Sanatsal Faaliyetlerde Örnek Alınacak Hizmetler Üretiyoruz

Sanatsal Faaliyetlerde Örnek Alınacak Hizmetler Üretiyoruz MALATYA

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Tiyatro Grubumuz 2018-2018 Sezonuna Dördüncü Ay isimli tiyatro oyunuyla başlarken, ardı ardına dört oyunla sanatseverlerin karşısına çıkacaklar. Tiyatro etkinliklerimiz okullarda da sahnelenecek. Sanatsal faaliyetlerde örnek alınacak hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Tiyatro Grubu, Sabancı Kültür Merkezinde sahnelediği ‘Dördüncü Ay’ tiyatro oyunuyla 2017-2018 sezonu etkinliklerine başladı.

İLETİŞİM EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLANAN AİLE İÇİ SORUNLAR SAHNEYE TAŞINDI
Ardı ardına dört oyunla sanatseverlerin karşısına çıkacak olan Yeşilyurt Belediye Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen ‘Dördüncü Ay’ oyununda; kadına yönelik şiddetin en yaygın tezahürlerinden biri olan ve dil, din, ırk farkı gözetmeksizin tüm dünyada yaygın olarak işlenen namus cinayeti konusu işlendi.
İletişim eksikliği nedeniyle dünya ile bağlarını koparan, birbirini anlamakta güçlük çeken, kör bir cehaletin pençesine düşüp birbirinin canına kast etmeye çalışan aile fertlerinin yaşadıkları trajediyi sahneleyen genç tiyatrocular İrem Alhan ile Taner İstek, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

“SANAT, KÜLTÜR VE EĞİTİM HİZMETLERİMİZLE FARKINDALIK OLUŞTURUYORUZ”
Sanatseverlerle birlikte oyunu takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, önemli bir konuyu sahneye taşıyan genç tiyatrocuları tebrik ederek kutladı.
Yeşilyurt Belediyesinin sanatsal etkinliklerde farkındalık oluşturan hizmetlerin altına imza attığını ifade eden Polat, “Yeşilyurt Belediye Tiyatro Grubumuz sanatsal faaliyetlere hız verdi, bugün ki oyundan sonra ardı ardına dört oyun daha sanatseverlerle buluşacak. Tiyatro faaliyetleri sadece salonlarla sınırlı kalmayacak okullarımızda da sahnelenecek. Yeşilyurt Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerimizde en güzelini, verimlisini ve kalıcısını yapmaya özen gösteriyoruz. İlçemizin nüfusu her yıl 12 ile 15 bin arasında artarken, bu nüfus artışı 3 bine yakın yeni konutun yapılması anlamına geliyor. Nüfus artışı ve ardından gelen konutlaşmayla birlikte alt ve üst yapı, imar yollarını açma, yeni sosyal yaşam alanları yaparak vatandaşlarımızın daha huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için 7/24 çalışıyoruz.  Bu hizmetlerde taviz vermeyip, Türkiye’de örnek alınacak Belediye hizmetlerimizi hemşerilerimize sunarken, tiyatro başta olmak üzere sanatsal faaliyetlerimize aynı şekilde yoğunluk vererek rutin belediyecilik hizmetlerimizin dışında ne kadar ön planda olduğumuzun kanıtıdır. Belediyecilik hizmetlerinde asıl yarışın olduğu sosyal, kültürel, eğitim ve sportif hizmetlerimizde sürekli farkındalık oluşturmaya devam ederken, bu hizmetlerimizde gerçekten ciddi mesafeler aldık. 2017-2018 sezonuna hızlı bir giriş yaparak dört oyunla sanatseverlerin karşısına çıkacak olan tiyatro grubumuzda faaliyet gösteren genç tiyatrocularımızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Sanatsal etkinliklerimizi sürekli takip edip destekleyen ve bizleri yeni hizmetler üretmeye teşvik eden tüm sanatseverlere de ayrıca şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu. 
Yeşilyurt Belediye Tiyatro Grubu, Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğinin katkı sunduğu ‘Dördüncü Ay’ tiyatro oyununu 14 Kasım Salı günü saat 19:30’da, ‘O Neydi Gı’ isimli oyununu ise 15 Kasım Çarşamba günü saat 19:30’da Sabancı Kültür Merkezinde sahneleyecek.
 

Kaynak: - Milliyet
 • Vali Kaban, Muharrem Ayı Dolayısıyla Vakıflara Ziyaretlerde Bulundu
 • Milli Beka Hareketi Büyükşehir’i Ziyaret Etti
 • Büyükşehir 7 Km Uzunluğundaki Alhanuşağı Mahalle Yolunu Asfaltladı
 • Karabulut; “Toplumun her kesimiyle kesintisiz iletişim halinde olacağız”
 • Esnaf Teşkilatımız Tarih Boyunca Önemli Roller Üstlenmiştir
 • STK’ların Sorunları ve Çözüm Önerileri Bu Akademide Konuşulacak
 • Büyükşehir Belediyesinden Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti
 • Maski’den Çiftçilere Toprak, Bitki Ve Su  Analizi Müjdesi
 • Van'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören yapıldı. 
 • Ağbaba, ''Hiçbir siyasi partiyle ittifak yapmayacağız''
 • Yeni Malatyasporlu futbolcular, Çaykur Rizespor maçına odaklandı
 • Maski, Kurucuova’nın Altyapısını Tamamen Yeniliyor
 • Malatya'da silahlı kavga: 1 yaralı
 • Fırat Edaş’tan Kale’de Yenileme Çalışması
 • Çocuğunuz okuma-yazmayı öğrenemiyorsa, dikkat!
 • Çalık, 200 öğrencilik yurdun temel atma törenine katıldı
 • Çocuğunuza “Korkma” Demek Yerine Onunla Empati Kurmaya Çalışın
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom