Mahallelik Projesi Protokolü İmzalandı

Mahallelik Projesi Protokolü İmzalandı MALATYA

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından başlatılan Mahallelik Projesi kapsamında İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile protokol imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan Başkan Gürkan, “Mahallelik Projesi, Türkiye’yi aydınlatabilecek bir meşale hüviyetine bürünecektir” dedi. 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından başlatılan ve Türkiye projesi olma yolunda her geçen gün adından söz ettiren Mahallelik Projesi kapsamında Battalgazi Belediyesi ile İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında protokol imzalandı. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mahallelik Projesi’nin Türkiye’nin milli birlik ve beraberliği açısından önemine dikkat çekerek, “Mahallelik Projesi kapsamı içerisinde Malatya’da bu meşaleyi yakıp, bunu Türkiye’ye teşmil ederek, ülkemizin aydınlatılması noktasında, bir devlet projesi olmasını hep ifade etmiştik. Biz ilk adımını attık. Malatya’da sosyal barışı, huzuru, mahallelilik anlamında komşuluk ilkelerinin kişilere yüklediği sorumluluklar noktasında, insanımızı ve toplumumuzu bilinçlendirdiğimizde, buradaki aydınlık Türkiye’yi de aydınlatabilecek bir meşale hüviyetine bürünecektir. Böyle bir projede değerli dekanımız ve ekibiyle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu ayrıca bize farklı bir sorumluluk yüklemektedir. Bunun da farkındayız. İnşallah hocamız din, sosyoloji boyutu itibariyle, biz diğer teknik altyapı hizmetleri anlamında Battalgazi, Malatya’da başlatıp bu meşalenin Battalgazi öncülüğünde Malatya ve akabinde ülkemize teşmil edilerek rol model örnekler olacağı kanaatindeyim. Bu projenin sunumu ile birlikte, gerek değişik bakanlıklarımızda mahallelilik projesi kapsamı içerisinde bundan sonraki konsepti düzenleme çalışmalarını gördük. Gerek TOKİ’deki çalışmalarda Mahalleliği esas alan konseptlerin bundan sonra uygulanacağı ifade edildi. Bu da bizim ne denli doğru yolda olduğumuzun, doğru bir projede paydaş olduğumuzun göstergesidir diye düşünüyorum. Bu projenin başta Battalgazi’mize Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman ise, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından başlatılan Mahallelik Projesi’ne yaptıkları protokol ile paydaş olduklarını ifade ederek, “Biz üniversite ve İlahiyat Fakültesi dekanlığı olarak bizim ilk hedefimiz insanlarımızla buluşmak, onlarla ortak meseleleri paylaşmaktır. Tabi belediyelerinden ana eksende hizmet noktası toplumun ayağına kadar giderek onlarla buluşmak ve konuşmaktır. Böylece iki kurum bir araya gelince öyle tahmin ediyorum ki büyük bir sinerji oluşacaktır. Diğer paydaş kurumlarla birlikte en kısa zamanda bugün imzasını attığımız Mahallelilik projesi hayata geçirilecek. Burada biz alan çalışmaları yapmak istiyoruz. Alanda gördüklerimizi, müşahede ettiklerimizi daha somut hale getireceğiz. İmkanlar içerisinde bunları anketler yaparak projenin sadece burada değil sonuç itibariyle yapılacağını ümit ediyorum. Malatya Battalgazi Belediye Başkanlığı ile İnönü Üniversitesi bu projeye imza attı. İnşallah Cenab-ı Hak bizi mahcup etmez. Bunu büyük başarılarla insanlarımızın katkılarını alarak onların görüş ve önerilerini ve katkılarını almak suretiyle inşallah önümüzdeki bu kış sezonunda çok güzel bir çalışmanın yapılacağını ümit ediyorum. Bu vesile ile sayın belediye başkanımıza ve değerli mesai arkadaşlarına, fakültemizin değerli öğretim üyelerine teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. 

Yapılan konuşmaların ardından Battalgazi Belediyesi ile İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında protokol imzalandı. İmzalanan bu protokolle, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından başlatılan Mahallelik Projesi’ne İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi de paydaş kurum oldu. Protokol imza programına, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder’de katıldı. 

Kaynak: - Milliyet
 • Milli Beka Hareketi İlçe Başkanı Apohan'nın Kurban Bayramı mesajı
 • MHP Akçadağ İlçesi Meclis Üyesi Sami İlhan Bayram Mesajı
 • EKG Derneği Başkanı Akgün’den Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Başkan Yanılmaz Elazığ’ı Anlattı
 • Başkan Keskin, ''Ülkemize sahip çıkmamız lazım''
 • Başkan Dağ’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Malatya Bu Yıl Da “Kurbanım Kızılaya Dedi”
 • Maski Ekipleribayram Tatilinde Hizmet Vermeye Devam Edecek
 • MBH Doğu Anadolu Bölge Başkanı Aygün Kurban Bayramı Mesajı
 • Battalgazi İlçesindeki Tarihi Mekanlara Ziyaretçi Akını Yaşanıyor
 • Başkan Gürkan’ın Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba, Orman Yangınlarının Araştırılmasını İstedi
 • Fenerbahçe Maçın ardından
 • Fenerbahçe, Evkur Yeni Malatyaspor'a 1-0 mağlup oldu
 • Şehit Düşen Meslektaşları İçin Mevlit Okuttu
 • Askeri gazinonun ek hizmet binasında yangın
Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom