Haber Ara

esnaf Haber Arşivi

Arguvan esnafından korona virüsü mücadelesine destek

Malatya'nın Arguvan ilçe Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan vefa sosyal destek grubuna Arguvan esnaflarından destek geldi.

Malatya'da esnaflar arasında silahlı kavga: 1 ölü, 3 yaralı

Malatya'da esnaflar arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden bağış kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar, iş yerlerini kapatan esnaf ve ihtiyaç sahipleri için '6 Milyon Tek Yürek' adıyla bağış kampanyası başlattı.

Çermik'te esnafa maske ve eldiven dağıtıldı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde esnafa maske ve eldiven dağıtıldı.

TESK Başkanı Palandöken: 'Esnafa acil destek şart'

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 'Küçük esnafın ayakta kalması, ekonominin çarklarının dönmesi için acil destek istiyoruz' dedi.

Eyyübiye’de esnafa maske ve eldiven dağıtıldı

Eyyübiye Belediyesi, korona virüs (Covid-19) salgınına karşı korunma tedbirleri kapsamında ilçe genelindeki semt pazarlarına maske ve eldiven dağıtımını sürdürüyor.

Başkan Çınar, maske ve eldiven dağıttı, uyarılarda bulundu

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pazarcı esnafına maske ve eldiven dağıttı, uyarılarda bulundu.

TESK'ten korona virüse karşı '14 kural' seferberliği

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), korona virüse karşı '14 kural'ın yazılı olduğu 1,5 milyon afişi Türkiye genelindeki federasyon, oda, işletme ve esnaflara dağıttı.

Elazığlı esnaftan, sağlık çalışanlarına moral tatlısı

Elazığ'da esnaflık yapan bir kişi, yeni tip korona virüs ile mücadele için görevlerinin başında olan sağlık çalışanlarına moral vermek için tatlı ikramında bulundu.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Taşımacı esnafımıza vergisiz akaryakıt verilerek bu zor zamanda desteklenmelidir'

Taşımacılık yapan esnafın çalışma kapasitesinin azaldığını, giderlerinin ise aynı oranda arttığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Taşımacı esnafımıza vergisiz akaryakıt verilerek bu zor zamanda desteklenmelidir' açıklamasında bulundu.

Pazar esnafı korona virüsü konusunda bilgilendirildi

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüsü tedbirleri kapsamında ticaret il müdürlüğü ekipleriyle birlikte pazar esnafını ziyaret ederek, korona virüsü konusunda bilgilendirdi.

Yazıhan'da esnaflara korona virüs bilgilendirmesi yapılıyor

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde bulunan esnaflara korona virüs ile ilgili bilgilendirme yapılıyor.

Pazar yerleri dezenfekte ediliyor

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Belediyesi ekipleri, korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında pazar yerlerini dezenfekte ederek, pazarcı esnaflarını bilgilendirmeye devam ediyor.

Pursaklar'da belediye ile vatandaşlardan el ele temizlik seferberliği

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, dükkanlarının önünü temizleyen esnafları ziyaret ederek kolonya hediye etti.

Esnaflar da 65 yaş üstü vatandaşa yardımcı oluyor

Malatya'nın Darende ilçesinde esnaflar 65 yaş üstü vatandaşlara yardımcı olup, siparişleri evlere götürüyor.

TŞOF Başkanı Apaydın: 'Motorine hatırı sayılır bir indirim yapılmalı'

Korona virüsünün olumsuz etkilerini azaltmak için motorinde indirim yapılması gerektiğini vurgulayan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Halen iş yapmakta olan nakliyeci ve taşımacı esnafımız ile çiftçilerimiz, hatırı sayılır bir motorin indirimi yapılarak virüsün olumsuz etkilerinden kurtarılmalı' dedi.

DİBEKOD ekonomik istikrar paketine dahil edilmelerini istedi

Diyarbakır Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf Odası (DİBEKOD) Başkanı Ahmet Cemil Değirmenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan 'ekonomik istikrar kalkanı paketine' kendilerinin de dahil edilmesini talep etti.

Zabıtadan esnafa korona virüs bilgilendirme

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında Tarım İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte gıda sektöründeki işyerlerini ziyaret ederek, esnafı korona virüs konusunda bilgilendirdi.

Bakan Albayrak, Halkbank aracılığıyla esnafa iki desteğin devreye alındığını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Halkbank aracılığıyla esnafımız için çok önemli iki desteği devreye alıyoruz. Hazine destekli bu iki finansman aracını, hiçbir ayrım yapmaksızın, tüm esnafımızın hizmetine sunuyoruz' dedi.

Diyarbakır Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Kaya: 'Servis sayısı 2-3 katına çıkarılsın'

Diyarbakır Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mahmut Kaya, korona virüs sebebiyle kontak kapatan esnafın mağdur olduğunu belirterek ilgili kurumlardan destek beklediklerini söyledi. Kaya, Korona virüs salgını geçene kadar servis sayısını 2, 3 katına çıkarılmasını istiyoruz' dedi.

Korona virüsü şöför esnafını da vurdu

Malatya Minibüs ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, şöför esnafın korona virüsü tedbirlerinden olumsuz etkilendiğini belirterek, 'Bu noktada özellikle devletimizde büyük destek bekliyoruz' dedi.

Simit az kalsın öldürüyordu

Adıyaman'da, nefes borusuna simit kaçması sonucu nefessiz kalan vatandaşı, esnaf güçlükle kurtardı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Kredi erteleme kararı sevindirici'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Korona virüsle mücadele kapsamında Halk Bankası'nın 31 Mart 2020'ye kadar taksit, faiz ve ana parasını ödeyemeyenlerin kredilerini erteleme kararı alması sevindirici' dedi.

Başkan Karamehmetoğlu esnaf ve vatandaşlara eldiven dağıttı

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, korona virüs tedbirleri kapsamında esnaf ve vatandaşlara eldiven ile maske dağıttı.

Çiçekçilerden sağlık çalışanlarına destek

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası üyeleri, 'korona virüs' (Kovid-19) nedeniyle fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına moral vermek için çiçek dağıttı.

Apaydın: 'Taşımacı esnafı mutlaka desteklenmeli'

Korona virüs nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olağanüstü bir dönemin yaşandığını belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Bu zorlu dönemde alınan tedbirler, bu virüsten kurtulabilmek için çok büyük önem arz ediyor. Alınan ve alınacak olan tüm tedbirleri sonuna kadar destekliyoruz. Ancak taşımacı esnafımızın da bu dönemde desteklenmesi, virüsle mücadele için son derece önemli' dedi.

Virüse karşı Mamak esnafına tam not

Korona virüs sebebi ile alınan önlemlerin ve umuma açık istirahat, eğlence yerlerinin geçici süreliğine kapatılmasının ardından Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde denetimlerini sıklaştırdı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafa destek olmanın tam zamanı'

Korona virüs sebebiyle işleri durma noktasına gelen esnaf ve sanatkrların krediye ulaşabilmesi için acil sicil düzenlemesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Bu dönemde esnaf ve sanatkrlarımız krediye her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktadır. Bankalar esnafın geçmişini bahane ederek kredilerin önüne sicil engeli koymamalı. Esnafımızın geleceğini bankaların inisiyatifine bırakmamak için etkin bir sicil düzenlemesi yapılmalı' dedi.

Korona virüsten korunmak için pazar esnafı ve vatandaşlara maske ve eldiven

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, tüm dünyayı kasıp kavuran ve Türkiye'de vaka sayısı giderek artan yeni tip korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında semt pazarlarında esnafa ve vatandaşlara eldiven ve maske dağıttı. Belediye görevlileri çalışma sırasında esnafa ve vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu.

Palandöken: 'Esnaf ve sanatkâra özel paket hazırlanmalı'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, korona virüsten etkilenen esnaf ve sanatkrlar için özel paket hazırlanması gerektiğini açıkladı.