Haber Ara

Kızılay Haber Arşivi

Kızılay, yardımları yaşlılara ulaştırıyor

Kızılay Malatya Şubesi Destek Gurubu ekipleri Genç Kızılay Malatya ekibi ile birlikte korona virüsüne karşı önlem mücadelesi kapsamında 65 yaş ve üstü olan yaşlıların dışarı çıkmamaları ve ihtiyaçları karşılamak için hizmetlerine Malatya ili ve ilçelerinde devam ediyor.

65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlara yardım

Türk Kızılayı Diyarbakır'ın Sur İlçe Şubesi, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında ilçedeki 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan ihtiyaç sahibi vatandaşları ziyaret ederek gıda paketi ve hijyen malzemesi dağıttı.

Vatandaşları tek tek durdurup evde kal tişörtü dağıttılar

Kızılay Şubesi Başkanı Aydın Ergenç beraberinde Genç Kızılaycılar ile birlikte Gazipaşa Caddesi'nde vatandaşlara 'Evde Kal Zonguldak' yazılı tişört dağıtarak vatandaşların evlerinde kalmalarını istedi.

Darende'de kan kampanyasına destek

Malatya'nın Darende ilçesinde vatandaşlar, Türk Kızılay'ının kan stoklarının azaldığını açıklamasının ardından, kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu.

Malatya'da Türkiye Afrika ilişkileri masaya yatırıldı

Malatya'da Türkiye Afrika ilişkilerinin konuşulduğu konferans düzenlendi. Konferansın açılışında konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 'Önceliğimiz insan kaynağı yetiştirmek' dedi.

Rektör Kızılay'dan İNÜAFAM ziyareti

Türkiye-Afrika ilişkileri konulu konferans vesilesiyle Malatya'da bulunan Çad Eski Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas ve Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Yabancı Dil Meslek Yüksekokulunda hizmet vermeye başlayan İnönü Üniversitesi Afrika Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni (İNÜAFAM) ziyaret etti.

Kadın Festivali'ne Kızılay'dan destek

Türk Kızılayı Yeşilyurt Şubesi de, Malatya Park AVM'nin düzenlemiş olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine destek verdi.

Kızılay'dan 40 okul müdürüne teşekkür plaketi

Sivas'ta 2019 yılında veli, öğretmen ve öğrencileri ile Kızılay'a en çok kan bağışında bulunan 40 okulun müdürüne teşekkür plaketi verildi.

Harçlıklarını Kızılay'a bağışlayacaklar

Neşet Ertaş Aile Merkezi okul öncesi sınıf öğrencileri, kendi elleriyle yaptıkları kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları Kızılay'a bağışlayacak.

Rektör Kızılay'dan öğrencilere kandil yemeği

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, öğrencilere kandil yemeği ikram etti.

(Özel) Görme ve işitme engelli kursiyerlerden İdlib'e el emeği göz nuru yardım

Çankaya Müftülüğü Kültür Merkezi'ndeki kurslara katılan yaklaşık 70 görme ve işitme engelli öğrenci, İdlib'de yaşanan drama kayıtsız kalmayarak hazırladıkları el işi göz nuru ürünleri, oyuncakları ve topladıkları bir miktar parayı Türk Kızılayı'na teslim etti.

Elazığ'da depremzedeler için 'Sosyal Market'

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından Türk Kızılay'ı depremzedeler için 'Sosyal Market' açarak ihtiyaca göre hizmet vermeye başladı.

Sakarya'da 13 bin çiçek açtı

Çankaya'da yaz-kış çiçeklendirilen parklara Sakarya Caddesi de eklendi. Çankaya Belediyesi 13 bin çiçekle Kızılay'ın merkezini renklendirdi.

Tarım Kredi Kooperatifi Teftiş Kurulu cayır cayır yandı

Ankara'nın göbeği Kızılay'da 8 katlı bir binanın en üst katında çıkan yangın korkuttu.

Ankara Kızılay'da bir iş merkezinin en üst katında yangın çıktı. İtfaiye ekipleri olay yerine sevk edilirken, bina boşaltılıyor.

Ankara Kızılay'da bir iş merkezinin en üst katında yangın çıktı. İtfaiye ekipleri olay yerine sevk edilirken, bina boşaltılıyor.

Deprem bölgesinde okullar eğitime hazırlanıyor

Elazığ'da meydan gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hafif hasar gören okulları Türk Kızılay'ın 'Benim Okulum' projesi kapsamında Pazartesi günü başlayacak olan eğitim ve öğretime hazırlanıyor.

Başkan Bilgin isimsiz kahramanları unutmadı

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından deprem bölgesine ilk ulaşan ekiplerden olan Sivas Kızılay, UMKE ve AFAD Ekipleri bir araya geldi.

Türk Kızılay'ı için elbise dikti

Eğitici kursların yanı sıra birbirinden farklı sosyal projelere de ev sahipliği yapan Mamak Belediyesi Aile Merkezleri, anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Kış aylarında kan bağışı azaldı

Malatya Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Ahmet Barış Turan, kış aylarında kan bağış sayılarında ciddi bir düşüş yaşandığını belirterek vatandaşları kan bağışı konusunda çağrıda bulundu.

Kızılay Genel Müdürü Altan'dan Malatya'ya ziyaret

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Malatya Valisi Aydın Baruş'u ziyaret etti.

Yolda kalan araç sürücülerine kumanya dağıttı

Malatya'da hayatı olumsuz etkileyen kar yağışıyla birlikte yoluna devam edemeyen araç sürücülerine Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığınca kumanya dağıtıldı.

Rektör Kızılay: 'Bilimsel etki gücümüzü arttırmamız lazım'

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 'TÜBİTAK projeleri, Avrupa Birliği Projeleri, BAP projelerini de arttırmamız lazım. Bilimsel etki gücümüzü arttırmamız lazım' dedi.

Depremzede yaşlı çift konteynere yerleşti

Elazığ'da meydana gelen depremde oturdukları evleri hasar gören biri akıl hastası yaşlı çift, Türk Kızılayı tarafından kurulan konteynere yerleşerek hayata tutundu.

Onkoloji hastanesi hizmete açılıyor

2017 yılında ihalesi yapılan ve bölgenin en önemli yatırımlarından biri olan Onkoloji hastanesinin ilk etabı Mayıs ayında hizmete açılacak. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay Hastanede sadece teşhis ve tedavinin değil aynı zamanda kanserle ilgili araştırmalarında yapılacağını vurgulayarak hedeflerinin Malatya'da Onkoloji enstitüsü açmak olduğunu ifade etti.

Bakan Soylu, deprem bölgesinde yapılan çalışmaları detaylarıyla anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yardım kampanyasından AFAD'a 96, Kızılay'a 47 milyon lira geldiğini söylerken, Kızılay'a da bir haksızlık yapılmaması gerektiğini dile getirdi.

Elazığ'da günlük 65 bin depremzedeye sıcak yemek

Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle, vatandaşların yaralarının sarılması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında Türk Kızılay'ı 166 farklı noktada gönüllerin de desteğiyle günlük 65 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıyor.

Deprem bölgesinde Çölyak hastaları unutulmadı

Elazığ'da Türk Kızılayı tarafından depremzede çölyak hastaları için yemek yapılmaya başlandı.

İçişleri Bakanı Soylu: AFAD ve Kızılay'a 132 milyon TL gönderildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD ve Kızılay'a 132 milyon TL bağışta bulunulduğunu belirterek, Bugün çalıştığımız proje biterse herkes Elazığ'ın ve Malatya'nın Doğanyolu ve Pütürge'nin köylerinde yaşamak ister.

Kızılay Yeşilyurt Şubesi de depremde etkin görev yaptı

Türk Kızılayı Yeşilyurt Şubesi de depremde etkin görev yaparak, depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Türk Kızılay’ı yardımları AFAD’a teslim etti

Türk Kızılay Adıyaman Şubesi tarafından Elazığ depreminden etkilenen Gerger ve Sincik ilçelerine gönderilmek üzere AFAD görevlilerine teslim etti.