Haber Ara

Politika Haber Arşivi

Aydemir: 'AK Parti'nin yaklaşımı: 'biz varız' yaklaşımıdır'

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir Dışişleri Bakanlığı 2020 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki sunumunda, 'Sahada olacağız, biz artık 'Sin külahın kimse görmesin.' politikasında olamayız, olmadık çünkü AK Parti'nin yaklaşımı edilgen değil 'Biz varız.' diyen bir yaklaşımdır ve bunun en mütebariz görüntü yeri de Dışişleri Bakanlığı olmuştur. ' dedi.

Mete Yarar: 'Türkiye tarih yazıyor'

Emekli subay, güvenlik politikaları uzmanı ve yazar Mete Yarar, Sivas'ta '7 Düvele Karşı Akıl Oyunları' konulu söyleşi kapsamında öğrencilerle buluştu. Yarar, 'Türkiye artık oyunlara alet olan, oyunbozan değil Türkiye oyun kuran bir ülke konumuna gelmiştir. Şu an Türkiye bir tarih yazıyor' dedi.

TOGEM kursiyerlerine seminer verildi

Adıyaman Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri tarafından TOGEM'de bulunan kursiyerlere yönelik seminer verildi.

Dr. Tahir Emre Gencer: ' Ödül tek başına alınan bir şey değil, görünür olmayan bir çok etken var'

Mülkiyeliler Birliği tarafından verilen Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü sahiplerini buldu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Politika Direktörü Moore, Bakan Akar'ı ziyaret etti

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Politika Direktörü Richard Moore, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret etti.

CHP Grup Toplantısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Amerikan halkıyla herhangi bir sorunumuz yok ama Amerika'daki politikacıların Türkiye'yi düşman görüp belli tavırlar içine girmeleri, bu tür olaylara kalkışmaları bizim vicdanımızı rahatsız ediyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu atılan adımın hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Bunu tanımıyoruz zaten'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nın özellikle ABD'de sadece diplomatik boyutta değil iç politikada da ciddi sonuçlar doğurmaya başladığını görüyoruz. Bunun iki ayrı örneğine temsilciler meclisinde kabul edilen tasarılarla şahit olduk. Bu tasarılardan biri sözde Ermeni soykırım iddiaları ile ilgili. Yaklaşık 20 yıldır bu yönde gayret gösteriyoruz. Bu yöndeki girişimler ABD kamuoyunda ülkemiz aleyhinde oluşan hava kullanılarak temsilciler meclisinden geçirildi. Bir anlamda fırsatçılık yapıldı. Buradan ABD kamuoyuna ve tüm dünyaya sesleniyorum. Bu atılan adımın hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Bunu tanımıyoruz zaten. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar dedi.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Koç: 'Yaşlılar için gündüz yaşam merkezleri kurduk'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, 60+yaş tazeleme üniversitesi uygulanmasının yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen toplantıda, 'Yaşlılar için gündüz yaşam merkezleri kurduk. Yaşlılarımız için gündüz 'Geçici Misafir' projesini hayata geçireceğiz dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Barış Pınarı Harekatı ile tam manasıyla takke düşmüş kel görünmüştür'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Özellikle Avrupalı ve Amerikalı politikacılardan rejime kadar pek çok kesim kendi başarısızlıklarını terör örgütünü perde yaparak gözlerden saklama yoluna gidiyor. Şimdi gel gör ki bu teröristlere ev sahipliği yapan Amerika Senatosunda kongresindeki insanları görüyoruz. Ne zamandan beri siz teröristlerle dost oldunuz, buna nasıl bu şekilde el verirsiniz ama bunun bedelini öyle bir zaman gelir ki canınız yanar o zaman ödersiniz. Barış Pınarı Harekatı ile tam manasıyla takke düşmüş kel görünmüştür. Türkiye'ye karşı öfke nöbetleri geçirenlere diyoruz ki artık bu oyun bitti' dedi.

Uluslararası Koruma ve Göç, Göçmen Kaçakçılığı ve Uluslararası Uygulamalar Konferansı

Uluslararası Koruma ve Göç, Göçmen Kaçakçılığı ve Uluslararası Uygulamalar Konferansı düzenlendi. Konferansta konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Dünya bugüne kadar göçmenlere uyum politikaları geliştirdi. Oysa biz mültecilere yönelik politikaları geliştiriyoruz. Arada önemli bir fark var dedi.

Çankaya Köşkü'nde Barış Pınarı Harekatı Çalıştayı

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu himayelerinde Çankaya Köşkü'nde 'Barış Pınarı Harekatı Çalıştayı' gerçekleştirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Biz 'Yurtta barış dünyada barış'ı savunan bir zihniyetteyiz. Devletlerin çıkarı akılcı politikalar üzerinedir. Duygusallıktan uzak akılcı politikalar' dedi.

Rektör Turgut'tan yaralı askere ziyaret

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik,Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de hain terör örgütlerine karşı sürdürülen 'Barış Pınarı Harekatında' yaralanan Adıyamanlı Piyade Uzman Onbaşı Mahmut Kaplan'ı hastanede ziyaret etti.

YTB Başkanı Eren: 'Türkiye'nin Türk dünyası ile ilişkilerinin çok merkezi bir konumda olacağına inanıyoruz''

Azerbaycan'da düzenlenen Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Bakü Buluşması'nda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, 'Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin her alanda arttığını görüyoruz. 'Dilde, işte, fikirde birlik' anlayışı çerçevesinde Türkiye'nin başta Azerbaycan olmak üzere Türk dünyası ile ilişkilerinin 21. yüzyıldaki dış politikasında çok merkezi bir konumda olacağına inanıyoruz' dedi.

Türkiye'nin Tarım ve Gıda Politika Uygulamaları bu konferansta konuşulacak

Türkiye'nin Tarım ve Gıda Politika Uygulamaları bu konferansta konuşulacak

Tüketici Politikası İstişare Toplantısı düzenlendi

Malatya'da, Tüketici Politikası İstişare Toplantısı düzenlendi.

Soylu, Yunan heyetini kabul etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan Göç Politikasından Sorumlu Vatandaşı Koruma Bakan Vekili Yorgos Kumucakos'u kabul etti.

Bakan Selçuk: 'Okullarımızdaki dallar arasında örtüşmeyi sağlayamazsak burada sahici bir ekonomi - eğitim ilişkisi kuramayız'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğer biz mesleki eğitim dolayısıyla eğitim ve ekonomi arasındaki ilişkiyi gerçekçi bir zemine oturtmazsak bizim bütün öğrencilerimizin üniversite mezunu olmak gibi bir hevesi doğabilir. Bu Türkiye için istihdam ve üretim politikalarında ciddi bir tıkanmaya sıkışmaya yol açabilir. İllerimizdeki sektörlerle okullarımızdaki dallar arasındaki bu örtüşmeyi sağlayamazsak burada sahici bir ekonomi-eğitim ilişkisi kuramayız. Bizim davamız çocuk derdi, bu ülkenin geleceği derdi dedi.

AK Partili gençlerden 'Gazi Meclis'te O Gece' konferansı

AK Parti Malatya Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Gazi Meclis'te O Gece' konulu konferansa Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar katıldı.

Malatya'da 'Gazi Mecliste O Gece' konferansı düzenlenecek

AK Parti Malatya Gençlik Kolları 15 Temmuz darbe girişimi gecesi gazi mecliste yaşananları anlatmak için 23 Eylül Pazartesi günü konferans düzenleyecek. Konferansa, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar katılacak.

Teknoloji Alanı Önceliklendirme Çalışması sonuçları inceleniyor

Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu 'Teknoloji Alanı Önceliklendirme Çalışması' sonuçlarını istişareye açtı. Düzenlenen toplantıda, ayrıca yine Kurul tarafından hazırlanan 'Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları ve Stratejileri Çerçevesi' katılımcılarla paylaşıldı.

Prof. Dr. Bocutoğlu Faizleri düşürme politikamız son derece yerindedir

Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu, Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen faiz indirimi hamlesinin son derece yerinde bir hamle olduğunu söyledi.

Toruntay Operasyonları sonuna kadar destekliyoruz

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 'İnsanlarımızın canına kasteden bu katil sürüsünün yok edilmesi için devletimizin terör politikalarını ve bu kapsamda gerçekleştirilen operasyonları sonuna kadar destekliyoruz' dedi.

Şükrü Karatepe: 'Aklınıza esen yerde viyadük, battı çıktı yapamazsınız'

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politika Kurulu Başkan Vekili Şükrü Karatepe, 'Aklınıza esen yerde viyadük, battı çıktı yapamazsınız. Bu bir tahribattır. Yerleşmiş şehri tahrip ediyorsunuz' diyerek bazı belediyeleri eleştirdi.

Bakan Dönmez Doğu Akdeniz tüm Türkiye'nin meselesidir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Doğu Akdeniz tüm Türkiye'nin meselesidir. Dün buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız' dedi.

Ankara'yı sağanak vurdu

Ankara'da yoğun sağanaktan etkilenen bazı ilçelerde maddi hasar oluştu.

Başkentte bir ev küle döndü

Ankara'da sebebi henüz tespit edilemeyen yangında bir ev küle döndü.

Sakarya Caddesi yenileme çalışmasında sona gelindi

Çankaya Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa başlattığı Kızılay bölgesi yenileme çalışmaları aralıksız sürüyor. Kurban Bayramı öncesi ilk iki etapta çalışmalarını tamamlayan ekipler, 3 ve 4'üncü etap çalışmalarına da başladı.

Şiddetli yağış için Büyükşehir AKOM teyakkuzda

Başkent'te hafta sonu Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün şiddetli yağış uyarısı sonrasında Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) harekete geçti.

Cadde ve sokaklardaki beton kalıntılarını temizliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sürücülerin daha rahat ve konforlu bir sürüş keyfi yaşayabilmesi için yollardaki beton kalıntılarını temizliyor.