Haber Ara

Ankara Haber Haber Arşivi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Büyükelçisini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Büyükelçisi Ari Maki'yi kabul etti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş: 'Kadınların haklarına sahip çıkamazsak, medeniyetimizle övünmeye hakkımız, insanlığımızla gururlanmaya yüzümüz kalmayacaktır'

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin himayesinde 'Toplum, kadın ve Şiddet' konularının disiplinler arası ele alındığı 1. MHP KAÇEP Sempozyumu'nda konuştu. Sempozyumda Ülkü Ocakları'nın kadın vizyonunu anlatan Ateş, Kadınların haklarına sahip çıkamazsak, medeniyetimizle övünmeye hakkımız, insanlığımızla gururlanmaya yüzümüz kalmayacaktır' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Büyükelçisini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İrlanda Büyükelçisi Sonya McGuinness'i kabul etti.

Osmanlı Ocakları Türkiye'nin dört bir yanında tarihte iz bırakan isimleri anlatacak

Osmanlı Ocakları, Türkiye'nin dört bir yanında 'Er Doğanlara Sahip Çıkıyoruz' programı başlattı. Tarihte iz bırakan önemli şahsiyetlerin anlatılacağı programlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın farklı yönlerinin anlatılacağı özel bir bölüm de olacak.

5 milyar haksız kazanç elde eden POS tefecileri operasyonla çökertildi

Ankara'da POS cihazı tefeciliği ile 5 milyar lira haksız kazanç elde eden çete, düzenlenen operasyonla çökertildi. Operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.

Başkent'e şehit ateş düştü

Barış Pınarı Harekatı sırasında geçen hafta yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Umut Coşkun, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Şehidin Ankara'daki babaevine ateş düştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsunlu öğrencilerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Vezirköprülü öğrencilerle bir adaya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç Büyükelçisini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Norveç Büyükelçisi Erling Skjonsberg'i kabul etti.

Gaziantep Milletvekili Bakbak, 'Bizler çocuklarımızı kanatlandıracağız onlar da ülkemizi uçuracaklar'

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan Başta Kız Çocukları Olmak üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu Gaziantep ve Şanlıurfa'da STEM atölyelerini gezdi, bilim merkezlerinde incelemeler yaptı.

Çankaya'da istihdama yönelik eğitimler devam ediyor

Çankaya Belediyesi, İŞKUR ile imzaladığı protokol çerçevesinde vatandaşlara meslek edindirme amaçlı dikiş, sekreterlik ve kat hizmetleri alanında eğitim vererek, çeşitli sektörlerde istihdam edilmelerine olanak sağlıyor.

ATO Başkanı Baran: 'Bir millet iki devletiz, kültürümüz de el sanatlarımız da ortak'

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Azerbaycan Cumhuriyeti Milletvekili Ganire Pashayeva ile birlikte ATO'nun Altındağ Belediyesi ile birlikte düzenlediği 'Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni'ni ziyaret etti. Baran, 'Bir millet iki devletiz, kültürümüz de el sanatlarımız da ortak' dedi.

MSB: 'Şimdiye kadar bölgeden 125 araç çıkış yapmıştır'

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde Suriye'de bölgeden çıkan teröristlere hiçbir engelleme yapılmadığını ve bölgeden çıkış faaliyetlerinin ABD'li muhataplarla koordine edildiğini belirterek, Şimdiye kadar bölgeden 125 araç çıkış yapmıştır açıklamasını yaptı.

Bakan Kasapoğlu üniversitelerin Ombudsmanlık Topluluğu temsilcileri ile buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ombudsmanlık toplumsal hayatımızda önemli bir misyon sürdüren, kaynaştıran, bütünleştiren roller oynayan Türkiye'nin en genç kurumlarından bir tanesi dedi.

DESMÜD Genel Başkanı Demirtaşoğlu'ndan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı

Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Genel Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, 'Kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında ve tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunlara ayna tutmak için gece gündüz demeden kimi zamanlar oldukça zor şartlar altında çalışan gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyorum' dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: 'HAK-İŞ'e bağlı sendikalarda 5 binden fazla işçi işten atıldı'

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ''e bağlı sendikalarda 5 binden fazla işçi işten atıldı. İstanbul'da ise bin 300'den fazla kişinin işine son verildi. İşten atılmalara karşı mücadelemiz devam ediyor. Biz sendikacıyız, siyasi parti değiliz. Bizim amacımız sendikalarımıza ve üyelerimize yönelik baskıya karşı durmaktır dedi.

Bahçeli'den Semih Yalçın'a taziye ziyareti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oğlu geçirdiği bir kaza sonucu vefat eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın'a taziye ziyaretinde bulundu.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Safran: 'Bilgi sağlamanın ötesine geçilmeli'

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, 'Tarafı olduğumuz Çocuk Hakları Sözleşmesi'nde eğitimin amaçları arasında çocukların insan haklarına ve temel özgürlüklere saygısının geliştirilmesi yer almaktadır. Bu doğrultuda uygulanacak demokrasi ve insan hakları eğitimi, kapsamlı ve yaşam boyu devam edecek bir süreç olarak tasarlanmalı; bilgi sağlamanın ötesine geçmelidir' dedi.

TİKA'dan Karadağ'da tarım üreticilerine destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ'ın kuzey kesiminde yoğunluklu olarak Boşnak ve Arnavut ailelerin yaşadığı Sancak bölgesinde 50 çiftçi aileye örtüaltı sebze yetiştiriciliğini destekleme amacıyla sera temin edildi.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü açılan yolla Sabancı Bulvarı'na bağlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nü Sabancı Bulvarı'na bağlayan yol çalışmalarını tamamladı.

Bodrum rüzgarı Akdeniz'in en büyük deniz festivalinde yelkenleri dolduracak

Akdeniz'in en büyük deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup, yelken tutkunlarını bu yıl Bodrum'un dünyaca ünlü koylarında bir araya getirecek.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Ankara Kitap Fuarı'nda

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, bu yıl 2'ncisi düzenlenen Ankara Kitap Fuarı'nda yayınlarını okurlarla buluşturuyor.

TED Ankara Kolejinde üreten pedallar

TED Ankara Koleji öğrencileri, beden eğitimi ve spor dersi öğretmenleri ile geliştirdikleri sosyal sorumluluk projesinde bisikletlere bağlı düzeneklerle pedal çevirerek atkı örüp, pet şişe sıkıştırdılar ve elektrik ürettiler.

Down sendromlu Rabia'ya telli duvaklı düğün

Ankara'da down sendromlu Rabia Süer'in gelin olma hayali, düzenlenen davullu zurnalı düğünle gerçek oldu.

Bakan Koca'dan iyot uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iyot eksikliğinin çocuklarda büyüme, gelişme ve zeka geriliğine sebep olduğunu belirterek, vatandaşları günlük iyot ihtiyaçlarını karşılayacak yiyecekler tüketmeleri konusunda uyardı.

Mamak'ın yol haritasına meclisten onay

Mamak Belediyesinin 2020 yılı mali bütçesi, Ekim ayı Meclis Toplantısı'nda görüşüldü. Oy birliği ile meclisten geçen belediye bütçesi 457 milyon Türk lirası olarak belirlendi.

Altındağ'da Karagöz günleri

Altındağ'da Karagöz ve Hacivat günleri yaşandı. Altındağlı çocuklar Türk-Osmanlı tiyatro tarihinin en popüler iki karakteri ile bir araya geldi. Altındağ, çocukların neşe dolu kahkahalarıyla çınladı.

Ankara'da lastiği kopan kamyon devrildi: 1 yaralı

Ankara'da lastiği kopan sebze-meyve yüklü kamyon devrildi. Kamyonun sürücüsü ise hafif şekilde yaralandı.

Kızılay bölgesinde göz alıcı dönüşüm

Kızılay'ın en yoğun yaya bölgelerinden olan Sakarya, Selanik ve Tuna Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi iş birliğiyle yenileme çalışmaları kısa sürede tamamlandı. Kaldırımdan havuzlara, ağaçlardan oturma banklarına kadar yenilenen bölgede son olarak ise Yüksel Caddesi 1. Etap çalışmaları da bitti.

Mustafa Ati Göksu: 'Maç berabere bitebilirdi'

TFF 1. Lig'in 8. haftasında Keçiörengücü'ne 1-0 mağlup olan Balıkesirspor'da Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu, 'Çok net bir pozisyonumuz vardı onu gole çevirebilseydik maç berabere bitebilirdi' dedi.

MSB: 'PKK/YPG'li teröristlerin çıkışı yakından takip ediliyor'

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de PKK/YPG'li teröristlerin 120 saat içerisinde bölgeden çıkmasının yakından takip edildiğini bildirerek, teröristlerin çıkış anını gösteren fotoğrafları paylaştı.