Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Malatya
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında Hekimhan, Kale ve Darende ilçelerinde gerçekleştirilen törenle anıldı


Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında Hekimhan, Kale ve Darende ilçelerinde gerçekleştirilen törenle anıldı.
Hekimhan Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törene, Kaymakam Tunahan Efendioğlu, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Özgür Polat Yavuz, Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, askeri erkan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törende, kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediyenin çelenklerinin Atatürk Anıtı'na bırakılmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve sirenler çaldı.
Çok sayıda vatandaş da, araçlarının kornalarını 2 dakika boyunca çalarak, saygı duruşunda bulundu. 
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hekimhan Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen etkinlikle devam etti.
Program, şiir, oratoryo, koro ve slayt gösterileri büyük beğeni toplarken İbrahim Akyüz Anaokulu öğrencilerinin düzenlediği gösteride programa renk kattı. 

Kale
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında Kale’de düzenlenen törenle anıldı.
Kale Kaymakamı Mehmet Güder ve Belediye Başkanı Cemal Akdemir'in, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla başlayan ve 09.05’te sirenlerin çalması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların yarıya indirilmesini devam eden anma töreni, İzollu Lisesi konferans salonunda düzenlenen programla sona erdi. 
Törene, Kale Kaymakamı Mehmet Güder, Belediye Başkanı Cemal Akdemir, kurum amirleri sivil toplum örgütleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Darende 
Darende Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan töreninin ardından ikinci tören Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (METEM) konferans salonunda düzenlendi.
Burada bir konuşma yapan Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat öğretmeni Cavit Işık, Mustafa Kemal Atatürk'ün, lider, ileri görüşlü ve eserleriyle tüm zamanların ölümsüz şahsiyeti olduğunu söyledi.
Darende İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından şiir, oratoryonun seslendirildiği tören, Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirilmesiyle son buldu.
Törene, Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Cumhuriyet Savcısı Emine Örs, Belediye Başkanı Süleyman Eser, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Mustafa Kös, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, siyasi parti temsilcileri, resmi yetkililer, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 10 Kasım 2017 12:10

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!