Milli Savunma Bakanı Canikli: "Ordumuzun gücüne güç katacağız"

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Güvenlik güçlerimizin, her biri birer ‘Eren Bülbül’ olan evlatlarımızın ve bizlerin; FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C, YPG, PYD, DAEŞ gibi birçok terör örgütüyle içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelemiz hız kesmeden, devam edecektir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Canikli: "Ordumuzun gücüne güç katacağız" POLİTİKA

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Güvenlik güçlerimizin, her biri birer ‘Eren Bülbül’ olan evlatlarımızın ve bizlerin; FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C, YPG, PYD, DAEŞ gibi birçok terör örgütüyle içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelemiz hız kesmeden, devam edecektir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Canikli, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında "Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kahraman ordumuzun zaferle taçlandırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95’inci yıl dönümüdür" diyen Bakan Canikli, şu ifadeleri kaydetti:

"Başkomutanlık Meydan Muharebesi; milletimizin, en zor şartlarda dahi milli ruh ve şuur ile kahramanca mücadeleden vazgeçmediğini bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyen şer odakları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman ordumuzun ve milletimizin direnişi karşısında aciz kalmışlardır. Bu destansı mücadele; genç-yaşlı, kadın-erkek demeden fedakar milletimizin dirayeti, kahraman Türk askerimizin cesareti sayesinde başarıyla sonuçlanmıştır. Bugün; Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu tarihi zaferin 95. yıl dönümünü milletimizle, yavru vatandaki kardeşlerimizle ve dünyanın birçok ülkesinde yaşayan vatandaşlarımızla büyük bir heyecan ve coşku içerisinde kutluyoruz. Aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu topraklarda; huzur, güven ve istikrarın devamı için bağımsızlığımıza ve bölünmez bütünlüğümüze kast eden odaklara karşı mücadelemiz aynı düstur ve kararlıkla devam etmektedir. Bu uğurda canlarını ortaya koyan, silahlı kuvvetlerimizin, bütün güvenlik güçlerimizin, her biri birer ‘Eren Bülbül’ olan evlatlarımızın ve bizlerin; FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C, YPG, PYD, DAEŞ gibi birçok terör örgütüyle içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelemiz hız kesmeden, devam edecektir."

"Ordumuzun gücüne güç katacağız"

Türk Silahlı Kuvvetleri ve bütün güvenlik güçlerinin, büyük bir ferasetle terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürürken yine en büyük gücü ve desteği aziz milletten aldığına dikkat çeken Canikli, "Ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hakim olması için mücadelemize devam ediyoruz. Çağımızın en gelişmiş milli ve yerli teknolojileriyle donatıldığı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; sadece yurt içinde değil, milletimizin huzur ve güvenliği için sınır ötesinde de bu mücadele uğruna gereken adımları azim ve kararlılıkla atmaktadır. Ülkemizin birlik bütünlüğüne zarar vermeyi hedef alan bütün şer odaklarıyla mücadeleye, dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılık ve azimle devam ediyoruz.

FETÖ mensubu hainleri temizlemekteki kararlılığımız sürerken, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılacak milletimizin kahraman evlatlarıyla; istiklal ve istikbalimiz için ordumuzun gücüne güç katacağız. Ülkemizi; hain planlar ve kirli hesaplarla bölmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak ve şanlı Türk ordusu karşısında hezimete uğrayacaktır. Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum" ifadelerini kullandı.
 • Maski’den Arapgir Konducak’a 5 Bin 100 Metrelik Kanalizasyon Hattı 
 • Başkan Gürkan, Muhtarlarla Biraraya Geldi
 • Malatya'dan "Huzur ve Güven" uygulaması
 • Malatya Valisi Kaban'a ziyaret
 • Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na destek
 • Başkan Polat Atabey Feribot İskelesinde Öğrencilerle Bir Araya Geldi
 • Başkan Gürkan, Akın Ve Yönetim Kurulu Üyeleri İle İstişarede Bulundu
 • Malatya'da "Kendine ve Kentine Saygı Duy" projesi
 • Semt Konakları
 • Tarım OSB kuruluş süreci tamamlandı
 • Maski 4 Mahallede Fosseptik İnşa Ediyor
 • Malatya'da elektrikli araç teknikerleri yetiştirilecek
 • Malatya Valiliği Standı Tanıtım Günlerinde İlgi Odağı Oldu
 • Malatya'da terör operasyonu
 • Malatya'da trafik kazası: 1 yaralı
 • Bağışıklık sistemini bu besinlerle güçlendirin!
 • MORMAŞ'dan 10 milyon liralık yatırım
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom