Milli Savunma Bakanı Canikli: "Ordumuzun gücüne güç katacağız"

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Güvenlik güçlerimizin, her biri birer ‘Eren Bülbül’ olan evlatlarımızın ve bizlerin; FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C, YPG, PYD, DAEŞ gibi birçok terör örgütüyle içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelemiz hız kesmeden, devam edecektir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Canikli: "Ordumuzun gücüne güç katacağız" POLİTİKA

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Güvenlik güçlerimizin, her biri birer ‘Eren Bülbül’ olan evlatlarımızın ve bizlerin; FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C, YPG, PYD, DAEŞ gibi birçok terör örgütüyle içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelemiz hız kesmeden, devam edecektir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Canikli, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında "Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kahraman ordumuzun zaferle taçlandırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95’inci yıl dönümüdür" diyen Bakan Canikli, şu ifadeleri kaydetti:

"Başkomutanlık Meydan Muharebesi; milletimizin, en zor şartlarda dahi milli ruh ve şuur ile kahramanca mücadeleden vazgeçmediğini bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyen şer odakları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman ordumuzun ve milletimizin direnişi karşısında aciz kalmışlardır. Bu destansı mücadele; genç-yaşlı, kadın-erkek demeden fedakar milletimizin dirayeti, kahraman Türk askerimizin cesareti sayesinde başarıyla sonuçlanmıştır. Bugün; Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu tarihi zaferin 95. yıl dönümünü milletimizle, yavru vatandaki kardeşlerimizle ve dünyanın birçok ülkesinde yaşayan vatandaşlarımızla büyük bir heyecan ve coşku içerisinde kutluyoruz. Aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu topraklarda; huzur, güven ve istikrarın devamı için bağımsızlığımıza ve bölünmez bütünlüğümüze kast eden odaklara karşı mücadelemiz aynı düstur ve kararlıkla devam etmektedir. Bu uğurda canlarını ortaya koyan, silahlı kuvvetlerimizin, bütün güvenlik güçlerimizin, her biri birer ‘Eren Bülbül’ olan evlatlarımızın ve bizlerin; FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C, YPG, PYD, DAEŞ gibi birçok terör örgütüyle içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelemiz hız kesmeden, devam edecektir."

"Ordumuzun gücüne güç katacağız"

Türk Silahlı Kuvvetleri ve bütün güvenlik güçlerinin, büyük bir ferasetle terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürürken yine en büyük gücü ve desteği aziz milletten aldığına dikkat çeken Canikli, "Ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hakim olması için mücadelemize devam ediyoruz. Çağımızın en gelişmiş milli ve yerli teknolojileriyle donatıldığı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; sadece yurt içinde değil, milletimizin huzur ve güvenliği için sınır ötesinde de bu mücadele uğruna gereken adımları azim ve kararlılıkla atmaktadır. Ülkemizin birlik bütünlüğüne zarar vermeyi hedef alan bütün şer odaklarıyla mücadeleye, dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılık ve azimle devam ediyoruz.

FETÖ mensubu hainleri temizlemekteki kararlılığımız sürerken, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılacak milletimizin kahraman evlatlarıyla; istiklal ve istikbalimiz için ordumuzun gücüne güç katacağız. Ülkemizi; hain planlar ve kirli hesaplarla bölmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak ve şanlı Türk ordusu karşısında hezimete uğrayacaktır. Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum" ifadelerini kullandı.
 • Yeni Malatyaspor'da sezon hazırlıkları 
 • Malatya'da 3 FETÖ sanığına hapis cezası
 • Baskil'de şehit Fethi Sekin anısına turnuva düzenlendi
 • Helikopter ambulans kalp krizi geçiren kişi için havalandı
 • Meclis Temmuz Ayı Çalışmalarını Tamamladı
 • Konakta Altyapı ve Üstyapı Yenilendi
 • Hasançelebi’deki 385 metre uzunluğundaki viyadük inşaatı sürüyor
 • Erken Uyarı Sistemi Artık Meslek Hastalıkları İçin De Çalışacak
 • Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin
 • Kale'de vatandaşlara sağlıklı yaşam anlatıldı
 • 100 yaşına kadar yaşamanın formülü gen testinde saklı
 • Vali Kaban, Yunus Emre Enstitüsü “Türkçe Yaz Okulu” Öğrencileri İle Bir Araya Geldi
 • Tek Vatan Tek Bayrak Tek Millet Tek Devlet
 • Temmuz Ayı Meclis Toplantısı II. Birleşimle Devam Etti
 • Başkan Gürkan, Minibüs Durukları İle Esnaf İş Hanı’ndaki Çalışmaları Yerinde İnceledi
 • 1980 Mezunları, Battalgazi’de Tarihi Mekânları Gezdi
 • Yaz Ayları Hemoroid Sorununu Tetikliyor
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom