Başkan Şahin’den 19 Mayıs mesajı

Başkan Şahin'den 19 Mayıs mesajı
Türkiye

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs 1919’un, yaşadığı sıkıntılı günler sonrasında küllerinden yeniden doğan Türk milletinin, bağımsızlık yolunda ilk adımları attığı çok önemli bir gün olduğunu ifade etti.

Bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençlerine bayram olarak armağan edilmesinin ayrı bir anlamı olduğunu kaydeden Başkan Şahin, mesajında; "Toplumları ayakta tutan en önemli unsurlardan birisi de hiç kuşkusuz, gelişmenin itici gücü olan ve geleceğin mimarları kabul edilen genç nesiller olmuştur. Genç kuşakların yetişmesine önem veren milletler, daima ileriye gitmiş ve geleceğe umutla bakmışlardır. Gençliğimizin her bakımından iyi yetiştirilmesi, spora yönlendirilmesi, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması büyük önem arz etmektedir. Özgüveni gelişmiş, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, çalışkan ve üretken nesiller yetiştirmek hepimizin toplumsal sorumluluğu ve görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 00 0000 00:00

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN