Şehit Haberleri

Şehit Haberleri

Bilgilendirme toplantısında öğrencilerle bir araya geldiler

Şahinbey Belediyesi'nin Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına projesi ile ecdat topraklarını ziyaret edecek öğrencilerin, bilgilendirme toplantısının misafiri Gaziantep Valisi Davut Gül oldu.

Şehitkamil'den dar gelirli ailelere kışlık giyim yardımı

Şehitkamil Belediyesi, yardıma muhtaç binlerce dar gelirli aile ve çocuklarına kışlık kıyafet yardımında bulundu. Araçlarla evlerinden alınan aileler ve çocukları, kışlık kıyafet ve ayakkabı aldıktan sonra evlerine bırakıldı.

Milletvekili Aydın'dan, Fadıloğlu'na övgü

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Şehit oğlu için 78 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi

Şanlıurfa'da bir anne, şehit oğlu için 78 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi. Anne, sık sık ziyaret ettiği oğlunun kabrini öperek sarılıyor, mezarı başında Kur'an okumanın sevincini yaşıyor.

Şehitkamil'den budamadan elde edilen odunlar dar gelirli ailelerle yakacak olarak dağıtıldı

Şehitkamil Belediyesi, dar gelirli ailelerin kış aylarında yakacaklarını temin etme noktasında uyguladığı örnek çalışmayı sürdürüyor. Şehitkamil ilçesi sınırları içinde yer alan yeşillik alanlar, yol kenarları, park ve bahçelerde budaması yapılan ağaçlardan elde edilen odunlar, kış ayları öncesinde dağıtıldı.

Türkiye'de bir ilk: Şehit ailesine ikinci 'şehadet belgesi' verildi

Hatay'ın Hassa ilçesinde Suriye hudut karakolunda 28 yıl önce vatani görevini ifa ederken terhisine bir gün kala şehit olan Piyade Er Nihat Özcan'ın ailesine ikinci şehadet belgesi takdim edilerek Türkiye'de bir ilk yaşandı.

Azerbaycan Şehitlerini Anma Günü

Başkonsolos Nuru Guliyev, Başkomutan İlham Aliyev'in önderliğinde 3 bin şehit ve binlerce yaralı Azerbaycan askerinin 32 yıl önce yenilmiş bir halkı, zafer kazanmış bir ülke haline getirdiğini belirtti.

Sağlık için doğada buluştu

Şehitkamil Belediyesi tarafından Avrupa Spor Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen 'Doğa Yürüyüşü' programına yüzlerce kişi katıldı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Bizim amacımız, burada bir farkındalık oluşturmak. Bizleri yalnız bırakmadığınız için, bu farkındalığa destek verdiğiniz için tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum' dedi.

Şehit Serkan Erkuş için mevlit

Kuzey Irak'ta Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 23 Eylül 2022 tarihinde bölücü terör örgütü unsurları ile çıkan çatışma sonucu şehit düşen Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş için Mevlit okutuldu.

Altyapıdan yetişen 16 sporcu ile yeni sezonda yeşil sahada yerini alacak

Şehitkamil Belediyesi Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2022-2023 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu Gaziantep Süper Amatör Lig'de mücadele edecek olan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü A Futbol Takımı ve futbol şubesinde görev yapan teknik adamlarla bir araya geldi. Başkan Fadıloğlu, akademi ve kulüp çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Vatandaşa yardım ederken şehit olan uzman çavuşa son görev

Rize'de geçirdiği trafik kazasında şehit olan Uzman Çavuş Osman Özsoy, memleketi Kayseri'de son yolculuğuna uğurlandı.

Adıyaman Şehitliği yenileniyor

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'ın talimatlarıyla Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi tarafından projelendirilerek kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarını yansıtacak bir konseptte tasarlanan Adıyaman Şehitliği Projesinin yapım ihalesine çıkıldı.

Görevi sırasında kazada şehit olan Özsoy'un cenazesi memleketine geldi

Rize'nin İyidere ilçesinde görevi sırasında geçirdiği trafik kazasında şehit olan Uzman Çavuş Osman Özsoy'un cenazesi memleketi Kayseri'ye getirildi.

Şahinbey'den şehitlere vefa

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılında başlattığı 'Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına' projesinde toplam 145 bin 227 kişiyi ecdadıyla buluşturan Şahinbey Belediyesi, Çanakkale'deki 4 şehitliğin ihyasını da gerçekleştirdi.

Şehitkamil'de gönül sobetleri

Şehitkmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıllıoğlu tarafından 'Şehitkmil'de Gönül Sohbetleri' programı başlatıldı. Programa katılan 200 vatandaş, Başkan Fadıloğlu ile yüz yüze görüşerek talep, öneri ve şikyetlerini dile geitirdi.

Kayseri'ye şehit ateşi düştü

Rize'nin İyidere ilçesinde görevi esnasında geçirdiği trafik kazasında yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Osman Özsoy, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Göztepeli şehidin adı Özalp'ta yaşatılacak

VAN (İHA) – Van'ın Özalp ilçesi Yukarı Dönerdere Anadolu Lisesi'nde oluşturulan kütüphaneye İzmir Göztepeli şehit asker Kerem Oğuz Erbay'ın ismi verildi.

Malatya Şehidini son yolculuğuna uğurlandı

Kuzey Irak'ta devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'nda terör örgütü ile girdikleri çatışmada şehit düşen Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş, memleketi Malatya'da binlerce kişinin katılımı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Malatya'ya şehit ateşi düştü

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada Piyade Üsteğmen Serken Erkuş şehit oldu. Şehidin acı haberi baba ocağı Malatya'ya ulaştı.

FETÖ'cü hakimlerin engel olduğu 'şehitlik belgesi', 28 yıl sonra aileye ulaştı

Hatay'ın Hassa ilçesi Gökhan Hudut Karakolunda 25 Ekim 1994 yılında vatani görevini ifa ederken terhisine bir gün kala şehit edilen Piyade Er Nihat Özcan'ın ailesi şehitlik belgesi mücadelesinde yargıda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına takıldı. Aile, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki kirli yüzünü gördükten sonra zaman aşımına uğrayıp rafa kaldırılan şehitlik belgesi davalarını tekrardan açarak 28 yıl sonra aldı.

Kaymakam Doğan'dan ilkokul öğrencilerine ders

Şanlıurfa'nın Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, Şehit Halit Şıltak İlkokulunda öğrencilere, sosyal bilgiler dersinde Türkiye'nin yönetim yapısını anlatı.

Kanlı Noel'de şehit edilen İlhan ailesi dualarla anıldı

Kıbrıs'ta kanlı Noel olarak bilinen saldırıda şehit edilen İlhan ailesi, Elazığ'daki kabirleri başında dualarla anıldı.

Elazığ'da şehit mezarlarına jandarma eli değdi

Elazığ'da bulunan şehit mezarlarının bakım ve temizliği jandarma ekipleri tarafından yapılırken, eskiyen bayraklar ise yenileriyle değiştirildi.

Batmanlı şehit ailesi 28 yıl sonra 'şehadet belgesi' aldı, şehidin mezarına gitti

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Hatay'ın Hassa ilçesi Suriye hudut karakolunda vatani görevini ifa ederken terhisine bir gün kala şehit olan Piyade Er Nihat Özcan'ın ailesine 28 yıl sonra şehadet belgesi takdim edildi.

Şehitkamil'de tüm okullara malzeme desteği

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından ilçe genelindeki toplam 313 okula, branşa özgü 4 bin 700 antrenman topu ile 5 bin 8 akıl ve zeka oyun seti armağan edildi.

Hafızlık Yarışması Türkiye Finali Adana'da yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ülke genelindeki kız Kur'an kursları arasında düzenlenen Hafızlık Yarışması Türkiye Finali'nde Düzce 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu öğrencisi Nuran Erva Yüksel birinci oldu.

Fadıloğlu, ana sınıfı öğrencilerini ziyaret etti

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Namık Kemal Anaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Başkan Fadıloğlu, öğrencilere kırtasiye malzemesi ve silinebilir yazı tahtası armağan etti.

Macera parkurları 25 binin üzerinde öğrenciyi ağırladı

Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı, ilçe genelindeki tüm kırsal mahallelerdeki liseli gençleri birbirinden renkli etkinliklerle doğada buluşturdu. Genç öğrencilerle bir araya gelen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; gençlerin sorularını cevapladı, önemli tavsiyelerde bulundu.

Halı ihracatının yıldızlarına ödül yağacak

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği tarafından Halı İhracatının Yıldızları Ödül Töreni düzenleneceği açıklandı. Tasarım Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek. VIII. Makine Halısı Tasarım Yarışmasına katılan tasarımcıların ödüllerinin de verileceği tören 24 Eylül Cumartesi günü saat 15.00'de Şehitkamil Sanat Merkezinde düzenlenecek.

Şehit Mehmet Tamis'in adı kütüphanede yaşatılacak

Van'da 'Köy Okulları Yardımlaşma Projesi' gönüllüleri, Ortanca İlkokul ve Ortaokulu'nda şehit Mehmet Tamis adına kütüphane oluşturdu.