Ülkü Ocakları İnönü Üniversitesi 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Etkinlikleri

3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla Ülkü Ocakları Malatya Şubesi tarafından İnönü Üniversitesinde etkinlik gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları İnönü Üniversitesi 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Etkinlikleri MALATYA

Etkinliğe Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan'ın yanı sıra MHP Milletvekili Aday adayları ve 1500 (Bin BeşYüz) Bozkurt ve Asena katıldı.

Demir dövme ile başlayan törende İnönü Üniversitesi Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanı Mehmet Raşit Boyrazoğlu açılış konuşmasını yaptı. Boyrazoğlu "3 Mayıs Türkçülük Bayramına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyor hoşgeldiniz diyor sizleri saygıyla selamlıyorum. Türkiye'nin bu meşakkatli fazla olan bu döneminde Milliyetçi Ülkücü Hareket ümitsizliğe kapılmadı, yılgınlık göstermedi.Milli mukavvemeti kırmak isteyenler odaklara aman vermedi teslim olmadı, çünkü inanıyorduk haklı ve tarihi bir davaya sıkı sıkıya bağlıydık. Akif'in dediği gibi 'Cehennemde olsa gelen göğsümüzle söndürürüz' bizler Ya Devlet başa ya Kuzgun leşe desturu ile yola çıktık. Bu anlamda 3 Mayıs Türkçülük Gününde Türk töresinin bir diğer şartı da haddini bilmektir. Haddim bilmek… Ne kendinizi dev aynasında göreceksiniz. Herkese yukarıdan bakacaksınız, ne de kendinizi aşağıdan göreceksiniz, aşağıdan bakacaksınız.

Biz Türk gençlerini bu kutlu ülküde topladığın için sana gönülden bağlı olan biz genç bozkurtlar, senin bayrağını dalgalandırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan ise yaptığı konuşmada "Jeopolitik bakımdan çok önemli olan Anadolu coğrafyasında küresel güçlerin egemenlik kurma istekleri bitmediğini hepimiz bilmekteyiz. Şu gerçek çok iyi bilinmelidir ki emperyalistlerin ve bölücülerin kötü emellerinin önündeki en büyük engel Türk Milliyetçileridir. Bu nedenle küresel güçlerin ve içerideki işbirlikçilerin birinci hedefi Türk Milliyetçilerinin direncini kırmaktır. Hedeflerine ulaşmak için ikinci büyük saldırıyı 1944 yılında organize bir şekilde yapmışlardır. Türkçülere ve milliyetçilere haksız yere tabutluklarda ve zindanlarda işkence yapmış çile çektirmişlerdir. Ancak Türk Milleti, Türklüğü ve Türkiye Cumhuriyetini ebediyen  yaşatmak için tarih boyunca mücadele etmiştir.

Aynı millete mensup aynı dili konuşan aynı tasayı paylaşmış, aynı inançta bütünleşmiş olan bu büyük milletin birlik ve beraberliği ben Türküm diyen herkese huzur verir. 

Sadece Türk Milliyetçisi oldukları ve Türk Budunu ’nu uyandırmaya çalıştıkları için o güne kadar görülmemiş işkencelere maruz bırakılan ve sonrasında yıllarca hapse mahkûm edilen büyük Türkçüler, hapisten çıktıktan sonra da ülkü uğrunda savaşmaya devam etmişlerdir.

Bugün, Türkiye’yi gönülden sevmeyen ve hatta Türk soylu olmayan bazı kişilerce, bir Türk devleti olan Türkiye batağa sürüklenmektedir. Türk Milliyetçilerini “ırkçı” ilan edilip, Türkler üzerinde oyunlar oynanmakta ve Başbuğ Atatürk‘ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ayaklara düşürülmeye çalışılmaktadır.

Biz Türk milliyetçileri, bu kutlu davanın neferleri olarak Türkçülük bayrağını dalgalandırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.3 Mayıs Türk milliyetçilerinin bayramıdır.

3 Mayıs Türk milliyetçilerinin bayraklaşan hareketidir.
3 Mayıs Milliyetçi Türkiye’nin kuruluşunda temel taşıdır.
3 Mayıs Türk milliyetçilerinin yeni bir hamleye girişmesinin başlangıcıdır.
3 Mayıs kendi milli kültürümüzü çağdaş gelişmelerle yeniden yoğurma hareketidir.
3 Mayıs Türk milletini ilimde, maneviyatta, teknikte en yükseğe çıkarma hamlesidir.
3 Mayıs Türk milliyetçilerinin yabancı kültüre ve yabancı ideolojilere karşı başkaldırmasıdır.
3 Mayıs büyük milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk milliyetçilerinin yeniden doğuşudur.
3 Mayıs Türk milliyetçilerinin, Türk milletinin varlık davasında çektikleri ıstırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir.

3 Mayıs 1944 ‘ten sonra Başbuğ Alpaslan Türkeş ve büyük Türkçü Nihal Atsız’ın izinde kararlılıkla mücadeleye etmiştir. Biz Türk Milliyetçileri olarak yapılan bu zulümleri, haksızlıkları hatırlatmak ve olayın kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd etmek için bir program düzenledik" dedi.

Konuşmalar sırasında Otağ kurulurken katılımcılara Özbek Pilavı dağıtıldı.

Konuşmaların ardından Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri müzik dinletisi sunarken Üniversite bayan birimi tarafından şiir dinletileri, Halk oyunları gösterisi ve uçuş okulu ekininin paraşüt gösterisi gerçekleşti.

3 Mayıs Türkçülük günü nedeniyle Kıbrıs Meydanını dolduran Üniversiteli Ülkücüler doyasıya eğlendi.

 • Yeni Malatyaspor'da sezon hazırlıkları 
 • Malatya'da 3 FETÖ sanığına hapis cezası
 • Baskil'de şehit Fethi Sekin anısına turnuva düzenlendi
 • Helikopter ambulans kalp krizi geçiren kişi için havalandı
 • Meclis Temmuz Ayı Çalışmalarını Tamamladı
 • Konakta Altyapı ve Üstyapı Yenilendi
 • Hasançelebi’deki 385 metre uzunluğundaki viyadük inşaatı sürüyor
 • Erken Uyarı Sistemi Artık Meslek Hastalıkları İçin De Çalışacak
 • Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin
 • Kale'de vatandaşlara sağlıklı yaşam anlatıldı
 • 100 yaşına kadar yaşamanın formülü gen testinde saklı
 • Vali Kaban, Yunus Emre Enstitüsü “Türkçe Yaz Okulu” Öğrencileri İle Bir Araya Geldi
 • Tek Vatan Tek Bayrak Tek Millet Tek Devlet
 • Temmuz Ayı Meclis Toplantısı II. Birleşimle Devam Etti
 • Başkan Gürkan, Minibüs Durukları İle Esnaf İş Hanı’ndaki Çalışmaları Yerinde İnceledi
 • 1980 Mezunları, Battalgazi’de Tarihi Mekânları Gezdi
 • Yaz Ayları Hemoroid Sorununu Tetikliyor
Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom