Darende MYO'da akademik yıl açılışı

Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nda, 2018-2019 akademik yılı açılış töreni düzenlendi.

Darende MYO'da akademik yıl açılışı
Malatya
Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nda, 2018-2019 akademik yılı açılış töreni düzenlendi.
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Konferans salonunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Darende Kaymakamı Enver Zengince, törende yaptığı konuşmada, üniversite eğitiminin, bir insanın hayatındaki en önemli safhalardan bir tanesi olduğuna değinerek, çalışma hayatı ve kişilik yapısının şekillendiği bu dönemde daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

İnsan ve devlet yapılarının hızlı bir şekilde değiştiği yüzyılda olunduğuna dikkat çeken Kaymakam Zengince, "Buradan mezun olup topluma faydalı olmak adına üzerinize düşen bir takım görevleriniz olacak. En önemli vazife, bu hayatı en verimli şekilde değerlendirebilecek kapasitede olmalısınız. Dijital çağının dünyayı kasıp kavurduğu, gelişmelerin, yeniliklerin ardı ardına hızlı bir şekilde geliştiği şu zamanda, dönüşümlerin üniversite eğitimini almış belli bir ilmi donanıma sahip olan sizlerin sayesinde olacak. Dolayısıyla böyle bir sorumluluğunuz var. Çalışma hayatınızı güçlü bir şekilde sürdüreceksiniz ve vatanımızın, devletimizin dönüşümü için mücadele edip gayret sarf edeceksiniz." diye konuştu.

Belediye Başkan Vekili Cengiz Özdemir de okulun isteklerine belediye olarak her zaman destek verdiklerini ve vereceklerini belirterek öğrencilere başarılar diledi.

Yüksekokul müdürü Apdulmutalip Şahinaslan ise Turgut Özal Üniversitesi'nin en yüksek puanlı öğrencilerinin kendi okulunda eğitim gördüğünü söyledi.

Okulun yurt, ulaşım ve su problemlerinin olduğuna değinen Şahinaslan, "Çözemediğimiz sorunların başında yurt problemi geliyor, 500 öğrencimiz olmadığımız için KYK yurt yapmıyor. Yine sürekli kesilen içme suyu problemimiz çözüm bekliyor. Spor salonumuz yok yapılmasını bekliyoruz. Yeni bölümler ve fakülte gelmesi planlanıyor lakin öğrencilerin barınma imkanı yeterli değil." değerlendirmesinde bulundu.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 18 Ekim 2018 16:03
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!