Yeşilyurt Belediyesi 'Malatya Tanıtım Günleri'nde stant açtı

Yeşilyurt Belediyesinin ilçenin tanıtılması, belediye hizmetlerinin gurbetteki vatandaşlara aktarılması amacıyla açtığı stant ziyaretçilerin yoğun ilgi.

Yeşilyurt Belediyesi 'Malatya Tanıtım Günleri'nde stant açtı MALATYA

Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) tarafından İstanbul Yenikapı Gösteri ve Etkinlik Alanında düzenlenen Malatya Tanıtım Günlerine katılan Yeşilyurt Belediyesinin ilçenin tanıtılması, belediye hizmetlerinin gurbetteki vatandaşlara aktarılması amacıyla açtığı stant ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

‘Yeşilyurt Gurbet Değil’ temasıyla açılan ve gurbetçilerin buluşma noktasına haline gelen stant da misafirleri ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, açılan diğer stantları da ziyaret etti. Yeşilyurt Belediyesi tarafından açılan, iç ve dış tasarımı Yeşilyurt’u anlatan motifleri taşıyan standı ziyaret eden vatandaşlara ilçeye özgü yemekler ve tatlılar ikram ediliyor. Tarihi Yeşilyurt Konakları tasarımının yanı sıra Yeşilyurt’u anlatan desenler ve fotoğraflarla dikkat çekici özelliklere sahip stant da misafirlerini ağırlayan Yeşilyurt Belediyesi personelleri, belediye hizmetlerini anlatan dergi, broşür ve gazetelerin dağıtımını yapıyor. Standın hem içinde hem de çadır dışında kurulan dev ekranlarda Yeşilyurt’un genel tanıtımı ile Yeşilyurt Belediyesinin hizmetleri aktarılırken, Yeşilyurt Belediyesi Halk Oyunları ekibinin Malatya ve Yeşilyurt’a özgü oynadıkları oyunlar gurbetçilerin yoğun ilgisini çekiyor. Son dönemlerdeki yatırım, proje ve hizmetlerle farklı bir kimliğe bürünen Yeşilyurt ilçesinin tarihi ve kültürel özelliklerinin tanıtılması, Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerinin geniş kesimlere duyurulmasına önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 1-5 Kasım günleri arasında İstanbul Yenikapı Gösteri ve Etkinlik Alanında düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri’nde açtıkları standın yoğun ilgi gördüğünü söyledi. ‘Yeşilyurt Gurbet Değil’ temasıyla açtıkları ve gurbetçilerin buluşma noktasına haline gelen stantta Yeşilyurt’u her yönüyle tanıttıklarını belirten Polat, “Böylesine geniş çaplı bir organizasyon düzenleyen Malatya Dernekler Federasyonuna öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Ziyaretçilerimize ilçemize özgü yemekler, tatlılar, gün kurusu ve kiraz kurusu ikram ederek sıla hasretlerini gidermeye çalışıyoruz. Bununla birlikte standımızı ziyaret edenlere ilçemize yaptığımız hizmetleri ve hayata geçirdiğimiz projeleri sinevizyon gösterimiyle aktarıyoruz, ayrıca hizmetlerimizin yer aldığı gazete, dergi ve broşürlerimizi dağıtıyoruz. Halk Oyunları ekibimizin gösterileri ise standımızın renkli ve hareketli olmasını sağlıyor. Gurbetçilerimizin Malatya ve Yeşilyurt’a duydukları özlemi bu şekilde gidermeye çalışıyoruz. Etkinlikleri takip eden yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcilerini standımızda ağırladık, yaptığımız röportajlarda ilçemiz ve belediye hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştık. Bunun yanı sıra Malatya’yı tanıtmak amacıyla İlçe Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Kurum ve Kuruluşlarımız, Dernek ve Vakıflarımız tarafından açılan stantları da ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi sunduk. Her yönüyle başarılı bir organizasyonda yer almak ilçemiz ve belediyemiz adına bizleri sevindirmiştir. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin standını ziyaret eden gurbetçiler, gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını ifade ederek, Malatya hasretini bu şekilde giderdiklerini söyledi.

 • Milli Beka Hareketi İlçe Başkanı Apohan'nın Kurban Bayramı mesajı
 • MHP Akçadağ İlçesi Meclis Üyesi Sami İlhan Bayram Mesajı
 • EKG Derneği Başkanı Akgün’den Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Başkan Yanılmaz Elazığ’ı Anlattı
 • Başkan Keskin, ''Ülkemize sahip çıkmamız lazım''
 • Başkan Dağ’dan Kurban Bayramı Mesajı
 • Malatya Bu Yıl Da “Kurbanım Kızılaya Dedi”
 • Maski Ekipleribayram Tatilinde Hizmet Vermeye Devam Edecek
 • MBH Doğu Anadolu Bölge Başkanı Aygün Kurban Bayramı Mesajı
 • Battalgazi İlçesindeki Tarihi Mekanlara Ziyaretçi Akını Yaşanıyor
 • Başkan Gürkan’ın Kurban Bayramı Mesajı
 • Ağbaba, Orman Yangınlarının Araştırılmasını İstedi
 • Fenerbahçe Maçın ardından
 • Fenerbahçe, Evkur Yeni Malatyaspor'a 1-0 mağlup oldu
 • Şehit Düşen Meslektaşları İçin Mevlit Okuttu
 • Askeri gazinonun ek hizmet binasında yangın
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom