Çalık, ''Türkiye’ye yapmış olduğu yatırım ve hizmetler tüm dünyanın dikkatini çekiyor''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti iktidarlarının Türkiye’ye yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerin tüm dünyanın dikkatini çektiğini söyledi.

Çalık, ''Türkiye’ye yapmış olduğu yatırım ve hizmetler tüm dünyanın dikkatini çekiyor'' POLİTİKA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti iktidarlarının Türkiye’ye yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerin tüm dünyanın dikkatini çektiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partililer ile birlikte Memur-Sen Malatya Şubesini ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Toplu Sözleşme sürecine değinerek, amaçlarının memurların var olan haklarının daha da iyileşmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı. Toplu Sözleşme sürecinin hayırlara vesile olmasını söyleyen Yıldırım, görüşmelerden iyi sonuçlar alacaklarına inandıklarını kaydetti.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise AK Parti iktidarları döneminde memurlara birçok hak verildiğini dile getirerek, görüşmelerin hayırlı olmasını temenni etti. Kahtalı, 5 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatyalılarla buluşacağını aktararak, bütün Malatyalıları Cumhurbaşkanını karşılamaya davet etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, AK Parti iktidarlarının Türkiye’ye yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerin tüm dünyanın dikkatini çektiğini ifade ederek, "Yapılan bu yatırımlar ve hizmetlerin, özellikle kamuda yapmış olduğumuz hizmetlerin en önemli araçları kamuda çalışan memurlarımız ve kamudan emekli olan emeklilerimizdir. Eğer bugün AK Parti hükumetlerinin başarısından bahsediyorsak, bürokrasideki, kamudaki, memurlarımızın ve kardeşlerimizin bundaki emeğini asla yadsıyamayız. Dolayısıyla 16 yıl boyunca AK Parti hükumetleri döneminde getirdiğimiz hizmetlere aracı olan bütün memurlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Çalık, 16 yıllık süreçte birçok düzenleme yaptıklarını, bunlar arasında en önemli düzenlemenin de Sosyal Güvenlik Sistemi şemsiyesinin genişletilmesi olduğunu kaydederek, “2002’de Sosyal Güvenlik Sistemi denen bir sistemin olmadığını sadece sıkıntılı sağlık kuruluşlarının olduğu, memurlarımızın dahil, işçilerimizin Sosyal Güvenlik’te çok ciddi sorunlar yaşadıklarını biliyoruz. Bu yaşanılan sorunları bertaraf etmek için öncelikle Sosyal Güvenlik şemsiyesini genişlettik. Tüm Türkiye’yi kapsayacak Sosyal Güvenlik şemsiyesinin içine hem memurlarımızı, hem işçilerimizi, hem emeklerimizi hem de bakmakla mükellef olduğumuz insanlarımızı kattık. Bu çok önemli bir adımdır” ifadelerini kullandı.

AK Parti iktidarları döneminde memur maaşlarında da çok büyük artışlar yaşandığını dile getiren Çalık, “2002’den bu yana kamu personellerinin mali ve sosyal hakları anlamında önemli ölçüde artışlar sağladık. Aile yardımı ödeneği dahil olmak üzere en düşük memur maaşında yüzde 552 oranında artış sağladık. Ortalama memur maaşını da yüzde 432.4 artırarak 3 bin 077 TL’ye çıkardık. Gönül arzu ediyor ki Türkiye ekonomisi büyüsün ve kamuda görev yapan arkadaşlarımızın maaşlarını, sosyal haklarına daha da yüksek seviyelerde çıkaralım” dedi.

Toplu Sözleşme görüşmelerine de değinen Çalık, 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği ile birlikte memurlara toplu sözleşme hakkı getirdiklerini anımsattı. Çalık, “1 Ağustos itibariyle Toplu Sözleşme görüşmelerimiz memur sendikalarımızla başlamış vaziyettedir. Müzakereler yapılacak. İnşallah Toplu Sözleşmeler süreci hayırlı, uğurlu olur” değerlendirmesinde bulundu.

Çalık, konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Ağustos’ta Malatya’ya geleceğini de hatırlatarak, Malatya olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok büyük bir kalabalıkla ve güzel bir şekilde karşılayacaklarını belirtti.

 • Yeni Malatyaspor'da sezon hazırlıkları 
 • Malatya'da 3 FETÖ sanığına hapis cezası
 • Baskil'de şehit Fethi Sekin anısına turnuva düzenlendi
 • Helikopter ambulans kalp krizi geçiren kişi için havalandı
 • Meclis Temmuz Ayı Çalışmalarını Tamamladı
 • Konakta Altyapı ve Üstyapı Yenilendi
 • Hasançelebi’deki 385 metre uzunluğundaki viyadük inşaatı sürüyor
 • Erken Uyarı Sistemi Artık Meslek Hastalıkları İçin De Çalışacak
 • Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin
 • Kale'de vatandaşlara sağlıklı yaşam anlatıldı
 • 100 yaşına kadar yaşamanın formülü gen testinde saklı
 • Vali Kaban, Yunus Emre Enstitüsü “Türkçe Yaz Okulu” Öğrencileri İle Bir Araya Geldi
 • Tek Vatan Tek Bayrak Tek Millet Tek Devlet
 • Temmuz Ayı Meclis Toplantısı II. Birleşimle Devam Etti
 • Başkan Gürkan, Minibüs Durukları İle Esnaf İş Hanı’ndaki Çalışmaları Yerinde İnceledi
 • 1980 Mezunları, Battalgazi’de Tarihi Mekânları Gezdi
 • Yaz Ayları Hemoroid Sorununu Tetikliyor
Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom