Haber Ara

Emlak Haber Arşivi

35 yılda 5 bin antika eşya biriktirdi, kendi müzesini kurdu

Sivas'ın Zara ilçesinde bir emlak danışmanlığı yapan Cemalettin Temur, 35 yılda topladığı 5 bin antika eşyayı kendisine ait müzesinde sergiliyor.

Gören antikacı sanıyor

Sivas'ta antikacı görünümlü emlak ofisi görenlerin ilgisini çekiyor.

Milletvekili Tüfenkci, emlakçılar ile bir araya geldi

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Elazığ-Malatya depremi sonrasında esnaflara 50 bin TL'lik faizsiz kredi imkanı getirildiğini belirterek, deprem bölgesinde yaşanan tüm mağduriyetleri giderme adına hükümet olarak gereken tüm desteğin verildiğini söyledi.

Diyarbakır'daki inşaat dolandırıcılığı iddiası

Diyarbakır'da aynı daireyi birkaç kişiye sattığı iddia edilen müteahhit Menekşe İnci, ortadan kaybolmadığını, mağduriyetin emlakçı Bedirhan Yıldız'dan kaynaklandığını öne sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Emlakçı Yıldız da iddiaları kabul etmediğini ifade ederek, firma sahibi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Elazığ'da böyle insanlar var, ücretsiz ev taşıyorlar

Deprem nedeniyle yok denilecek kadar az sayıda bulunan kiralık evlerin fiyatlarının fırsatçılar tarafından 2'ye katlandığı gündeme gelen Elazığ'da, bazı ev taşıma şirketleri ücretsiz hizmet vermeye başlayarak duyarlılık gösterdi. Emlakçılar ise kiralık ve satılık evlerin fiyatlarını yükseltenlere tepki gösterdi.

2019 yılında 11 bin 737 konut satıldı

Konut kredisi faizlerinin düşmesi, KDV ve tapu harçlarında indirim yapılması emlak sektörünün yüzünü güldürdü.

Emlakçılar mesleki yeterlilik belgelerini aldılar

Taşınmaz ticareti yönetmeliğine göre, gayrimenkul danışmanlarının alması gereken emlak mesleki yeterlilik belgesi Erzurum Emlak Müşavirleri Dernek Başkanlığının açmış olduğu sınav soncunda dağıtıldı.

Emlak sektörü 2020'den umutlu

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 2019 Aralık dönemine ait konut satış rakamlarının ardından açıklamalarda bulunan Realty World Elfi Gayrimenkul Kurucusu Özkan Aydemir, 2020 yılı itibariyle emlak sektöründe ciddi bir toparlanma beklendiklerini ve sektörün yeniden hareketleneceğini söyledi.

Başakşehir'deki 112 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Emlak Konut Ayazma İlkokulu'ndaki programda, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Konut satışında Antalya'da 8 bin 951 ile ikinci sırada

TÜİK 2019 Aralık verilerine göre Aralık ayında konut satışlarında tarihi bir rekor kırıldığı kaydedildi. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, İlk defa 200 bin adeti geçen bir satış hacmi oluştu. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 47,7 oranında artan satışlarda, ilk el konut satışı 75 bin 480, ikinci el konut satışı ise 126 bin 594 olarak gerçekleşti. dedi.

Seçer: 'Ben yüzde 2 alıyorum. Siyasi sorumluluğunu da alıyorum'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESKİ'ye yapılan su aboneliklerinde emlak vergisi tutarının yüzde 2'si kadar katılım payı alınmasına yönelik eleştirilere, 'Benim MESKİ yatırımlarına ihtiyacım var; 2,5 milyar lira yatırım yapmam lazım. Bu rakamlar lüks daire sahiplerine dokunur. Fakir bağırsa hakkı vardır. Zengin bağırıyor, müteahhit bağırıyor. Vatandaş bağırıyor diye geri adım atmam' dedi.

Konut satışlarında Aralık ayında tarihi rekor kırıldı

TÜİK 2019 Aralık verilerine göre; Aralık ayında konut satışlarında tarihi bir rekor kırıldığı kaydedildi. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, İlk defa 200 bin adeti geçen bir satış hacmi oluştu. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 47,7 oranında artan satışlarda, ilk el konut satışı 75 bin 480, ikinci el konut satışı ise 126 bin 594 olarak gerçekleşti. dedi.

Simav'da depremin izleri siliniyor

Kütahya'nın Simav ilçesinde, 2011 yılında meydana gelen 5.9'luk depremde kurulan geçici afet konutlarının hurdaya ayrıldığı bildirildi. Simav Kaymakamlığı ve Simav Belediye Başkanlığı'nın 2019 yılındaki yoğun gayretleri ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından verilen onay üzerine, Muradınlar mahallesindeki depremi hatırlatan Yunus Emre evleri ve konteynırların hurdaya ayrılarak tasfiye edildiği belirtildi.

Ev almanın tamda zamanı

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) Başkanı Mehmet Kırkık, ev almayı düşünenler için şuanda tüm şartların uygun olduğunu ifade etti.

İnşaatçılar konutta KDV indirimi istiyor

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Ayhan Taflan, inşaat sektörü olarak hükümetten KDV oranının mobilya sektöründe olduğu gibi yüzde 8'e çekilmesini arzu ettiklerini söyledi.

Tapu devri işlemlerinde yeni yılda büyük kolaylık

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Tapu kanununda yapılan düzenleme ile mülkiyet devrini içeren sözleşmeler, yeni yıldan itibaren tarafların farklı tapu müdürlükleri veya yurt dışı teşkilatında bulunmaları hlinde de gerçekleştirilebilecek. dedi.

Hakan Özelmacıklı: 'Enerji kimlik belgesinde süre uzatılmalı'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in 1 Ocak'tan itibaren Enerji Kimlik Belgesi bulunmayan binalarda alım, satım ve kiralama yapılamayacağını söylemesi üzerine Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, sadece binalarımızın yüzde 5'inde enerji kimlik belgesi var. Eğer süre uzatması olmaz ise gayrimenkul piyasası kilitlenir, alım-satım ve kiralama işlemleri yapılamaz dedi.

Emlakçılara yıl sonu harç ve KDV uyarısı

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Didim Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Osman Coşkun, tapu harcı ve KDV indiriminin 31 Aralık 2019'da sona ereceğini duyurdu.

Emlakçılar 2019'u değerlendirdi

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) üyeleri, düzenlenen etkinlikte 2019 yılını değerlendirdi.

Sancaktepe'de vatandaşlar tapularına kavuştu

Sancaktepe Belediyesi ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ilçede tapu sorunları çözülen 33 kişiye düzenlenen törenle tapuları verildi.

Emlak ve galericiler belgelerini aldılar

Muğla'nın Milas ilçesinde, Başarı Anahtarı Mesleki Sınav ve Belgelendirme Kuruluşu ile Kariyer Belgelendirme tarafından gerçekleştirilen mesleki yeterlilik belgesi sınavlarında başarılı olan adayların belgeleri düzenlenen törenle kendilerine verildi.

Yeterlilik belgesi olmayan satıcılardan ev almayın

Erzurum'da emlak da mesleki yeterlilik kapsamında uygulama ve teori sınavı düzenlendi. Konut almak ve satmak isteyenlerle ilgili alınan karar gereğince, mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan kişiler emlak pazarlama ve satış faaliyetlerinde bulunamayacak.

Değerli konut vergisine itirazlar artıyor

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, 'Değerli Konut Vergisi' uygulaması ile ilgili Özellikle lüks konutlarda bu uygulamanın yapılması, bu türdeki taşınmazların değerlerinde düşüşlere neden olacak, satışlarını zorlaştıracak' dedi.

Asansör boşluğuna düşen adam güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi

Balıkesir'in Edremit ilçesinde inşaa halindeki bir binaya daire göstermek için giren emlakçı karanlıkta asansör boşluğundan düşerek zemine çakıldı. Asansör boşluğundan düşen ve yaralı kurtulan Şahin Çakanoğlu yetkililerden güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi.

Amerikalı yatırımcılar gözünü Trabzon emlak ve inşaat piyasasına dikti

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Ayhan Taflan, bütün dünya ülkelerini yatırım yapmak için Trabzon'a çekmek istediklerini belirterek, Türkiye dünyadaki jeopolitik konumu itibari ile Ortadoğu, Asya Pazarının, Avrupa pazarına rahatlıkla ulaşabiliyor. Bu çerçevede arzu ederiz ki Amerika ile de bir pazar oluşturup iş sirkülasyonunu birlikte sağlamaktır dedi.

BEMO 20. yaşını kutladı

Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası, 20. yaşını düzenlediği görkemli gala gecesi ile kutladı. Geceye Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası üyelerinin yanı sıra, diğer illerden gelen emlak odalarının başkanları, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. Büyük bir coşku içinde yapılan kutlamalar ve konuşmalar sonrası konuklar Türk Müziğinin Usta Sesi Mustafa Keser ile eğlendi.

Arnavutköy'de şoke eden kasa hırsızlığı

İstanbul Arnavutköy'de emlak dükkanından 40 bin lira nakit ve değeri 2 milyonu bulan evrakların bulunduğu kasanın çalındığı anlar kameralara yansıdı. Polis kayıplara karışan hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Emlakçılardan yetki belgesi alma süresinin uzatılmasına tepki

Tokat Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dilek Eroğlu, emlakçılara getirilen yetki belgesi zorunluluğunda süre uzatımına gidilmesinin beklemedikleri bir karar olduğunu belirterek, 'Şimdi korsan emlakçılara gün doğdu' dedi.

Bodyguardların saldırısına uğrayan iş adamı, yaşam mücadelesini kaybetti

Antalya'da emlak işleriyle uğraşan bir iş adamı, sokak ortasında 2 bodyguardın kafasına sert bir cisimle vurması sonucu kaldırıldığı hastanede 6 gün sonra yaşamını yitirdi.

Oral: 'Sözde emlakçılık yapan mültecilere ceza kesemiyoruz'

SAMSUN (İHA) – Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, Samsun'da kaçak olarak emlakçılık yapan mülteci emlakçılara ceza kesme yetkilerinin olmadığını söyledi.