Kabine revizyonunu değerlendiren Bakan Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kabine revizyonu ile ilgili olarak, “Bu Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın takdiridir. İnşallah hayırlı olur. Yani neticede bazı arkadaşlarda bir görev değişimi oldu. Bu bakımdan güzel hizmetler...

Kabine revizyonunu değerlendiren Bakan Eroğlu: POLİTİKA

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kabine revizyonu ile ilgili olarak, “Bu Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın takdiridir. İnşallah hayırlı olur. Yani neticede bazı arkadaşlarda bir görev değişimi oldu. Bu bakımdan güzel hizmetler yapılacaktır. Kabineden ayrılan arkadaşlarımız da var. Onlar da çok büyük gayret sarf ettiler” dedi.

Bakan Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in vefat eden annesi Memnune Yurdunuseven’in cenaze törenine katılmak üzere Afyonkarahisar’a geldi. Bakan Eroğlu, cenaze töreni öncesi Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Bakan Eroğlu ile birlikte AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Özkal ile Ali Özkaya’da katıldı. Gerçekleşen ziyarette Bakan Eroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında kabinede bugün gerçekleşen değişikliklere, revizyona değinen Bakan Eroğlu, “Bu gün kabinede değişiklikler yapıldı. Yeni kabinenin de hayırlı olmasını gönülden temenni ediyorum. Bu Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın takdiridir. İnşallah hayırlı olur. Yani neticede bazı arkadaşlarda bir görev değişimi oldu. Diğer arkadaşlarımız devam ediyor zaten. Bu bakımdan güzel hizmetler yapılacaktır. Kabineden ayrılan arkadaşlarımız da var. Onlar da çok büyük gayret sarf ettiler. Onlara da zaten teşekkür etti başbakanımız. Yeni kabinenin bakanlar kurulunun hayırlı olmasını, milletimizin gelişmesi, kalkınması istikametinde büyük çalışmalar, hamleler yapmasını gönülden temenni ediyoruz” diye konuştu.

“Oradaki belediye çöp kutularını, elektrik direklerini, mobilyaları ne varsa taşımış”

Bakan Eroğlu, Eskişehir’deki Şehri Derya Parkının sorumluluğu Odunpazarı Belediyesinden alınıp Devlet Su işleri’ne (DSİ) devredilmesi üzerine yaşanan tartışmalarla ilgili olarak da şunları söyledi:

“Belli bir süreliğine biz bunu 5 yıllığına Odunpazarı Belediyesine tahsis etmiştik. Süresi dolunca, dedik ki özellikle vatandaşlardan şikayet oldu. Burada belediyenin paraları ile Eskişehirlilerin masraflarıyla bir takım ağırlamalar oluyor. Bunu Devlet Su İşleri (DSİ) çalıştırsın, devlet çalıştırsın daha güzel hizmet versin dedik. Süresi dolan, alınma söz konusu değil. Hatta bir yıl kadar da süresi geçmişti. DSİ’ye ait olan bir yerdi. Üstelik orada başka tesisler de var. Orman teşkilatı oradan yangın için su alıyor. DSİ’nin kendi tesisleri de var. Bunun müşterek olarak işletilmesi için, bu maksatla aldık. Yoksa biz bunun seçimlerden sonra iptal edip, alabilirdik. Yapmadık, öyle bir yetkimiz yok. Bu mesire alanı Eşkişehir’in, Eskişehirlilerindir. Ben de bu bölgenin bir evladı olarak, Eskişehir gönüllü, doktorasını Porsuk Çayı Sakarya Nehri üzerine yapmış biri olarak, Bunu Eskişehir’e en güzel şekilde hizmet verecek şekilde hazırlık yaptık. Ama üzüldüğüm nokta şu, oradaki belediye çöp kutularını, elektrik direklerini, mobilyaları ne varsa taşımış. Bu Eskişehir’e kalacak. Başka bir yere götürmüyoruz. Bunu özellikle belirteyim. Bunun bu şekilde polemik şeklinde kullanılması fevkalade yanlıştır. Süresi çok önce bitti, biraz da müsaade gösterdik. Neticede bunun ortak işletilmesi gerekir. Orman teşkilatı oradan yangınlara su alıyor. Vatandaşa çok daha rahat güzel bir hizmet sunalım dedik. Biliyorsunuz DSİ bu konuda Bütün Türkiye’deki en güzel tesisleri işleten bir kurumdur. Bunu gönül bağım olan Eskişehirlilere daha güzel hizmet sunmak için DSİ tarafından işletilecek. Başka kimseye vermiyoruz. Kendi mülkümüz, bunu siyasi maksatla kullanıyorlar. Bu doğru değil.”
 • Yeni Malatyaspor'da sezon hazırlıkları 
 • Malatya'da 3 FETÖ sanığına hapis cezası
 • Baskil'de şehit Fethi Sekin anısına turnuva düzenlendi
 • Helikopter ambulans kalp krizi geçiren kişi için havalandı
 • Meclis Temmuz Ayı Çalışmalarını Tamamladı
 • Konakta Altyapı ve Üstyapı Yenilendi
 • Hasançelebi’deki 385 metre uzunluğundaki viyadük inşaatı sürüyor
 • Erken Uyarı Sistemi Artık Meslek Hastalıkları İçin De Çalışacak
 • Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin
 • Kale'de vatandaşlara sağlıklı yaşam anlatıldı
 • 100 yaşına kadar yaşamanın formülü gen testinde saklı
 • Vali Kaban, Yunus Emre Enstitüsü “Türkçe Yaz Okulu” Öğrencileri İle Bir Araya Geldi
 • Tek Vatan Tek Bayrak Tek Millet Tek Devlet
 • Temmuz Ayı Meclis Toplantısı II. Birleşimle Devam Etti
 • Başkan Gürkan, Minibüs Durukları İle Esnaf İş Hanı’ndaki Çalışmaları Yerinde İnceledi
 • 1980 Mezunları, Battalgazi’de Tarihi Mekânları Gezdi
 • Yaz Ayları Hemoroid Sorununu Tetikliyor
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom