Etiketler

Devlet Hastanesi Temeli Atıldı

300 Yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi'nin Temel Atma Töreni Gerçekleşti

FKA 2019 Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2019 Yılı Fizibilite Desteği ve Teknik Destek Programları başvuruları başladı.

Vali Baruş, Şehit Macit'in Cenaze Törenine Katıldı

Vali Aydın Baruş, 17.03.2019 günü trafik kazası sonucu şehit olan Yazıhan İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru İbrahim Macit’in cenaze törenine katıldı.

Vali Baruş, Şehit Önal'ın Mevlit Programına Katıldı

Vali Baruş, Suriye’nin Azez Bölgesinde, 15 Mart 2019 tarihinde meydana gelen mühimmat patlaması sonucu şehadete eren Deniz Piyade Sözleşmeli Er Ramazan Önal şehidimiz için okunan mevlide katıldı.

Şehit Aileleri ve Gazi Ailelerine Onur Yemeği Verildi

Vali Aydın Baruş, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile bir otelde, onurlarına verdiği yemekte şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile bir araya geldi.

18 Mart Şehitler Günü Anma Programına Katıldı

Vali Aydın Baruş, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

Çanakkale Şehitleri Düzenlenen Törenle Anıldı

Vali Aydın Baruş, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Malatya Şehir Mezarlığında yer alan Garnizon Şehitliğinde düzenlenen törene katıldı.

Bekçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

81 ilimize 8.000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvuru şartları açıklandı.

Vali Baruş’un Çanakkale Zaferi Mesajı

Malatya Valisi Aydın Baruş 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Anma Yılı dolayısıyla Mesaj Yayımladı.

Gürer, Depolardaki 400 Bin Ton Patates Ne Olacak

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,200 bin ton patates ithalatı için gümrük vergisinin sıfırlanması, yerli üreticiyi zora soktu

Yüzakı Bulvarında Sona Doğru

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tecde’yi Maşti kavşağına bağlayan 3.3 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki Yüzakı Caddesindeki çalışmalarını etap etap yapıyor

13.Tarım Fuarı Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Vali Baruş, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından organize edilen 10-14 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı bilgilendirme programına katıldı.

2014'ten Buyana Gündüzbey'e Birçok Hizmet Yaptık

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, " Hem hizmet belediyeciliği kapsamında hem de fiziksel belediyeciliği kapsamında çalışmalarımız oldu.

50 Milyon Tl'lik Yatırım İçin Teşekkür Yemeği

Malatya Kanatlı Et üreticileri birliğine ,Türkiye'de ilk kez  olan Tarım ve Orman bakanlığı ile Hazine ve  Maliye Bakanlığı tarafından ,sektöre 50 milyon TL'lik destek sözüne Teşekkür Yemeği.

2019 Yılı İstihdam Seferberliği Toplantısı Düzenlendi

Vali Aydın Baruş, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen 2019 yılı İstihdam Seferberliği toplantısına katıldı.

Böbreğine Bak, Hastalığını Gör

Dünyada yaklaşık 850 milyona yakın böbrek hastası bulunuyor.

Çalık, Battalgazi Devlet Hastanesi'nin Temeli 20 Mart'ta Atıyoruz

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “AK Parti söz verdimi yapar, Battalgazi Devlet Hastanemizin inşaatının temelini 20 Mart Çarşamba günü atıyoruz.  

500 Milyan'a Yakın Parayı Üreticimize Ödedik

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde ilk kez üretici birliklerini ilk kez AK Parti iktidarı döneminde kurduk.

2023,2053, ve 2071 Mutlaka Gerçekleşecek

2023, 2053 ve 2071 hedefleri mutlaka gerçekleşecek AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, "Bu ülke artık tanklarını, helikopterlerini, uçaklarını üretiyor.

FKA 2019 Yılı 2. Toplantısını Tunceli'de Yaptı

Fırat Kalkınma Ajansı 2019 yılı 2. Yönetim Kurulu Toplantısı 13 Mart Çarşamba günü Tunceli Valisi Tuncay Sonel başkanlığında Tunceli’de yapıldı.

Kolon Kanseri Kolonoskopi İle Önlenebiliyor

Kolon kanseri tüm dünyada kanserler içinde en sık görülen 4. kanser türü. Son 10 yılda ülkemizde kolon kanseri görülme sıklığında yüzde 10 oranında artış gözleniyor.

Şehir Parkı Bölgemizin Gelişiminde Önemli Rol Oynayacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, "Bir milyon 350 bin metrekarelik devasa şehir parkının bu yıl 200 bin metrekaresini tamamladık.

Mart Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimler dolayısıyla son meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Çınar Yeşilyurtumuzu her alanda büyüttük

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, "İlçemiz nüfus itibariyle yüzde 20 büyüdü, bütçesi beş katına çıktı, çalışan sayısı yedi kat arttı, yeşil alan sayısı iki katına çıktı.

Ev kadınlarının yeni gözdesi oldu

Türkiye’nin toplam ihracatı içindeki payı yüzde 0.3 düzeyinde olan e-ihracatın 2023 yılına kadar yüzde 5’lik bir orana ulaşması bekleniyor. Sistem üzerinden Türkiye’de özellikle ev kadınları yurt dışına satış yapıyor.

Kent Konseyi Resim Yarışması Düzenliyor

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği 2019 yılı lokomotif projesi olarak başlattığı “Gelenekten Geleceğe” Adlı Yarışma Düzenliyor.

Gazeteci Muhtar Adayı Özpolat Seçimlerde İddialı

2019 yerel seçimlerinde Yeşilyurt Atatürk Mahallesi muhtarlığı için seçmen huzuruna çıkacak olan genç aday Ali Özpolat, muhtarlığın bir meslekten öte gönül işi olduğunu söyledi.

Vali Baruş’a Vergi Haftası Ziyareti

Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz 30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

Göz Hastalıklarının Tedavisi Günden Güne İyiye Gidiyor!

Dünya genelinde 36 milyon görme engelli insan bulunmakta ve bu sayının nüfus artışı ve ömür uzamasına bağlı olarak 2050 yılında, 115 milyona ulaşabileceği tahmin edilmektedir.

Diş fırçalarken kaçınılması gereken 10 hata

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Yeni bir alışkanlık kazanmak yaklaşık üç hafta alır.