Polat, “Mahallelerimiz Değişiyor ve Güzelleşiyor”

Polat, “Mahallelerimiz Değişiyor ve Güzelleşiyor” MALATYA

Yeşilyurt İlçesindeki mahallelerde devam eden kaldırım yenileme, kilit taşı döşeme ve yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Farklı proje ve yatırımlarla çehresi her geçen gün değişen ilçemizin bütün mahallelerini güzelleştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

ZAVİYE VE ÖZALPER MAHALLERİNDE DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM 
Yeşilyurt’ta konutlaşma, araç ve yaya trafiği açısından en kalabalık mahalleler arasında yer alan Zaviye ve Özalper mahalleleri Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarıyla farklı bir görüntüye bürünmeye başladı.

BELEDİYE BAŞKANI POLAT, ÇALIŞMALARI TİTİZLİKLE TAKİP EDİYOR
Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün kontrolünde gerçekleşen değişim ve dönüşüm hizmetlerinin eksiksiz ve sorunsuz ilerlemesi için devam eden çalışmaları titizlikle takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, her iki mahallenin alt yapı çalışmaları tamamlanan sokak ve caddelerindeki çevre düzenleme, yol ve kaldırım yenileme ile kilit taşı döşeme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.

“MAHALLELLERDEKİ DEĞİŞİM KENT YAŞAMINA KATKI SUNUYOR”
Modern ve yaşam düzeyi yüksek bir Yeşilyurt hedefine ulaşmak için gece-gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Polat, “Halkımıza yakışan hizmetleri yerine getirmek adına pratik ve çözüm odaklı iş planımızı geniş yelpazede uygulamaya devam ediyoruz. Altyapı hizmetlerinin tamamlandığı bölgelerde asfalt serimi, çevre düzenlemesi ve yaya kaldırımı şeklinde gerçekleştirilen üst yapı düzenlemeleri ile ilçemizi günümüz koşullarına uygun hale getiriyoruz. Ekiplerimiz 82 mahallemizin tamamına nitelikli ve kaliteli hizmetler götürürken, bu çalışmalar ilçemizin yaşam seviyesini artırmaktadır. Sokaklarımızı, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayacakları mekânlar haline getirmek adına uğraş veriyoruz. Çalışmalar sırasında halkımızın gösterdiği anlayış için teşekkür ederim. İlçemizin gelişime açık, konutlaşma, insan ve araç trafiği açısından en kalabalık yaşam alanına sahip Zaviye ve Özalper mahallemizdeki bütün cadde ve sokakları baştan aşağıya yeniliyoruz. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olarak yaşandığı bu bölgemizdeki kaldırımlar; estetik ve dayanıklı doğal bazalt taşı ile yepyeni bir görünüme kavuşacak. Ayrıca esnaflarımız ve mahalle sakinlerimizin araçları için de yine bazalt taşından konforlu ve düzenli cep otoparkları yapılıyor. Her iki mahallemizin bütün cadde ve sokakları çalışmalar sonucunda Yeşilyurt İlçemize yakışan bir seviyeye gelecektir. İlçemizdeki cadde ve sokaklarındaki bu yenilikler kent estetiğine katkı sunarken, vatandaşlarımızın da sağlıklı, huzurlu ve güvenli ortamlarda rahat bir hayat yaşamasını sağlamaktadır. Halkımızı kış şartlarında doğacak olumsuzluklardan korumak adına çalışmalarımızı hızlandırdık. En ücra noktasına kadar hizmet götürdüğümüz Yeşilyurt’un yaşam standardı her geçen gün yükselmektedir.” dedi.

“YENİ ASFALT PLENTİMİZ SAYESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ HIZLANDI”
Yeşilyurt’un çehresini değiştiren yatırımlara ve hizmetlere ara vermeden devam ettiklerini hatırlatan Başkan Polat, Yeşilyurt Belediyesi iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat bünyesinde hizmete sundukları Asfalt Plenti sayesinde hizmetlerin daha hızlı ve süratli bir şekilde vatandaşlara ulaştırdıklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN POLAT’TAN PERSONELLERE TATLI İKRAMI
Mahalle sakinleriyle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan Başkan Polat, saha çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü personellerine tatlı ikramında bulunup başarılar diledi.

Kaynak: - Milliyet
 • Fenerbahçe kafilesi Malatya'da
 • Gözaltına alınan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı
 • MBH Doğu Anadolu Bölge Başkanı Erzurum Ziyareti
 • Rabbim En Güzel Bayramlarda Buluşmayı Nasip Etsin
 • Başkan Polat Kapalı Çarşı Esnaflarıyla Bir Araya Geldi
 • Emekli öğretmen evinde ölü bulundu
 • Kalp ve Damar Hastalıkları, Her Yaştan İnsanı Etkiliyor
 • Hekimhan'da ray hırsızlığı
 • Barguzu Caddesi yenileniyor
 • AK Parti Malatya Milletvekilleri Çakır ve Kahtalı, Kuluncak'ta
 • Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif ataklara tepki
 • Ravcı, ''Oyuncularımızın cesareti, maçı kazanmamıza yetecektir''
 • Taksinin çarptığı temizlik görevlisi öldü
 • Başkan Polat Hayvan Pazarı’nda incelemelerde bulundu
 • Keskin; “Sürücüler frene değil, kurallara güvensin”
 • Uluköy Mahallesi’nde 15 Km’lik Yol Asfaltlanıyor
 • Başkan Çınar, Belediye Personellerin Bayramını Kutladı
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom