Haber Ara

Diyarbakır Haber Arşivi

Silvan'da akraba kavgası kanlı bitti: 1 yaralı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde akrabalar arasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı.

Kiralama şirketi, araçlarını korona virüse karşı dezenfekte etti

Diyarbakır'da bir otomobil kiralama şirketi, korona virüs önlemleri kapsamında kiralık araçlarını ve bürosunu dezenfekte etti.

Silvan'da sağanak yağış toprak evleri vurdu

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde kış aylarındaki sağanak yağış ve kar nedeniyle birçok toprak ev kullanılamaz hale geldi.

DÜ'de dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Dicle Üniversitesinde korona virüs önlemleri ve salgın ile mücadele kapsamında tüm alanlar dezenfekte edildi.

DÜ'de el ve yüzey dezenfektan üretimine başlandı

Dicle Üniversitesi korona virüsle mücadele kapsamında kendi kaynaklarıyla el ve yüzey dezenfektan üretimine başladı.

Bismil'de kent dışından gelenler sağlık kontrolünden geçiriliyor

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, kent dışından gelen vatandaşların korona virüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülerek kente girişleri sağlanıyor.

Çüngüş'te kent dışından gelenler sağlık kontrolünden geçiriliyor

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde il dışından gelen vatandaşların korona virüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülerek kente girişleri sağlanıyor.

Çermik'te esnafa maske ve eldiven dağıtıldı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde esnafa maske ve eldiven dağıtıldı.

Başkan Beyoğlu dezenfekte çalışmalarını yerinde inceledi

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, akşam saatlerinde gerçekleştirdiği çalışma ile günlük ticaretin kalbi sayılan Sakarya Caddesinde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Buharlı araçlar ve çok sayıda personelin katıldığı çalışmayı Başkan Hüseyin Beyoğlu yerinde inceledi.

Bağlar Belediyesi riskli yapıları yıkmaya devam ediyor

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, çeşitli nedenlerle terk edilmiş, vatandaşlar için risk oluşturan yapılar ile Elazığ'da meydana gelen depremden sonra çatlaklar oluşan ve yıkılma tehlikesi bulunan bir caminin de yer aldığı 15 yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Hayırsever iş adamı 15 ailenin bir aylık kirasını ve gıda ihtiyaçlarını karşıladı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde hayırsever iş adamı, 15 ailenin bir aylık kirasını ve gıda ihtiyaçlarını karşıladı.

Başkan Karamehmetoğlu'ndan Milli Dayanışma Kampanyasına üç maaşla destek

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmeoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına üç aylık maaşını bağışladı.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 211'inci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 211'inci gününe girdi.

DMD hastalarından 'evde kalın' çağrısı

Diyarbakır'da DMD hastası Muhammed ve annesi korona virüs salgınından korunma için vatandaşlara 'evde kal' çağrısında bulundu.

Diyarbakırlı işletmeci otellerinin kapılarını ücretsiz olarak sağlık çalışanlarına açtı

Diyarbakırlı işletmeci Mehmet İpek, korona virüs salgını nedeni ile gecelerini gündüzlerine katarak çalışan sağlık personellerinin otellerinde ücretsiz kalabileceğini açıkladı.

Bismil'de sokaklar dezenfekte ediliyor

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, korona virüs önlemleri kapsamında ana caddeleri, sokakları ve kaldırımları yıkayarak dezenfekte ediyor.

Eczane çalışanlarından korona virüs önlemi

Diyarbakır'da bir eczane çalışanları, korona virüs tedbirleri kapsamında koruyucu maske, eldiven, tulum ve gözlükle çalışmaya başladı. Eczane işletmecisi ayrıca kasa önüne cam mekan yerleştirerek buradaki küçük bölümden ilaçları verip ücretleri alıyor.

Sağlık çalışanlarına bir destek de Diyarbakır'ın giyim firmasından

Diyarbakır'da korona virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına bir destek de giysi fabrikasından geldi. Diyarbakır markası olan Jiber Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, korona virüsle mücadelede önemli görevler yürüten sağlık çalışanlarına ücretsiz giysi desteği vereceklerini söyledi.

Başkan Beyoğlu'ndan Milli Dayanışma Kampanyasına iki maaşla destek

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına iki aylık maaşını bağışladı.

Silvan'da Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır'ın Silvan İlçe Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu faaliyetleri kapsamında 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların maaşları evlerinde teslim edildi.

Abbas Gündüz: 'HDP'li Tosun'un vereceği hesap ağır olacak'

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un korona virüsten daha tehlikeli olduğunu söyleyerek, 'Remziye Tosun'un vereceği hesap ağır olacak' dedi.

Sur'da zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor

Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediyesi zabıta amirliği ekipleri, korona virüs salgını tedbirleri kapsamında iş yerlerini denetledi.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 210'uncu gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 210'uncu gününe girdi.

Diyarbakır'da inşaat işçilerine Korona virüs uyarısı

Diyarbakır'da özel bir iş sağlığı biriminde görevli uzmanlar tarafından inşaatta çalışan işçilere yönelik korona virüs tedbirleri kapsamında eğitim verdi.

Diyarbakır'da sosyal mesafeyi korumak için bariyer yerleştirildi

Diyarbakır'ın Sur İlçe Kaymakamlığı tarafından PTT önündeki kalabalığı önlemek için polis bariyerleri ile sosyal mesafe tedbiri alındı.

Bağlar Belediyesinin milli sporcularından 'evde kal' çağrısı

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, yeni tip korona virüs salgınına karşı tedbirler almaya devam ederken, vatandaşları evde kalmaya teşvik etmek için bir anlamlı çağrı da milli sporculardan geldi. Bağlar Belediyesinin milli karatecileri, sosyal medya üzerinden yayınladıkları kısa videolarla 'evde kal, sağlıklı kal' mesajını paylaştı.

Şehit yakınlarından HDP'li Tosun'a tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un tahrik edici sözler sarf ettiğini belirterek, Bu söylemler Nazi Almanya'sında dahi kullanılmamış ırkçı, ayrıştırıcı ve kışkırtıcı söylemlerdir dedi.

Kulüpler TFF'nin kararını bekliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de her geçen gün yayılan yeni tip korona virüs salgını nedeniyle ertelenen futbol liglerinin geleceği belirsizliğini koruyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı HDP'li Tosun hakkında soruşturma başlattı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'li Remziye Tosun hakkında Hükümet Kürt halkının ölmesini istiyor ama biz Kürt halkının ölmesini istemiyoruz söylemi nedeniyle soruşturma başlattı.

GGC'den sahada çalışan gazetecilere korona paketi

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) korona virüs önlemleri kapsamında sahada çalışan basın mensuplarına korona paketi dağıttı.