Polat,“ 7/24 Milletimizin Hizmetindeyiz”

Polat,“ 7/24 Milletimizin Hizmetindeyiz” MALATYA

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Tasarım ve projeleriyle ilçemizin sosyal hayatına farklılık kazandıran park alanlarımız, ulaşım ağımızı güçlendirecek alt ve üst yapı hizmetlerimizle ilçemizin sadece bugünlerini değil, geleceğini de planlıyoruz. İlçemizdeki nüfus artışı ve ardından yaşanan konutlaşmayla birlikte alternatif yol güzergâhlarını açma, mevcuttaki yolları modernize etme çalışmalarımızı artırdık. 7/24 milletimizin hizmetindeyiz” şeklinde konuştu. 
POLAT, “İLÇEMİZ NİCELİK VE NİTELİK ANLAMINDA BÜYÜMEKTEDİR”
Yeşilyurt’un nicelik ve nitelik anlamında her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Polat, “Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt sloganıyla başlattığımız hizmet atağımızı sürdürmekteyiz. İlçemizde yıllık yaklaşık 15 bin nüfus artışı beraberinde üç bine yakın ek konutlaşmayı getirirken bizlerde buna göre ulaşım ağını güçlendirme, imar yollarını açma, yolları genişletme, sosyal yaşam alanlarının artırma çalışmalarına hız verdik. Bir yandan fiziki anlamda çalışmalarımızı eksiksiz bir şekilde ortaya koyarken diğer taraftan kültürel, sanatsal, eğitim ve sportif hizmetlerimizle bu büyümeyi sağlıklı bir zeminde yürütmekteyiz. Nüfus artışına paralel olarak yaşanan konutlaşmayı göz önüne alarak verimli, kalıcı ve nitelikli hizmetlerimizle gerekli düzenlemeleri yapmaktayız.  Konutlaşmanın olduğu bölgelerde inşaat süreçleri başlamadan önce alt ve üst yapı, yol yapım ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.  Galericileri Sitemizin olduğu, konutlaşmanın da artmasıyla gelişime açık bir yapıya kavuşan Yakınca mahallemizdeki ulaşım ağının daha güçlü olması için Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı asfalt ekibimiz, buranın yollarını modern hale getiriyorlar. Araç ve yaya trafiğindeki standartların yükseltilmesi ve konforlu hale gelmesi ilçemizdeki ticaret ve sosyal hayatın daha hareketli olmasını sağlıyor. Hem buradaki hem de ilçemizin farklı bölgelerinde devam eden bütün saha çalışmalarımızı Malatya Büyükşehir Belediyemiz ve diğer alt yapı hizmetleri sunan kurumlarımızla koordineli bir şekilde yaparak hizmetlerin kalıcı ve nitelikli olmasını sağlıyoruz. Yol güzergâhlarının iyileştirilmesi ve yenilenmesi başta insan ve çevre sağlığı olmak üzere ilçemizin gelişimi açısından önemlidir.” dedi.
 “KİLTEPE MAHALLEMİZ HER YÖNÜYLE DEĞİŞİYOR, GELİŞİYOR”
Kiltepe Mahallesinin yeni park alanları, yenilenen yollarıyla farklı bir yapıya büründüğünü söyleyen Polat, “İlçemizdeki tüm mahalle, cadde ve sokaklarımız 3,5 yıllık hizmet dönemimizde ciddi bir değişime uğradı. Mahallelerimizin prestij seviyesini yükseltmemiz kentimiz ve ilçemizin değişimine ışık tutmaya başladı. Konutlaşma ve ticaret alanlarının yoğunlaştığı Yeşiltepe bölgemizdeki tüm mahallelere yönelik değişim hizmetlerimize ara vermeden devam etmekteyiz. Diğer tüm yerleşim alanlarına olduğu gibi Kiltepe mahallemize de önemli yatırımlar yapıyoruz. Beyza ve Kadıoğlu Sokak içerisinde aşırı kullanımdan dolayı bozulan yolumuzu sıcak asfalt ile baştan aşağıya yeniliyoruz. Kiltepe mahallemizdeki bu değişim hizmetlerimizin vatandaşlarımız tarafından takdir edilmesi çalışma aşkımızı bir kat daha artırmaktadır” dedi.
 “UNUTULAN YOLLARIMIZ BAŞKANIMIZ SAYESİNDE YENİLENDİ, ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİMİZ RAHATLADI”
Kiltepe Mahallesinin sorunlarının gerçekleşen hizmetlerle çözüme kavuştuğunu ifade eden Muhtar Celal Demirtaş ise, “Yıllardır unutulan ve atıl durumda olan Beyza ve Kadıoğlu sokaklarımızın yolları Yeşilyurt Belediyesinin başarılı çalışmalarla hak ettiği değeri görmeye başladı, başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Kiltepe’deki yolların modern bir seviyeye ulaşması ve genişlemesi buradaki sosyal yaşam seviyesini değiştireceği için mahalle sakinlerimizin daha huzur ve rahat bir yaşam sürmesini sağlayacak” şeklinde konuştu.
 

Kaynak: - Milliyet
 • Milli Beka Hareketi İlçe Başkanı Apohan'nın Kurban Bayramı mesajı
 • MHP Akçadağ İlçesi Meclis Üyesi Sami İlhan Bayram Mesajı
 • EKG Derneği Başkanı Akgün’den Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Başkan Yanılmaz Elazığ’ı Anlattı
 • Başkan Keskin, ''Ülkemize sahip çıkmamız lazım''
 • Başkan Dağ’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Malatya Bu Yıl Da “Kurbanım Kızılaya Dedi”
 • Maski Ekipleribayram Tatilinde Hizmet Vermeye Devam Edecek
 • MBH Doğu Anadolu Bölge Başkanı Aygün Kurban Bayramı Mesajı
 • Battalgazi İlçesindeki Tarihi Mekanlara Ziyaretçi Akını Yaşanıyor
 • Başkan Gürkan’ın Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba, Orman Yangınlarının Araştırılmasını İstedi
 • Fenerbahçe Maçın ardından
 • Fenerbahçe, Evkur Yeni Malatyaspor'a 1-0 mağlup oldu
 • Şehit Düşen Meslektaşları İçin Mevlit Okuttu
 • Askeri gazinonun ek hizmet binasında yangın
Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom