

Belediye başkan adaylıklarının belirlenmesi konusunda ise Çalık, “Genel Merkezimizin yapmış olduğu kamuoyu ve temayül yoklamaları sonucunda vatandaşlarımızın talepleri göz önünde bulundurularak, belediye başkanlarımızın adaylıkları söz konusu oldu ve olacak. Temayül kamuoyu yoklamaları Genel Merkezimize yol gösterici olacak” ifadelerini kaydetti.

Milletin ekonomik darbe girişimlerine karşı dimdik durduğunu ve dolar kuru nedeniylede fırsatçılık yapanlara karşıda bakanlıkların ve ilgili tüm kurumların gereken önlemi alacağını belirten Çalık şu şekilde konuştu; “Türkiye’nin bulunduğu coğrafya birçok terör örgütünün ülkemizi hedef haline getiriyor. Türkiye’nin büyümesine engel olmak isteyen ulusal ve uluslararası güçleri hepimiz biliyoruz. Birçok darbe girişiminin yapılmaya çalışıldığını biliyoruz. Milletimiz bu darbe girişimlerine karşı göğsünü siper etti. Bu kez ekonomik darbeyi yapmak istediler. 10 Ağustos itibariyle başlayan süreçte doların yükselmesiyle maalesef felaket telalığı yapanlar ‘dolar 10 lira olacak’ diye söylemelerine devam ettiler. Muhalefette ‘bu iktidar gitsin de gerekirse devlet gitsin’ zihniyeti var. Ben milletimizin bir kez daha ekonomik darbe girişimine karşı dimdik durduğunu gördüm. Ekonomiden sorumlu bakanımız Berat Albayrak’ın almış olduğu önlemler ekonomik darbenin önüne geçmiş vaziyette. Dolar kuru düşüyor. İnşallah dolar daha da düşecek, fiyat istikrarı sağlanacak. Fırsatçılık yapmak isteyenler içinde İçişleri Bakanlığımız, yerel yönetimlerimiz ve Ticaret Bakanlığımız gerekli kontrolleri yaparak, fırsatçılık yapan fiyat artışına gidenlerle ilgili gerekli cezaları uygulayacaklar. Milletimizin gönlü rahat olsun.”

Çalık, daha sonra Halk Gününe katılan vatandaşların tek tek sorun ve taleplerini dinledi. Çalık, Malatya’da çözülmesi gereken sorun ve talepler için  zaman zaman kurum yöneticilerini arayarak, vatandaşların taleplerini ileterek, sonuçlandırılmasını istedi.

Kaynak: Bülten - Bülten
 • MBH Kadın Kolları Mevlana Haftası Etkinliği Düzenledi
 • Başkan Çınar, “Müzemiz, İlçemizin Kültürel Gelişim Vizyonuna Değer Katacak”
 • Başkan Gürkan, İrfan Akademisi’nin Konuğu Oldu
 • Başkan Polat,Vefa Konağını ziyaret etti
 • Başkan Gürkan, “Yerli Malı Oranını Yükseltmek Gibi Bir Sorumluluğumuz Var”
 • Başkan Adayı Mahmut Polat, Anadolu Basın Birliğini Ziyaret Etti
 • MÜSİAD Dost Meclisi Konuğu Sadıkoğlu oldu.
 • Fırat Edaş’tan Tecde Mahallesi’ne Yatırım
 • Mimar Okan Karakaş’a Afıap Unvanı Verildi
 • Milli Beka Hareketi’nde Mazbata Töreni
 • Prof. Dr. Karabulut, ‘Türkiye Kadın Rektörler Toplantısına’ katıldı
 • Başkan Gürkan, Mathap Başkanı Akın ve Yönetimi İle Bir Araya Geldi
 • Mandalinanın 10 Önemli Faydası
 • Türkiye Ve Azerbaycan Arasında Tarım Sigortaları İş Birliği Protokolü İmzalandı
 • Başkan Gürcan Türkiye Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı Malatya Şubesini Ziyaret Etti
 • Milli Beka Malatya Kadın Kollarında Kur’an Tilavetiyle Rozetler Takıldı
 • Fendoğlu TBMM Genel Kurulu'nda Ticaret Bakanlığı Bütçesinde Konuşma yaptı.
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom