Tüfenkçi,“Yerel Yönetimlerin Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Diyalogları Önemli”

Tüfenkçi,“Yerel Yönetimlerin Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Diyalogları Önemli” MALATYA

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt Kent Konseyinin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İstişare Toplantıları’ kapsamında Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Yönetimiyle bir araya geldi.

Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezi Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım ile Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

“BAKANIMIZIN KATILDIĞI TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, toplantıya katılan başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci olmak üzere tüm misafirlere teşekkür etti.

Yeşilyurt Belediyesinin sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantıları hakkında Bakan Tüfenkci’ye sunum yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Sivil toplum kuruluşlarımız faaliyetlerin yanı sıra bilgi ve birikimlerini şehrinin ve ülkesinin hizmetine sunan iç dinamiklerimizdir. Farklı düşünce ve tespitlerinden sürekli istifade ettiğimiz STK'lar ile sık sık bir araya gelerek fikir alış verişi yapmaktayız. Bu kapsamda Yeşilyurt Kent Konseyimizle ortaklaşa düzenlediğimiz ‘Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İstişare Toplantıları’ kapsamında kentimizdeki kurum ve kuruluşlarla bir araya gelerek fikir alış verişi yaparak, ilçemizdeki hizmetler hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesiyle yaptığımız toplantımıza teşrif ederek bizleri onurlandıran Sayın Bakanımıza, Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, AK Parti İl Başkanımıza ve diğer tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Gerek yerel yönetimlerin gerekse de kurum ve kuruluşlarımızın proje ve yatırımlarının hayata geçmesi noktasında büyük destekler veren Sayın Bakanımıza isteklerimizi iletebiliyoruz. Bugünde Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesiyle yaptığımız istişare toplantımıza katılan Bakanımıza düşüncelerini ve fikirlerini paylaştığı için teşekkür ederim” dedi.

“BAKANIMIZA DÜŞÜNCELERİMİZİ SUNDUK, GÜZEL BİR TOPLANTI OLDU”
Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesinin yaptığı çalışmalar ile kente devam eden diğer çalışmalar üzerine düşüncelerini paylaşan Başkanı Kerem Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile kentin yönetiminde bulunan diğer katılımcılarla kendilerini bir araya getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ederek, “Sayın Bakanımızın iştirakleriyle gerçekleşen bu toplantı ile ülkemizdeki ve şehrimizdeki gelişmeler hakkında bilgilendik, düşüncelerimizi paylaştık. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu” diye konuştu.

“SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA İSTİŞAREYİ ÖNEMSİYORUZ”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, sivil toplum kuruluşlarının halkın talebinin yönetime iletilmesinde en önemli araçlardan biri olduğunu ifade ederken, “Öncelikle bu toplantıyı organize eden Yeşilyurt Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin gelişmesi, büyümesi ve hedeflerine ulaşması noktasında istişareye büyük önem veriyoruz. Yerel Yönetimlerimizin de STK’larla sürekli diyalog içerisinde olmaları ülkemizin gelişmesi için önemlidir. Gerek Malatya’da gerekse de ülkemizin farklı kentlerine ziyaretlerimizde STK’larla bir araya gelip görüş alış verişinde bulunmaya önem veriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: - Milliyet
 • Toprak Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Erdil’in Acı Günü
 • MHP'li Fendoğlu'ndan, yaralanan taraftarlara ziyaret
 • Muş'ta mobilya fabrikasında yangın
 • Ağrı'da 102 kilogram eroin ele geçirildi
 • Bitlis'te toprağa gömülü 100 kilogramlık patlayıcı imha edildi
 • AK Parti'nin 17. kuruluş yıl dönümü
 • Başkan Kalan "Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz"
 • Elazığ'da silahlı saldırı: 1 yaralı
 • Malatya'da kaçak sigara operasyonu yapıldı
 • Başkan Polat'dan geçmiş olsun mesajı
 • Bingöl'de müftünün kıydığı ilk resmi nikah
 • Mezarlığa düşen otomobilin sürücüsü ağır yaralandı
 • Uluslararası Kervansaray Buluşmaları 17 Eylül'de
 • Kendine ve Kentine Saygı Duy fotoğraf yarışması
 • Yeni Malatyaspor'da galibiyet sevinci
 • Fırat Edaş Kaçak Elektrik Tarama Faaliyetlerine Hız Verdi
 • Darende 3. Etap TOKİ konutları ekimde teslim edilecek
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom