Devam Eden Yatırımlarımız 144 Milyon Tl

Devam Eden Yatırımlarımız 144 Milyon Tl MALATYA

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya genelinde 144 milyon TL değerinde 805 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı yatırımı devam ediyor.

Malatya’nın en büyük kurumlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla çalışan MASKİ Genel Müdürlüğü şehrin daha modern bir altyapıya kavuşması için çalışmalarına devam ediyor. Şehrin genelinde içmesuyu ve kanalizasyon hat çalışmaları yapıp, şehrin altyapısını güçlendirerek gelecek nesillere sağlam bir Malatya bırakmak için çalışmalarını aralıksız gerçekleştiriyor.Yaptığı içmesuyu altyapı çalışmaları ile Türkiye’nin en kaliteli içmesuyunu Malatyalıların musluklarına ulaştırıyor. Kanalizasyon altyapısını güçlendirerek şehrin insanını temiz çevre ile buluşturuyor. Malatya genelinde değeri 144 milyon TL olan 805 kilometrelik altyapı yatırımı gerçekleştiriyor.

“154 kilometrelik 46,5 milyon TL değerinde DMA Çalışması Gerçekleştiriyoruz”
Malatya merkezde yaptığı Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmaları ile kayıp kaçak su kullanımını en aza indiren MASKİ Genel Müdürlüğü dev projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “ Malatya merkezin içmesuyu altyapısını güçlendirmek, kayıp kaçak su kullanımını en az seviyeye düşürmek için Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerinde DMA çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin kullanım ömrünü tamamlamış içmesuyu hattını uzun yıllar dayanıklı DUKTİL borular kullanarak yeniden inşa ediyoruz. Bu kapsamda Yakınca-Bostanbaşı, Abdulgaffar-Şeyhbayram, İnönü-Seyran, Eski Malatya, Hamidiye-Mollakasım-Hıroğlu ve Konak Mahallelerinde toplam maliyeti 46,5 milyon TL olan 154 kilometrelik yatırımlarımız devam ediyor.” dedi.

“Yıllardır Beklenen Dev Proje’de Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor”
Malatya’nın daha modern bir şehir olması için öncelikle altyapısını güçlendirmek gerektiğinin bilincinde olduklarını belirten Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “ Malatya merkez ve ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon altyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Doğu Kollektörü Hattı Projesini hayata geçirerek yatırımlarımızı başlattık. Projenin 1. Etabını Battalgazi İlçesi’ne bağlı Bulgurlu Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Orduzu Mahallesi’nin bir kısmı, Villakent Siteleri, Malatya Yeni Stadı, İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi’nde gerçekleştiriyoruz. Dev altyapı yatırımı için hazırlanan 17,4 Milyon TL maliyetinde olan 39 km’lik kollektör ve kanalizasyon hattı çalışmamız devam ediyor.” dedi.

“5 İlçe Merkezinde İçmesuyu ve Kanalizasyon Çalışmalarımız Devam Ediyor”
Malatya merkez Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerinde yaptığı içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının yanı sıra 13 ilçede yatırımlar yapan MASKİ Genel Müdürlüğü ilçelerde yatırımlarına devam ediyor. İlçe merkezlerinde içmesuyu ve kanalizasyon hat çalışmaları gerçekleştirerek altyapıyı güçlendiriyor. Bu kapsamda; Doğanşehir ve Akçadağ ilçeleri merkezinde içmesuyu ve kanalizasyon, Hekimhan ve Yazıhan İlçeleri merkezinde kanalizasyon, Arguvan İlçesi merkezinde içmesuyu altyapı çalışmalarını gerçekleştirerek sağlam altyapı inşa ediyor.  5 ilçe merkezinde yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Doğanşehir İlçesimerkezindemaliyeti 20,8 milyon TL olan 90 kilometrelik kanalizasyon ve 75 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmamız devam ediyor. Akçadağ İlçesi merkezinde 11,8 milyon TL maliyetinde 48 kilometrelik kanalizasyon ve 46 kilometrelik içmesuyu altyapı yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra Yazıhan ilçesi merkezinde 6,2 milyon TL maliyetinde 37 kilometre ve Hekimhan İlçesi merkezinde 9,8 milyon TL maliyetinde 80 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmalarımız devam ediyor. Arguvan İlçesi merkezinde ise 3,5 milyon TL değerinde 49 kilometrelik içmesuyu hattını yeniliyoruz. 5 ilçe merkezinde gerçekleştirdiğimiz içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. 7 gün 24 saat kesintisiz çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.
 

Kaynak: - Milliyet
 • Düşük Tansiyonlulara Özel Öneriler
 • Elazığ'da uyuşturucu operasyonu
 • İYİ Parti Malatya İl Başkanı Özdal'a saldırı iddiası
 • Çaykur Rizespor Maçının ardından
 • Yeni Malatyaspor'da Çay Keyfi:1-0
 • Yeni Malatyaspor-Çaykur Rizespor maçı öncesi dostluk mesajları
 • İYİ Parti Malatya İl Başkanı Özdal'a saldırı iddiası
 • BBP Yeşilyurt İlçe Teşkilatından Başsavcı Savran'a Ziyaret
 • Milli Beka Hareketi Dr. Bingöl'ü ziyaret Etti
 • Gözaltına alınan 8 zanlıdan 3'ü emniyetten salıverildi
 • Malatya'da saman yüklü kamyonet yandı
 • Malatya'da otomobil devrildi: 1 yaralı
 • Başkan Çınar, Yeni Kaymakam Gülenç’e ‘Hayırlı Olsun’ Ziyaretinde Bulundu
 • Rektör Prof. Dr. Karabulut’tan Özal’ın Anıt Mezarına ve ailesine ziyaret
 • Çalık: “Yerli ve milli duruşu görmenin gururunu yaşadık”
 • Çalık, 2. OSB’de incelemelerde bulundu
 • Fırat Edaş’ın Yenileme Çalışmalarıyla Elektrik Kesintileri Son Buldu
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom