Haber Ara

İYİ Parti Haber Arşivi

Battalgazi Meclisi'nden 'Bahar Kalkanı Harekatı'na tam destek

Malatya Battalgazi Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında yapıldı. Toplantıda AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti meclis üyelerinin imzası ile İdlib'te Bahar Kalkanı Harekatı'nı sürdüren Mehmetçiğe destek mesajı yayımlandı.

İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanlığına Fikret Karaca Sesleri Yükseliyor

İyi Parti Malatya İl Başkanlığına atama ile getirilen Eski Milletvekili Süleyman Sarıbaş'ın göreve başlamasıyla birlikte iyi parti ye her geçen gün vatandaşların ilgisi artarak devam ediyor.

MHP lideri Bahçeli, İYİ Parti'deki istifaları değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Bir tarafta yeni parti kuruluşları tartışması var, bir tarafta FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları var, bir tarafta da partileri karıştırmak isteyen zihniyetler var. İYİ Parti iyi günde olsunlar, tahriklere kapılmasınlar' dedi.

İyi Parti Malatya İl Teşkilatı Kamuoyuna Tanıtıldı

İyi Parti Malatya İl Teşkilatı düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

İyi Parti Çüngüş İlçe Başkanı Demir güven tazeledi

İyi Parti Diyarbakır'ın Çüngüş İlçe Başkanı Hasan Demir, 1. Olağan Kongrede 147 delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Meral Akşener'den depremde ölenlerin yakınlarına taziye ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Antalya'da

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya il ve ilçe teşkilatlarıyla istişare toplantısı kapsamında Gazipaşa ve Alanya'da temaslarda bulundu.

Muratpaşa Belediyesi, imar planı reddini mahkemeye taşıyor

Muratpaşa Belediyesi, imar planı değişikliği talebinin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti, MHP ve İyi Parti oylarıyla reddedilmesini mahkemeye taşıyor. Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamada İdare Mahkemesi'nde açılacak davaya ilişkin hazırlanan dilekçede, reddedilen düzenlemeyle ilçe sınırlarında vatandaşların mülkiyet haklarını kullanabilmesinin ayrıca devlet kuruluşlarının uğradığı haksız kamulaştırma külfetini en aza indirerek kamu zararının önüne geçmenin amaçlandığı belirtildi.

İYİ Parti'nin konferans afişlerine suç duyurusu

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde AK Parti Bozüyük İlçe Teşkilatı, İYİ Parti tarafından düzenlenecek olan ve bilbordlara asılan 'Saray Rejiminin Çöküşü' isimli konferans afişi hakkında İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Çiftçinin sorunları Meclis'te

Adana Ziraat Odaları İl Koordinasyonu Başkanlığında ziraat odaları başkanları, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Milletvekillerini TBMM'de ziyaret ederek çiftçinin sorunları rapor halinde sundu.

Yücel: 'Yakut mahallesini cezalandırmaktan vazgeçin'

İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, Yakut mahallesinde yaşayan insanların okula ihtiyacı olduğunu söyleyerek; Eski fuar alanının lunapark bölgesindeki ticaret alanı hala duruyor. Başkana buradan da ifade ediyoruz; otel yapacaksanız orada otel yapın veya ticaret alanını orada okul alanına dönüştürün. Yakut mahallesini cezalandırmaktan vazgeçin, ihtiyacı olan okulu görmezden gelmeyin dedi.

Başkan Böcek'in Ankara temasları

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ankara'da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi'ne katılan Başkan Böcek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile de görüştü.

Dursun Ataş: 'İşçilerin hak ettiği ücret artışlarını yapın'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, işçilerin sorunlarını meclis gündemine taşıyarak hükümete seslendi. Ataş; İşçilerin hak ettiği ücret artışlarını yapın' dedi.

Üç il başkanı İzmir için buluştu

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'in rahatsızlığı sebebiyle katılamadığı akşam yemeğinde, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar bir araya geldi. Üç başkan, İzmir'in sorunlarının çözümü konusunda ortak hareket edeceklerini, öncelikli konuların elektrik fabrikası, Bostanlı Balıkçı Barınağı ve Halkapınar Otogar Metrosu olduğunu belirtti. Toplantıda, Karşıyaka'ya stat yapılacağı da belirtildi.

İYİ Parti Grup Toplantısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Ben Türk milletinin çıkarları için asker gönderilmesine karşı değilim. Ben barışı korumak için asker gönderilmesine de karşı değilim. Libya'ya asker gönderiyorsan, bunu tarafsız bir tutumla yapacak kadar diplomatik olacaksın' dedi.

Başkan Sarıbaş'a hayırlı olsun ziyaretleri

İYİ Parti Malatya İl Başkanlığına atanan Süleyman Sarıbaş'a, sivil toplum kuruluşları temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Muratpaşa, Büyükşehir Meclisinden çıkmayan imar planı değişikliğini encümene götürüyor

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı Meclisinde AK Parti, MHP ve İYİ Parti'nin oylarıyla reddedilen imar planı değişikliğini encümene götürüyor..

Serkan Tok: 'Mustafa İlmek'e bizim partiye dönüşü noktasında bir teklifimiz olmadı'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, gazetecilerle buluştuğu toplantıda, İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek'e partilerine geçmesi için teklifte bulunmadıklarını söyledi.

İYİ Parti Manisa'da kongre heyecanı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, kongre sürecinin 19 Ocak itibariyle başlayacağını belirterek, 17 ilçe teşkilatıyla Manisa'nın kongre sürecinden daha da güçlenerek çıkacağını söyledi.

İYİ Parti'de İl Başkanı istifa etti

İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Soner Hızlı görevinden istifa etti.

İYİ Parti Malatya'da Sarıbaş dönemi

İyi Parti Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal görevden alınarak, yerine parti genel merkez tarafından Süleyman Sarıbaş atandı.

Nevşehir Belediye Meclisi yılın ilk toplantısını yaptı

Nevşehir Belediyesi Meclis salonunda, Başkan Vekili Ersan Erkut başkanlığında gerçekleştirilen Ocak ayı olağan toplantısına, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Yüzer, Bektaş Demir ve Mustafa Alevli ile AK Parti, MHP ve İyi Partili meclis üyeleri katıldı.

Kazım Yücel: 'Seçimden sonraki 9 ay, daha önceki yıllara göre farklı değil'

İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, seçimden sonraki 9 ayı değerlendirmek için yaptığı açıklamasında, 'Seçimden sonraki 9 ay, daha önceki yıllara göre farklı değil' dedi.

İYİ Parti'den açıklama: 'Kendilerine evet ya da hayır demedik'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, Ayın 2'sinde sabahleyin gruptaki milletvekili arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz. Bu süreçte nihayi kararı belirleyeceğiz. Biz kendilerine evet ya da hayır demedik dedi.

Bakan Çavuşoğlu, İYİ Parti görüşmesi bitti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'ya asker gönderilmesine olanak tanıyan Libya tezkeresinin detaylarını İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile paylaştı.

Bakan Çavuşoğlu İYİ Parti'de

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'ya asker gönderilmesini içeren tezkerenin meclise sunulmasından önce bilgilendirme yapmak için İyi Parti Genel Merkezine geldi.

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu'ndan 'yerli otomobil' açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, yerli otomobille ilgili, 'Süreci hem dikkatli takip ediyoruz hem de bu anlamda atılan olumlu adımları destekliyor ve yüreklendiriyoruz' dedi.

İYİ Parti yöneticisinin iş yerini kurşunladı tutuklandı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde İYİ Parti ilçe yöneticisine ait iş yerini kurşunladığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 şahıstan 1'i tutuklandı.

Kocaeli'de İYİ Parti yöneticisinin iş yerini kurşunlayanlar yakalandı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde İYİ Parti ilçe yöneticisine ait iş yerini kurşunlayan 3 şahıs, polis ekiplerinin takibi sonucu gözaltına alındı. Şahıslarla birlikte çok sayıda silah ele geçirildi.

Vali Soytürk'ten TBMM'nde gurubu bulunan partilere ziyaret

Kilis Valisi Recep Soytürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gurubu bulunan CHP, MHP ile İYİ Parti İl Başkanlıklarını ziyaret etti.