Haber Ara

Erzurum Haberleri Haber Arşivi

Aziziye şantiyeye dönüştü

Aziziye Belediyesi baharın gelişi ile birlikte ilçe sınırları içinde yeşil alanların artırılması için çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Ilıca Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında Aziziye Caddesi'nde istimlak edilen ev ve iş yerlerinin ardından bu alanlarda yeşil alan ve meydan düzenlemesi yapılmaya başlandı. Tüm bunların yanında uzlaşma sürecinin ardından 30 iş yerinin bulunduğu toplam 650 metrekarelik alan belediye ekipleri tarafından yıkımı yapıldı.

Vali Memiş'ten Müzeler Günü mesajı

Erzurum Valisi Okay Memiş, 18 Mayıs Müzeler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir: 'Hayır Çarşısı'nı kuranlara minnettarız'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin sosyal belediyecilik, şehircilikte kaydettiği başarı ivmesini tarımsal yaklaşım ve ekonomide de kaydettiğini belirterek, Hayır Çarşısı'nı kuranlara minnettarız dedi.

Dağ eteğindeki terk edilmiş tanklar görenleri hayrete düşürüyor

Erzurum'da dağ ortasında çürümeye terk edilmiş olan 2 tank görenleri hayrete düşürüyor. Boş arazide tankları gören vatandaşlar fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştiriyor.

Fidanlık şeflerine uygulamalı ORBİS ve arazi çalışmaları eğitimi

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü Erzurum Orman Fidanlık Müdürlüğüne yeni atanan fidanlık şeflerine eğitim semineri verildi.

Milletvekili Aydemir, 'Farklı Bakış' programına konuk oldu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Türkiye, Covid-19'la başarılı bir mücadele ortaya koydu. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmadı, malzemede eksiklik yaşamadı. Bazı çevreler karşı çıksa da ortada reddedilmez bir başarı var dedi.

100 gönüllü öğrenciden 100 aileye yardım

Yarını Aydınlatma Yardımlaşma Derneğince 100 aileye yardımda bulunuldu.

Atatürk Üniversitesi bölge hayvancılığına katkı sunmaya devam ediyor

Atatürk Üniversitesinin Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi ile birlikte eş zamanlı olarak faaliyetlerine başlayan Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, bölge hayvancılığına hizmet etmeye devam ediyor.

Erzurum'da Aile ve Engelli Haftası etkinlikleri

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce engelliler Haftası ve Aile Haftası münasebetiyle Erzurum'da bulunan engellilere yönelik ziyaretler gerçekleştirildi.

ASİMED Başkanı Eğilmez: 'ASALA-PKK ittifakı halen devam ediyor'

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, ASALA Terör Örgütü'nün kendisine öncü olarak kabul eden Nubar Ozanyan terör Taburunun kuruluş amacının sözde Ermeni soykırımı üzerinden uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmek, SDG'nin kazanmalarını sonuna kadar müdafaa etmek ve Ermeni halkını, dilini ve kültürünü korumak şeklinde tanımlandığını ancak Ermeni meselesi için kurulmuş yapılanmada Ermenilerin olmadığını, tabur içinde YPG'de faaliyet göstermiş kadın teröristlerin yer aldığını söyledi.

Gece yarısı patlayan tüp evlerini başlarına yıktı

Erzurum'un Oltu ilçesinde gece yarısı patlayan tüp 2 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Eski araba lastiklerini mama kabı yaptılar

Olur Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek grubu örnek bir projeye imza atarak eski otomobil lastiklerinden sokak hayvanlarına mama kabı yaptılar.

Palandöken'de ağaçlandırma ve erozyon kontrol çalışmaları

Palandöken Dağı'nda ağaçlandırma ve erozyon kontrol çalışmalarına devam ediliyor.

KUDAKA Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı sonuçları kesinleşti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 28 Ekim 2019 günü ilan edilen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programının sonuçları, 15 Mayıs 2020 günü yapılan KUDAKA'nın 123'üncü yönetim kurulu toplantısında onaylanarak kesinleşti.

Başkan Sekmen'den Bakan Ersoy'a turizm sunumu

ERZURUM (İHA) – Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

ETÜ'de yeni fidanlar can buldu

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) tarafından Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü karşısındaki alanda düzenlenen dikim etkinliğinde yeni fidanlar can buldu.

Aziziye Belediyesi'nden esnafa destek

Erzurum Aziziye Belediyesi tarafından ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren kahvehaneler, berber ve kuaförler ile rehabilitasyon merkezlerine yardım çeki dağıtıldı. Korona virüs salgınından dolayı işini kaybeden ve iki ayı aşkın süredir işyerleri kapalı olan esnafın 250 TL'lik çekler halinde verilen yardımlardan dolayı memnuniyetleri dikkatlerden kaçmadı.

Rektör Çomaklı, ÜAK Yönetim Kurulu üyeliğine tekrar seçildi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın açılış konuşmasıyla başlayan Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) 250. toplantısı, ÜAK Genel Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Berber ve güzellik merkezleri denetlendi

Erzurum'un Aşkale ilçesinde berberler ve güzellik merkezleri denetlendi.

Aras nehrine düşen şahsın cesedine ulaşıldı

Erzurum'un Horasan ilçesinde nehre düşen şahsın cesedine ulaşıldı.

AK Parti Gençlik Kolları tarafından vatandaşlara maske dağıtıldı

AK Parti Erzurum Gençlik Kolları tarafından vatandaşlara maske dağıtıldı.

Erzurum'da cadde ve sokaklar sabunlu suyla yıkanıyor

Yakutiye Belediyesi temizlik işleri ekipleri ilçenin cadde ve sokaklarını köpüklü suyla yıkayıp, halkı temiz bir Yakutiye'ye uyandırmak için gece gündüz demeden çalışıyor.

ÇOKAB'dan üye belediyelere 30 bin maske desteği

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği (ÇOKAB), üye belediyelere 30 bin maske desteği sağladı.

Pasinler Vefa Grubu ihtiyaçlıların yardımına koşuyor

Erzurum'un Pasinler ilçesinde Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Aras Nehri'nde kaybolan şahsı arama çalışmalarına başlandı

Erzurum'un Horasan ilçesinde dün akşam saatlerinde düştüğü Aras Nehri'nde kaybolan Recep Akın'ı arama çalışmalarına sabah yeniden başlandı.

Gençlik Haftası'na özel sosyal mesafeli spor

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası başladı. Şükrüpaşa Mahallesi'nde site bahçesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından balkonda vatandaşlara spor yaptırıldı. Bar ekipleri de maskelerle sosyal mesafeye uyarak Hançer Barı oynadı.

Kadın çiftçilere süt sağım makinesi verildi

Erzurum'un Oltu ilçesi Nüğürcük Mahallesi'nde 12 kadın çiftçiye yapılan törenle süt sağım makinesi verildi. Süt sağma makinelerine kavuşan çiftçiler, Artık makine sayesinde ahırda çok az zaman harcayacağız dediler.

Erzurum'da Vakıf Haftası dolayısıyla bin 200 aileye gıda yardımı

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nce Vakıf Haftası etkinlikleri kapsamında bölge genelinde bin 200 aileye gıda yardımında bulunuldu.

AFAD ekipleri botlarla Aras Nehri'nde kaybolan şahsı arıyor

Erzurum'un Horasan ilçesinde düştüğü Aras Nehri'nde kaybolan Recep Akın, AFAD ekipleri tarafından botlarla aranıyor.

Mehmet Özdilek: 'Benim kızımı doğum gününde ağlatmaya kimsenin hakkı yok'

BB Erzurumspor'un Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, takımda çıkan pozitif korona virüs vakaları sonrası, çok zor zamanlar yaşadıklarını söyledi. Dün gece ciddi bir travma yaşadıklarını aktaran Özdilek, Benim kızımı doğum gününde ağlatmaya kimsenin hakkı yok. Bu travma herkeste var. Kısa sürede birçok takımda bu vakaların artacağını düşünüyorum dedi.