Başkan Zafer Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret Etti

Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Başkan Zafer Malatya Gazeteciler Cemiyeti'ni Ziyaret Etti
Gündem
Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Vahap Güner’le gazetecilerin sorunları ve beklentileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Cemiyet Başkanı Vahap Güner, gazetecilerin sorunlarının çok ciddi boyutta olduğunu ve kısıtlı imkânlar dâhilinde özveride bulunarak görevlerini yaptıklarını söyledi. Sivil Toplum Kuruluşlarının ülkedeki önemlerine de değinen Başkan Güner, her türlü legal faaliyetleri gündeme taşıdıklarını ve çalışmaları kamuoyuna duyurduklarını söyledi. 
Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge Ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer, yayıncı olduğu için gazetecilerin nasıl sıkıntı çektiklerini, zor şartlarda görevlerini yaptıklarını çok iyi bildiğini söyledi.  Türkiye’nin zor bir coğrafya olduğunun da altını çizen Başkan Zafer “ Bu coğrafyada gazetecilik yapmak üstün gayret ve özveri isteyen bir iştir. Gazeteci arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda görev yapabilmelerini sağlamak ülkeyi yöneten siyasi iradelerin mutlaka gündeminde olmalıdır “ dedi.
Zafer ayrıca “  Gazetecilerimiz, geçmişten bugüne düşünce özgürlüğünün yanı sıra demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur.  Gazeteci dendiği zaman, haberciliğin yanı sıra ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli şahsiyetlerdir. Ülkemizin son dönemlerde yaşamış olduğu 15 Temmuz hain darbe girişimini hiç şüphesiz ki yerel ve ulusal gazetecilerimizin yapmış olduğu doğru ve güvenilir haberlerle ülkeyi ateş çemberinden almış ve halkımızı doğru yönlendirerek bertaraf edilmesinde çok büyük rol almıştır. Aynı zamanda ülkemizin bekası için Barış Pınarı Harekâtı’nda halkımızın daha güçlü bir şekilde kenetlenmesinde büyük rol ve emek harcayan gazetecilerimizin dış basının yalan ve yanlış haberlerini bertaraf eden haberleriyle de Türk Silahlı Kuvvetlerinin arkasında sağlam bir kale olmuşlardır.  Milli Beka Hareketi olarak bütün gazeteci arkadaşlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyoruz ve daha iyi şartlarda görevlerini yapabilmeleri için de gerekli çalışmaların yapılmasını ümit ediyoruz “ dedi. 
Başkan Zafer’e bu ziyaretinde Milli Beka Hareketi Yeşilyurt İlçe Başkanı Hatice Hamarat Özkan, Battalgazi İlçe Başkanı Ufuk Tosik, İl Başkan Yardımcıları Muhteşem Yiğit, Cahit Aluç ve Bölge Başkan Yardımcısı, aynı zamanda BİMYAD Genel Başkanı Selim Apohan eşlik etti.

Haber Merkezi Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN