Etiketler

Kaymakam Beşikci şehit aileleri ile bir araya geldi

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Kurban Bayram dolayısıyla ilçede ikamet eden şehit ailelerini ziyaret etti.

Şehitler bayramda unutulmadı

Bingöl'ün Solhan ilçesinde Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personelleri şehit ailelerini ziyaret etti.

Bingöl Valisi bayramda şehit ailesini ziyaret etti

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Kurban Bayramı nedeniyle şehit Behçet Kisa'nın ailesini ziyaret etti.

Meryem nineye Mehmetçik'ten duygulandıran bayram ziyareti

Suriye'nin İdlib şehrinde 1.5 yıl önce 34 askerin şehit olmasının ardından Reyhanlı'da askeri birliğin önüne giderek askerlere ellerini açarak Biz Osmanlı'nın kadınıyız, Mehmetçiğimin yanına ben de gideceğim diye seslenen 85 yaşındaki Meryem Özdil'i Kurban Bayramında asker ziyaret etti.

Şehitlikte hüzünlü bayramlaşma

Malatya'da yaşayan şehit aileleri, Kurban Bayramı'nın ilk günü Malatya Şehir Mezarlığında bulunan şehitliği ziyaret etti.

İl protokolünden şehit ailelerine bayram ziyareti

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Kurban Bayramı dolayısıyla şehit aileleri ile gazileri evlerinde ziyaret etti.

Polis ekipleri, şehit ailelerini ve gazileri unutmadılar

Malatya'da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde şehit ailelerinin ve gazilerin bayramını kutladı.

Diyarbakırlı judoculardan 6 madalya

Kilis'te 13-16 Temmuz tarihleri arasında yapılan 15 Temmuz Şehitleri iller arası Judo Şampiyonasında Diyarbakır rüzgarı estir. Türkiye'den 18 ve Suriye'nin Azez takımının yer aldığı şampiyonaya toplam 350 sporcu katıldı.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Aşkın'ın ilk ziyareti şehit Okan'ın anıtı oldu

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İzmir Emniyet Müdürlüğü'nden Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Dr. Hüseyin Aşkın göreve başlar başlamaz, 20 yıl önce terör örgütü tarafından kurulan hain pusuda şehit edilen Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın vurulduğu yerdeki anıtı ziyaret ederek karanfil bıraktı. Dr. Aşkın, 'Diyarbakır'a gelmekten dolayı çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Kadim ve güzel bir şehir' dedi.

Başkan Kuş 15 Temmuz'da yaşadıklarını anlattı

Şanlıurfa'da gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, o gecede yaşadıklarını anlattı.

Arguvan'da 15 Temmuz etkinliği

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Malatya'nın Arguvan ilçesinde düzenlenen etkinliklerle 15 Temmuz şehitleri anıldı

Bulanık Kaymakamı İlidi: 'Bu uğurda yaklaşık 250 şehit verdik, yine olsa eminim yine aynısını yaparız'

MUŞ (İHA) – Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet İlidi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından düzenlenen bu darbe kökü dışarıda olan, dış mihrakların desteklediği bu darbe şükür ki gerçekleşmedi. Bu uğurda yaklaşık 250 şehit verdik, binleri aşkın gazimiz oldu. Yine olsa eminim yine aynısını yaparız dedi.

Elazığ'da bin 11 camide eş zamanlı olarak sela sesi yükseldi

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlar için 5'inci yılında Elazığ'da bin 11 camiden eş zamanlı olarak 'sela' okundu, dualar edildi.

Mardinliler 15 Temmuz şehitlerini andı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin bozguna uğratılmasının 5. yılında Mardin'de binlerce vatandaş ellerinde ay yıldızlı bayraklarla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'na akın etti,

Malazgirt'te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nöbeti

Muş'un Malazgirt Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir program düzenlendi.

15 Temmuz şehitleri Kars'ta anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yurt genelinde olduğu gibi Kars'ta da anma etkinlikleri düzenlendi.

15 Temmuz şehitleri Ceylanpınar'da unutulmadı

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü kapsamında Ceylanpınar ilçe protokolü tarafından şehit kabirleri ve şehit aileleri ziyaret edilerek Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Şehit ve gazi ailelerine ziyaret

Malatya'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle şehit aileleri ziyaret edildi.

Elazığ'da şehit Mehmet Uzun sosyal tesisi ve parkının açılışı yapıldı

Elazığ'ın Ağın ilçesinde Şehit Mehmet Uzun sosyal tesisi ve parkının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

15 Temmuz şehitleri mevlid-i şerifle anıldı

Adıyaman'da 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu. Protokol mensupları şehitliği ziyaret etti.

Dicle'de 15 Temmuz şehitleri anıldı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 15 Temmuz şehitleri anma, demokrasi ve milli birlik günü programı düzenlendi. Programda 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldı.

Şanlıurfa'da 15 Temmuz şehit ve gazileri onuruna yemek programı düzenlendi

15 Temmuz 2016 gecesinde hain yapılması planlanan darbe girişimi sonrasında şehit olan demokrasi kahramanlarını anmak ve o gece yaşananları unutmamak, unutturmamak amacıyla Şanlıurfa'da şehit aileleri ve gazilerin onuruna bir yemek programı düzenlendi.

Malazgirt'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Muş'un Malazgirt ilçesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli programlar düzenlendi.

15 Temmuz şehitleri anısına Battalgazi'de 251 fidan dikildi

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi ve Yardımeli Derneği tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına İspendere Şifalı İçmeleri'nde oluşturulan '15 Temmuz Şehitleri Hatıra Fidanlığı'nda 251 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Diyarbakır Kurşunlu Meydanı 15 Temmuz etkinlikleri için hazır

Diyarbakır'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin ilk defa yapılacağı Kurşunlu Camisi meydanındaki hazırlıklar tamamlandı. Kent genelinde yapılan çalışmalar kapsamından hain darbe girişiminde şehit düşen kahramanların anısına 249 fidanın dikimi yaptı.

15 Temmuz şehitleri için pedal çevirdiler

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Karslı bisikletçiler, şehitler için pedal çevirdiler.

Başkan Beyoğlu şehit aileleri ile bir araya geldi

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde şehit ailelerine ziyarette bulundu.

Samsat'ta 15 Temmuz programı mevlit ve şehitlik ziyareti ile başladı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 15 Temmuz programı mevlit ve şehitlik ziyareti ile başladı.

Şehit yakınları ve gaziler bir araya geldi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle şehit aileleri ve gaziler onuruna bir yemek verildi.

Bingöl'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği

Bingöl'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde şehitlik anıtı ve fotoğraf sergisi ziyareti yapılırken, şehitler için de mevlit okutuldu.