Elazığ'dan Arakan'a Şefkat Eli

Elazığ'dan Arakan'a Şefkat Eli BÖLGE HABER

Elazığ Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi, Memur-Sen, ASKON ve MÜSİAD işbirliğiyle Arakan’da yaşam mücadelesi veren mazlumlar için "Sessiz Çığlığa Sessiz Kalma" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.
15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda başlatılan ve 23 Aralık tarihine kadar devam edecek olan yardım kampanyasının startı bugün verildi. Arakan için düzenlenen yardım kampanyası açılış programına AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, MÜSİAD Başkan Yardımcısı Murat Dağhan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kampanyanın başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, Arakan’da yaşayan Müslümanlar için yeni bir yardım kampanyası başlattıklarını ve  bütün hemşerilerimizden de kampanyaya destek sağlamalarını beklediklerini söyledi. Dünyanın her yerinde zulme uğrayan insanlar için çalıştıklarını belirten Kılıç, Elazığ insanının merhametli ve yardımsever olduğunu bildiklerini ve kardeşlik köprüleri oluşturacak bu yardıma gönüllü olarak destek sağlayacaklarına inandıklarını kaydetti.
Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ise çok hayırlı bir kampanya başlattıklarını ve kampanyaya maddi-manevi destek sağlayacak herkese teşekkür ettiğini belirtti. 
MÜSİAD Elazığ Şubesi Başkan Yardımcısı Murat Dağhan  da zulme uğrayan insanlara karşı duyarsız ve sessiz kalmanın dinimizde yeri olmadığını ve bu kampanyayla başta çocuklar olmak üzere Arakan'da yaşayan bütün mazlumlara bir nebze de olsa fayda sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

BAŞKAN YANILMAZ: "DÜNYA ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"
Arakan'da yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimiz için anlamlı bir yardım kampanyası başlattıklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere zulme uğrayan herkese şefkat ve merhamet eli uzattıklarını söyledi.
İnsanların çeşitli işkencelere maruz bırakıldığı ve adeta bir dramın yaşandığı Arakan’a bütün dünyanın duyarsız kaldığını belirten Başkan Yanılmaz, "Ülkemiz hariç herkes adeta üç maymunu oynuyor" dedi.
Türkiye'nin güçlü, adil ve merhametli bir devlet olduğuna dikkat çeken Başkan Yanılmaz, "Bütün dünya olup bitenler karşısında gözlerini kapatırken Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Arakan'a sahip çıktı ve onlara yardım elimizi uzatarak kamplara yerleştirdi" dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖMER SERDAR: "SUÇ BATI MEDENİYETİNİN"
Arakan'da yaşanan dramın bir medeniyet sorunu olduğunu ve bu sorunun ana kaynağında batı medeniyetinin olduğunu belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar,  açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
"Dünyaya baktığımızda kuzey yarım kürenin refah seviyesi tamamen güney yarım kürenin sömürülmesinden ve onların zenginliklerinin alınıp kuzeye taşınmasından kaynaklıdır. Bu durum batı medeniyetinin bizleri getirdiği noktadır. Bu durum şuan Suriye, Filistin, Somali, Arakan, Irak ve başka coğrafyalarda yaşanıyor. Bizler hep birlikte kardeş olarak bu durumu bozacağız ve yaralarımızı birlikte saracağız" dedi.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI’NDA BAĞIŞLAR KABUL EDİLİYOR 
Kampanyaya destek vererek bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız için İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bağış kabul noktası oluşturuldu. Öte yandan vatandaşlarımız Kuveyt Türk Bankası 989898-10 nolu hesaba bağışta bulunabilecekler. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Elazığ Belediyesi 153 Beyaz Masa’yı arayarak bilgi alabilirler.

Kaynak: - Milliyet
 • Darende'de aşure ikramı edildi
 • Gündüz, ''3 puan aldığımız için mutluyuz''
 • Malatya'da "Sağlıklı Yaşam için Birlikte Yürüyoruz" etkinliği
 • Elazığ'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği
 • Elazığ'da muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtıldı.
 • Bakan Turhan, ""Daha çok yapılacak iş var"''
 • ‘Ehl-i BeytSevgisi ve Kerbela’ programına yoğun ilgi
 • CHP Heyetinden MESOB’a ZİYARET
 • Malatya’nın Geleceği İçin İstişare Toplantıları Önemli
 • Mumcu, Hekimhan’ın Kırsal Mahallelerindeki Çalışmaları Yerinde İnceledi
 • Engelsiz Yaşam Merkezi’nden Huzurevi’ne Ziyaret
 • Çalık: “Ekonomik darbe girişimlerine karşı, onlara inat biz yatırımlarımıza devam ediyoruz”
 • _Bir Olalım Diri Olalım Kardeş Olalım
 • Büyükşehir, 81 ilden 200’ün üzerinde genci Malatya’da buluşturdu
 • Çalık, trafik kazası geçiren genci sakinleştirdi
 • Malatya'da 3,2 büyüklüğünde deprem
 • Düşük Tansiyonlulara Özel Öneriler
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom