Haber Ara

Ankara Haberleri Haber Arşivi

Başkent'i lavanta kokuları saracak

Ankara Büyükşehir Belediye Belediyesi, ilk yerli süs bitki üretimi için düğmeye basıldı.

Narkotik ekipleri ülke genelinde 27 kilo uyuşturucu madde ele geçirdi

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Daire Başkanlığı 2 günde ülke genelinde sokak satıcılarına yönelik yaptığı uygulamada 26 kilo 798 gram uyarıcı uyuşturucu madde ele geçirdi.

Türk Tarih Kurumu 93 Harbi'nin Unutulmuş Mültecileri Konferansına ev sahipliği yaptı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu 21 Kasım'da William Holt tarafından verilen 'Balkan Kaybı: 93 Harbi'nin Unutuluş Muhacirleri' isimli konferansa ev sahipliği yaptı.

Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Okçu: 'Diş fırçalamak tercih değil, gereklilik'

Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Kemal Murat Okcu, aftlar veya diş çürükleri gibi diş ve ağzı ilgilendiren problemler konusunda tavsiyelerde bulunarak, Diş fırçalamak tercih değil, gereklilik dedi.

Yeniden Refah'tan CHP'li Balbay'a tepki

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan'a yönelik ithamlarda bulunan CHP Milletvekili Mustafa Balbay'a partiden cevap geldi.

Balina ekmeğinden renklisine ekmeğin her türü Ankaralıların beğenisine sunuldu

Başkent'te düzenlenen 3. Ekmek Festivali'nde ekmeğin her türü Ankaralıların beğenisine sunuldu.

Ticaret Bakanı Pekcan otomotiv sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, otomotiv sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.

Ankara'da intihar girişimi

Ankara'da bir vatandaş, alışveriş merkezinin reklam tabelasına çıkarak intihara kalkıştı.

1. Dünya Savaşı'ndan kalma mühimmat imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Çanakkale'de bulunan ve 1. Dünya Savaşı'ndan kaldığı tespit edilen mühimmatın SAS Görev Timi tarafından kontrollü şekilde imha edildiğini açıkladı.

Güvenlik güçlerinden Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki çocuklara yardım eli

Bitlis'in Tatvan ilçesinde güvenlik güçleri ve kolluk kuvvetleri ortak bir kampanya düzenleyerek, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Suriyeli çocuklar için kıyafet ve oyuncak topladı.

Kızılay'da büyük dönüşüm

Çankaya Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin Yüksel Caddesi, Konur ve Karanfil sokaklarda yürüttüğü çalışmalarda sona gelindi. Yüksel Yaya Bölgesi olarak bilinen alanda kapsamlı çalışmalar yapan iki belediye, bölgeye bambaşka bir görünüm kazandırdı.

Bakan Kasapoğlu: 'Spor organizasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilme adına yüksek bir motivasyona sahibiz'

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Slovenya'da Karma Ekonomik Komisyon toplantısına katıldı. Bakan Kasapoğlu, Türkiye'de, sportif tesisleşme anlamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde devrim niteliğinde bir atılım gerçekleştirdiklerini belirtti.

Öğretmenler dikecek, öğrenciler yiyecek

Altındağ Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Altındağ'da görev yapan 5 bin 109 öğretmen için meyve fidanını toprakla buluşturdu.

Medya ve Mülteciler Basın Buluşması başladı

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ve Mülteci Destek Derneği tarafından düzenlenen Medya ve Mülteciler Basın Buluşması başladı.

Başkan Ayık'tan öğretmenler onuruna yemek

Akyurt Belediyesi her yıl olduğu gibi öğretmenleri yine unutmadı. Belediye Başkanı Hilal Ayık tarafından ilçede görev yapan tüm öğretmenlerin katıldığı bir yemek programı düzenlendi.

Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor'da ödüller sahiplerini buldu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından savunma sanayi için belirli kritik alanlarda rekabet ortamı oluşturularak performansların artırılması ve yeteneklerin keşfedilmesi amacıyla başlatılan Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor (Y) programının ilk döneminde kazananlar belli olurken, yarışmanın ikinci dönem tanıtımı da gerçekleştirildi.

Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları, Başkent Üniversitesinde tanıtıldı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, gelişmiş bir ekonomi için üniversite, sanayi ve ticaret kesimlerinin işbirliği halinde çalışma gerektiğine dikkat çekerek, Başkent Üniversitesi öğrencilerini Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları programına davet etti.

DESMÜD Başkanı Demirtaşoğlu: 'İhracatımızı artırıp, devletimize destek olmaya devam edeceğiz'

Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Genel Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, '2019 yılı için belirlediğimiz 2 milyar dolarlık ihracat hedefimizi tutturduk ve hatta geçtik. Her geçen gün büyüyen sektörümüz, ülkemize destek olmaya devam edecek' dedi.

'Eğitim Ya Da Eğitim' dergisi yayında

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Eğitim Ya Da Eğitim' dergisi ilk sayısı ile okurunu selamladı.

Türkiye'nin öğretmenleri Mamak'ta

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Eğitimde İyi Örnekler sergisinin açılışı için 81 ilden Başkent'e gelen öğretmenler, Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Başkent'te çocuk sesleri yükseliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, '20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' kapsamında Başkent'te çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenledi.

Başkent ilk kez 'Ankara Off-Season'19 Frc Robot Turnuvası'na Ev Sahipliği Yapacak

Başkent 'Ankara Off-Season'19 Robot Turnuvası'na ev sahipliği yapacak.

Budapeşte-İstanbul arasındaki buharlı gemi yolculuğu 'Doğu'ya Açılmak' ile anlatıldı

İstanbul'daki Macar Kültür Merkezi ile Macar Teknik ve Ulaşım Müzesi tarafından düzenlenen sempozyumda, buharlı gemilerin 19. yüzyılda İstanbul ile Budapeşte arasındaki seyahatleri ele alındı. Sempozyum kapsamında ayrıca 'Doğu'ya Açılmak' adlı sergi açıldı.

Sincan, bahara lalelerle merhaba diyecek

Sincan Belediyesi bahar mevsimine rengarenk bir 'merhaba' diyebilmek için harekete geçti. Binlerce lale soğanı, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin çalışması sonucu toprakla buluşuyor.

Başkent Oda Orkestrası'nda 55'inci yıl dönümü heyecanı

Başkent Oda Orkestrası, kuruluşunun 55'inci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. 1 Aralık 1964 yılından beri gönüllülük esasıyla sahne alan orkestra, 1 Aralık Pazar günü CSO Konser Salonu'nda biletlerin ücretsiz olacağı bir konserle sanatseverlerle buluşacak. 7'den 77'ye her yaştan ve meslekten sanatçısı bulunan orkestranın 2020 takvimi de açıklandı.

Türk Eğitim-Sen 24 Kasım Öğretmenler Günü anketi sonuçlarını açıkladı

Türk Eğitim-Sen, 7-18 Kasım tarihleri arasında öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumlarını ve mesleki sorunlarını tespit etmek amacıyla 6 bin 728 kişi ile yapılan anketin sonuçlarını açıkladı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Tecrübesi yok diye gençler küstürülmemeli'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni mezun gençlerin 'tecrübe' basamağını çıkamadıklarını belirterek, 'Tecrübesi yok diye gençler küstürülmemeli' dedi.

Sivrihisar'dan Ankaralılara davet

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Ankaralıları ilçesine davet ederek, 'İlçemizin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini sadece 45 dakika uzaklıktaki Ankaralı komşularımızın daha yakından tanımasını istiyoruz. Gelin tanış olalım' dedi.

(Özel Haber) Serkan Özbalta: 'Bursaspor deplasmanında kazanma odaklı bir oyunla sahada olacağız'

TFF 1. Lig ekiplerinden Keçiörengücü'nde Teknik Direktör Serkan Özbalta, bu hafta deplasmanda oynayacakları Bursaspor maçında kazanma odaklı oynayacaklarını söyledi. Özbalta takımın hedefleri hakkında ise, İlk 2 içerisinde yer alıp, neden şampiyonluk olmasın diye konuşuyoruz dedi.

'2. Kahvaltı Festivali' başladı

Türkiye'nin farklı yörelerine ait kahvaltılık ürünler '2. Kahvaltı Festivali' ile Başkentlilerin beğenisine sunuldu.