Haber Ara

İnönü Üniversitesi Haber Arşivi

Uygulamalı eğitimler korona mücadelesi tamamlandıktan sonra yapılacak

Malatya İnönü Üniversitesi'nde, bahar yarıyılında uzaktan eğitim yapılacağı belirtilip, uygulamalı eğitimlerin ise korona virüs salgını sonrası yoğunlaştırılmış şekilde yapılacağı vurgulandı.

İnönü Üniversitesi'nde korona virüs önlemleri

Malatya İnönü Üniversitesi korona virüs önlemleri kapsamında bir dizi kararlar alıp, tüm akademik ve idari birimler de esnek ve uzaktan çalışma uygulaması ile şehir ile üniversite arasında çalışan trambüsler kampüse girmeyeceğini duyurdu.

Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 'korona' önlemleri

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Korona Virüs salgınına karşı tüm tedbirler alındı.

İnönü Üniversitesi korona virüs için eylem planı hazırladı

Malatya İ korona virüs için eylem planı hazırlayarak, 17 maddelik önlem açıkladı.

Baraj ve göletten üniversite kampüsünün de yararlanması istendi

Malatya'da yapılacak olan Beypınar Barajı ve Yenice Göleti'nden İnönü Üniversitesi Kampüsü'nün de yararlanması istendi.

Malatya'da kadın sempozyumu

Malatya İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Durak, 'Bizim ailemizin de devletimizin de arkasında hep kadınlar olmuştur' dedi.

Eski Bakan Tüfenkci 'Bir Devlet adamının başarı hikayesi' paneline katıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen Kariyer Günleri etkinliği kapsamında düzenlenen 'Bir Devlet Adamının Başarı Hikayesi' isimli panele, önceki dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti Malatya Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Bülent Tüfenkçi konuk oldu.

Dr. Öğr. Üyesi Torun:

Malatya İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Torun, 'Kıbrıs sorunu sadece insani boyutu değil, jeopolitik, stratejik ve güvenlik boyutları da bulunuyor' dedi.

İletişim öğrencilerine topluluk önünde konuşma öğretiliyor

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine, 'Yeniden Üretim Atölyesi' etkinliği kapsamında, topluluk önünde konuşma öğretiliyor.

Pedallar, kadınlar için çevrildi

Malatya İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu (İÜBİS) tarafından 8 Mart Dünya kadınlar günü etkinlikleri kapsamında farkındalık turu düzenlendi.

Deprem polikliniğine 132 kişi başvuru yaptı

24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından korku, panik ve travma yaşayan vatandaşlar için İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde açılan Deprem Polikliniğine şuana kadar 132 kişi başvurarak tedavi gördü.

Kronik solunum yetersizliği hastaları için 'Pulmoner Rehabilitasyon' tedavisi

İnönü Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Gazi Gülbaş, kronik solunum yetersizliği olan hastalar için daha özgür bir yaşamın egzersiz ile mümkün olduğunu söyledi.

Maskeye talep çoğalınca iş başa düştü

Birçok ülkede hızla yayılan ölümcül korona virüsü ile birlikte koruyucu maskelere talep arttı. Ülke genelinde yoğun talep olunca maske bulmakta güçlük çeken İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ise alternatif bir yöntem bularak maskelerini kendi üretmeye başladı.

Malatya'da Türkiye Afrika ilişkileri masaya yatırıldı

Malatya'da Türkiye Afrika ilişkilerinin konuşulduğu konferans düzenlendi. Konferansın açılışında konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 'Önceliğimiz insan kaynağı yetiştirmek' dedi.

Rektör Kızılay'dan İNÜAFAM ziyareti

Türkiye-Afrika ilişkileri konulu konferans vesilesiyle Malatya'da bulunan Çad Eski Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas ve Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Yabancı Dil Meslek Yüksekokulunda hizmet vermeye başlayan İnönü Üniversitesi Afrika Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni (İNÜAFAM) ziyaret etti.

107 öğrenciye burs veriyor

Malatya İnönü Üniversitesi Vakfı, 107 öğrenciye burs veriyor.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi akredite edildi

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından akredite edildi.

İnönü Üniversitesi'nde 'Bahar Kalkanı' operasyonuna destek

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 'Bayrak Yürüyüşü' düzenleyen öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin İdlib kentinde düzenlediği 'Bahar Kalkanı' operasyonuna destek verdi.

Yabancı uyruklu öğrenciler sanayi tesislerinde staj görebilecek

İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokol ile birlikte üniversite eğitimi alan yabancı uyruklu öğrenciler, Malatya'daki sanayi kuruluşlarında staj görecek.

İnönü Üniversitesinde engelli araçları için şarj noktaları kurulacak

İnönü Üniversitesi Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü Bahar Dönemi toplantısında, kampüs içerisinde engelli araçları için şarj noktalarının kurulması kararı alındı.

Üniversite öğrencilerine insan hakları anlatıldı

Malatya İnönü üniversitesi öğrencilerini İnsan Hakları konusunda bilgilendiren Avukat Mehmet Tunç, Hukuk iyi niyetliyi korur dedi.

Korona virüs konferansı düzenlendi

İnönü üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Bayındır, 'Koronavirüs, damlacık yolu ile de bulaşmaktadır' diyerek, toplum ve dünya bu kadar iç içeyken bu virüsün bir başkasına bulaşmama ihtimalinin yok olduğunu savundu.

Rektör Kızılay'dan öğrencilere kandil yemeği

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, öğrencilere kandil yemeği ikram etti.

İnönü Üniversitesi enerji projelerinde birinci sırada yer aldı

YEVDES Projesi kapsamında teknik destek almak üzere yapılan başvurular sonuçlandı. İnönü Üniversitesi'nin 'Enerji Verimliliği ve Yenilebilir Enerji' alanlarındaki proje başvurusu, 63 üniversite arasında her iki dalda birinci oldu.

Depremde mağdur olan gençlere özel öğrencilik hakkı

İnönü Üniversitesi Senatosu, Elazığ depremi nedeniyle mağdur olan gençlere özel öğrencilik hakkı tanınması kararını aldı.

Hasta çocuklar için yardım programı düzenlendi

Malatya İnönü Üniversitesi Düşlerden Gülüşlere Topluluğu tarafından kronik hastalığı olan çocuklar için yardım programı düzenlendi.

Altyapı antrenörleri Dekan Gündoğdu'ya ziyaret

Yeni Malatyaspor alt yapı antrenörleri, göreve yeni başlayan İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu'yu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

İletişim Fakültesi diksiyon kursu verecek

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi diksiyon kursu verecek.

Kayısının çekirdeğinden kahve, ezme ve zar tozu üretilecek

İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü, Üniversite-Sanayi işbirliği ile TÜBİTAK onaylı proje kapsamında kayısının çekirdeğinden katma değeri yüksek yeni ürünler çıkaracak. Bunlardan en önemlisi ise kayısı çekirdeği yağından artan pres keki. Protein değeri oldukça yüksek pres kekinin ise üretime geçtikten sonra vegan beslenmenin en önemli ürünü olması bekleniyor.

Pardus eğitimine başvuru 22 Şubat'ta son

Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent tarafından düzenlenecek olan ücretsiz Pardus eğitimine müracaatlar 22 Şubat'ta sona erecek.