Çalık: “Ekonomik darbe girişimlerine karşı, onlara inat biz yatırımlarımıza devam ediyoruz”

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Ekonomik darbe girişimlerine karşı, onlara inat biz yatırımlarımıza devam ediyoruz”

Çalık: “Ekonomik darbe girişimlerine karşı, onlara inat biz yatırımlarımıza devam ediyoruz” POLİTİKA

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi ÖznurÇalık, Tecde Mahallesini, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran’ı, Malatya İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce'yi ziyaret ederken,  Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nin inşaat alanında ise incelemelerde bulundu.

Tece Mahallesi’ne ziyaret
Çalık, beraberindeki heyet ile birlikte Yeşilyurt Tecde Kültür Merkezi’nde kurs gören bayanları ziyaret etti. Çalık, burada kadınların yapmış olduğu el işlerini inceleyerek sohbet etti. Çalık, kursiyer bayanların sorun ve taleplerini de dinledi.
Çalık, daha sonra Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit’i ziyaret ederek, mahallenin genel sorun ve taleplerini dinledi. Çalışmalarından dolayı Mahalle Muhtarı Ali Yiğit’e teşekkür eden Çalık, “Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemi biz sizlerle birlikte atlatacağız. Zor dönemleri birlikte atlattık, darbe girişimlerini birlikte atlattık. 15 Temmuz hain darbe girişiminde tanklara karşı göğsümüzü birlikte siper ettik. Şimdi ekonomik darbe yapılmak isteniyor. Bu ekonomik darbenin karşısında da göğsümüzü siper edeceğiz. Bu ekonomik darbe girişimlerine karşı, onlara inat biz yatırımlarımıza devam ediyoruz. İnşallah 2023’te gelişen ve güçlü Türkiye olması için hepimiz 7/24 saat, Cumhurbaşkanımız, Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vatandaşımıza ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran’a ziyaret
Milletvekili Çalık,  Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran’ı ziyaret ederek, görevinin hayırlı olmasını diledi.
Başsavcı Savran, ziyaret için teşekkür ederek; “Adalet hizmetine Malatya ayağında da elimizden geldiğince samimi bir şekilde hizmet etmeye, hizmet vermeye devam edecektir. Bu ziyaret bize destek ve güç verdi. Her zaman Malatya’nın hak ve hukuk noktasındaki ihtiyacı olan veya hak ve hukuk noktasındaki gereksinimi olan hizmetleri elimizden geldiğince samimi bir şekilde sunma gayreti içinde oyacağız” dedi.
 
Milletvekili Çalık ise,  Başsavcı Savran’a Malatya’daki görevinde başarılar dileyerek, “Malatya’mız sakin ve huzurlu bir şehir. Sizlerin sayesinde de adaletin tesis edildiği şehir unvanını kazanacak.  Öncelikle memleketimize hoş geldiniz, Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Üzerindeki yük özellikle adaletin tesisi adına çok önemli. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve adaletin tecelli etmesi adına da sizlerin çok özverili çalışmalarına şahitlik ediyoruz” diye konuştu.

İl Jandarma Komutanı Albay İnce’ye ziyaret
Milletvekili Çalık, Malatya İl Jandarma Komutanlığına atanan Jandarma Albay Necmi İnce'yi ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Çalık, İl Jandarma Komutanlığının Malatya’da önemli görevler yaptığını ve çalışmaların devamını dileyerek, Albay İnce’ye başarılar diledi.
 

Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nin inşaatını inceledi
Milletvekili Çalık ve beraberindeki partililer Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nde yürütülmekte olan inşaat çalışmalarını inceledi. Çalık, yapılmakta olan çalışmaları yerinde inceleyerek, hastanenin son durumu hakkında bilgi aldı.
Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi tadilatı ve ek bina inşaatının Ocak 2017 tarihinde başladığı ve hastanenin 75 yataklı olarak 15 Ekim 2018 tarihinde hizmet vermeye başlayacağı bilgisini alan Çalık, hastanenin yeniden revize edilmesi için yaklaşık 15 milyon TL tutarında bir harcama yapıldığını kaydetti. Hastanenin ilçeye kazandırılmasında Mahmut Çalık’a bir kez daha teşekkür ettiklerini belirten Çalık, hastanenin 45 yataktan 75 yatağa çıkartıldığını, hastanenin her türlü alt yapıya sahip olduğunu, bölgenin ihtiyacına cevap verebileceğini ve hastanenin Ekim ayı sonu itibariyle hasta kabullerine başlayacağını ifade etti.
 

Kaynak: Bülten - Bülten
 • Başkan Gürcan Türkiye Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı Malatya Şubesini Ziyaret Etti
 • Milli Beka Malatya Kadın Kollarında Kur’an Tilavetiyle Rozetler Takıldı
 • Fendoğlu TBMM Genel Kurulu'nda Ticaret Bakanlığı Bütçesinde Konuşma yaptı.
 • Başkan Gürkan, İhh Malatya Şubesi’ni Ziyaret Etti
 • Keskin:  “Vakıf kiracısı olan esnaflarımızın sorunu çözüldü”
 • Aralıkayı Meclis Toplantıları Başladı
 • Başkan Çınar, “Algılama ve İdrâk Dünyamızı Kitap Üzerine İnşa Edelim”
 • Başkan Polat, “Sağlam Altyapı İle Sorunsuz Bir Şehir İnşa Ediyoruz”
 • Vali Aydın Baruş ve Eşi Nagihan Baruş Miad Sevgi Evleri’ndeki Çocukların Doğum Gününü Kutladı
 • Başkan Adayları Liyakat Sahibi , Halk Adamı Olmalı
 • TSO Komisyoncular Derneği Ziyaret
 • Başkan Gürkan, Bilsam Yönetim Kurulu Üyeleri İle İstişarede Bulundu
 • Milli Beka Hareketi Vergi Dairesi Başkanı Poyraz’ı Ziyaret Etti
 • Başkan Çınar, “Kültürümüz ‘İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın’ Düsturuyla Yoğrulmuştur”
 • Engellilerin Sorunları Karşısında Daha Bilinçli Olunmalı
 • Başkan Gürkan, İspendere İçmeleri’nde İncelemelerde Bulundu
 • İl Afet ve Acil Durum Toplantısı Düzenlendi
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom