Doğu Ekspresi yolcularına sıcak çorba ve helva ikram edildi

Doğu Ekspresi yolcularına sıcak çorba ve helva ikram edildi.

Doğu Ekspresi yolcularına sıcak çorba ve helva ikram edildi BÖLGE HABER

Ankara'dan "Doğu Ekspresi" treniyle yaklaşık 25 saatlik yolculuğun ardından Kars'a ulaşan yolculara Kars Tren Garı'nda sıcak çorba ve helva ikram edildi.

Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy, "Bizler yerel yönetim olarak misafirlerimizi memnun etmek adına elimizden geleni yapıyoruz ve ümit ediyoruz ki misafirlerimiz Kars'tan mutlu ayrılacak"

Yolculardan Atbinmez, "Yaklaşık 25 saat süren yolculuktu ama tahmin ettiğimizden çok daha rahat geldik, yataklar da oldukça rahattı. Kesinlikle böyle bir karşılama beklemiyordum"

Ankara'dan son günlerde rağbet gören "Doğu Ekspresi" treniyle yaklaşık 25 saatlik yolculuğun ardından Kars'a ulaşan yolculara Kars Tren Garı'nda sıcak çorba ve helva ikram edildi.

Ankara-Kars Demiryolu'nun Sarıkamış İstasyonu'nda trene binen AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey ile Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, yolculara karanfil dağıtarak yolculuk yaptı.

Yolcularla sohbet eden Beyribey ile Toksoy'a eşlik eden Karslı aşıklar da trende müzik dinletisi sundu. Ankara'dan sonra Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahını izleyen tren, yaklaşık 25 saatlik yolculuğun ardından son durağı olan Kars Tren Garı'na ulaştı.

Kars Tren Garı'nda bekleyen vatandaşlar da yolcuları karanfillerle karşılayarak, Sarıkamış Belediyesince hazırlanan sıcak çorba ve helva ikramında bulundu.

- "Doğu Ekspresi'nde yaklaşık 15 bin kişi Kars'a gelmek için sıra bekliyor"

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy son zamanlarda Kars'a ilginin çok fazla olduğunu ifade ederek, "Doğu Ekspresi'nde yaklaşık 15 bin kişi Kars'a gelmek için sıra bekliyor. Bizler de bu akşam Doğu Ekspresi ile Kars'a gelen misafirlerimizi Sarıkamış'ta Kars Milletvekilimiz Selahattin Beyribey ve il meclis üyelerimiz ile karanfillerle karşıladık, bütün yolcularımıza 'hoş geldiniz' diyerek, Kars'a kadar yolculuk yaptık." ifadesini kullandı.

Kars-Sarıkamış arasındaki tren yolculuğunda aşıkların da misafirleri kahramanlık türküleriyle karşıladığını anlatan Toksoy, şunları kaydetti: 

"Kars Garı'nda hazırlanan etkinliklerle misafirlerimize bir kez daha 'hoş geldiniz' dedik. Sarıkamış Belediyesi olarak bu akşam Doğu Ekspresi yolcularımıza çorba ve helva ikramımız oldu. Onlara Kars hakkında bilgiler aktardık, Kars merkez, Çıldır, Ani, Sarıkamış ve Kars'ın ilçelerini dolaşmaları yönünde rotalar sunduk. Bizler yerel yönetim olarak misafirlerimizi memnun etmek adına elimizden geleni yapıyoruz ve ümit ediyoruz ki misafirlerimiz Kars'tan mutlu ayrılacak."

- "Kesinlikle böyle bir karşılama beklemiyordum"

Yolculardan Sena Atbinmez de İstanbul'dan geldiğini ve yolculuğun güzel geçtiğini ifade ederek, "Gayet keyifli yolculuktu. Milletvekili ve belediye başkanının vagonlara gelmesiyle şok olduk ve burada hazırlanan karşılama da oldukça güzeldi. Sanıyorum ki Kars halkı da bu durumdan oldukça memnun. Yaklaşık 25 saat süren yolculuktu ama tahmin ettiğimizden çok daha rahat geldik, yataklar da oldukça rahattı. Kesinlikle böyle bir karşılama beklemiyordum." dedi.

İzmir'den gelen Şeyma Çakmak ise arkadaşlarının önerisiyle yola çıktıklarını anlatarak, "Harika bir yolculuktu, zaten Kars'a arkadaşlarımın önerisiyle geldim ve gerçekten dediklerinden daha iyi bir yolculuk yaptık. Bu yolculuk yaşanması gereken bir deneyim ve herkese tavsiye ediyorum." diye konuştu.  

Kaynak: AA -
 • Milli Beka Hareketi İlçe Başkanı Apohan'nın Kurban Bayramı mesajı
 • MHP Akçadağ İlçesi Meclis Üyesi Sami İlhan Bayram Mesajı
 • EKG Derneği Başkanı Akgün’den Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Başkan Yanılmaz Elazığ’ı Anlattı
 • Başkan Keskin, ''Ülkemize sahip çıkmamız lazım''
 • Başkan Dağ’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Malatya Bu Yıl Da “Kurbanım Kızılaya Dedi”
 • Maski Ekipleribayram Tatilinde Hizmet Vermeye Devam Edecek
 • MBH Doğu Anadolu Bölge Başkanı Aygün Kurban Bayramı Mesajı
 • Battalgazi İlçesindeki Tarihi Mekanlara Ziyaretçi Akını Yaşanıyor
 • Başkan Gürkan’ın Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba, Orman Yangınlarının Araştırılmasını İstedi
 • Fenerbahçe Maçın ardından
 • Fenerbahçe, Evkur Yeni Malatyaspor'a 1-0 mağlup oldu
 • Şehit Düşen Meslektaşları İçin Mevlit Okuttu
 • Askeri gazinonun ek hizmet binasında yangın
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom