Çalık, “Müslüman gözyaşları üzerindeki alkışın sesleri ya Amerakandır, ya ingilizdir”

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Müslüman gözyaşları üzerindeki alkışın sesleri ya Amerakandır, ya ingilizdir”

Çalık, 'Müslüman gözyaşları üzerindeki alkışın sesleri ya Amerakandır, ya ingilizdir'
Politika
AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Müslüman gözyaşları üzerindeki alkışın sesleri ya Amerakandır, ya ingilizdir”

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “Bugün dünyada dökülen gözyaşları sadece Müslümanların döktüğü gözyaşlarıdır, hepsi aynıdır, acıdır, kandır, gözyaşıdır.  Gözyaşlarının üzerindeki alkışların sesi ise ya Amerikandır, ya İngilizdir, ya Almandır. Biz Müslüman coğrafyasında dökülen gözyaşlarına son verebilmek için aramıza sokulmak istenen nifak tohumlarına asla izin vermemeliyiz.” dedi.
 
Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı'nın düzenlediği Aşure günü programına katıldı.
Çalık burada yaptığı konuşmada Malatya’daki Alevi kanat önderlerinin her zaman birlik ve beraberlikten yana durduklarını belirterek bu duruşlarından dolayı teşekkür etti.
 
Çalık, “Biz eğer bir olursak, biz eğer birlik olursak, biz eğer Hazreti Hüseyin’in o dik duruşunu sergilemeye devam edersek, Yezitlere asla fırsat vermeyiz. Bedir’den Kerbela’ya, Kerbela’dan Çanakkale’ye, Çanakkale’den 15 Temmuz hain darbe girişimine uzanan süreçte ezanlar için, dinimiz için, bayrağımız için, ülkemiz için, vatanımız için toprağa düşmüş bütün şehitlerimize ben Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin geçmiş olduğu zor süreci hepinizin göz önünde bulundurması gerekir. Bu dönemde bizim kardeşliğimizi yıkmak isteyenler, aramıza nifak tohumu sokmak isteyenler var, bunlara asla fırsat vermemiz gerekiyor. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen uluslararası güçler var. Bugün dünyada dökülen gözyaşları sadece Müslümanların döktüğü gözyaşlarıdır, hepsi aynıdır, acıdır, kandır, gözyaşıdır.  Gözyaşlarının üzerindeki alkışların sesi ise ya Amerikandır, ya İngilizdir, ya Almandır. Biz Müslüman coğrafyasında dökülen gözyaşlarına son verebilmek için aramıza sokulmak istenen nifak tohumlarına asla izin vermemeliyiz. Müslüman coğrafyasında dökülen kan ve gözyaşına sor vermemiz için birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılmamız lazım. Kitabımız bir, Hazreti Muhammed sevgimiz bir, Hazreti Ali sevgimiz bir, biz bütün canlar biriz. Yüce Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın.” İfadelerini kaydetti.

Son Güncelleme: 23 Eylül 2018 20:21
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!