Etiketler

Mehmetçikten evinden çıkamayan vatandaşlara yardım

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Korona virüs (Covid-19) nedeniyle evinden çıkamayan ihtiyaç sahibi şehit ve gazi aileleri ile 65 yaş üzeri sivil vatandaşlara yaşam malzemesi dağıtımı devam ediyor.

Öğrencilere görüntülü eğitim

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Şehit Murat Toprak Ortaokulu öğretmenleri, sosyal medya uygulamaları ile öğrencilere görüntülü eğitim veriyor.

Başkan Sözen: 'En tehlikeli virüs CHP, HDP ve FETÖ'dür'

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, en tehlikeli virüsün CHP, HDP ve FETÖ olduğunu söyledi.

Şehit annesinden duygulandıran davranış

Kızılcahamam'da bir şehit annesi, Kızılcahamam Vefa Sosyal Destek Grubunu arayarak evine gelmelerini talep etti. Şehit annesi, evine gelen görevlilere banka kartını vererek, 'Şifresi bu. Bir aylık maaşımı da hükümetime bağışlıyorum. Allah, hepinize de sağlık, sıhhat, aydınlık versin' dedi.

Başkan Sözen'den koruculara 'Biz Bize Yeteriz' kampanyasına destek çağrısı

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, güvenlik korucularına 'Biz Bize Yeteriz' kampanyasına destek vermeleri konusunda çağrıda bulundu.

MSB, şehit ve gazi aileleri ile 65 yaş üzeri vatandaşlara yaşam malzemesi dağıttı

Milli Savunma Bakanlığı, şehit ve gazi aileleri ile 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza yaşam malzemesi dağıtıldığını açıkladı.

Abbas Gündüz: 'HDP'li Tosun'un vereceği hesap ağır olacak'

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un korona virüsten daha tehlikeli olduğunu söyleyerek, 'Remziye Tosun'un vereceği hesap ağır olacak' dedi.

Şehit yakınlarından HDP'li Tosun'a tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un tahrik edici sözler sarf ettiğini belirterek, Bu söylemler Nazi Almanya'sında dahi kullanılmamış ırkçı, ayrıştırıcı ve kışkırtıcı söylemlerdir dedi.

Şehit asker memleketi Şanlıurfa’ya getirildi

Kuzey Irak'ta bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen Pençe-3 operasyonunda şehit olan asker memleketi Şanlıurfa'ya getirildi.

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu dualarla anıldı

25 Mart 2009 tarihinde yaşanan trajik helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, dualarla anıldı.

Erzurum’a şehit ateşi düştü

Hatay'ın Altınözü ilçesinde teröristlerce açılan ateş sonucu yaralanan Erzurumlu Er Yusuf Duruk tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Şehit ailelerinden 'kısmi af' açıklaması

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, hükümetin kısmi af anlamına gelen bir çalışma başlattığını bildiklerini belirterek, Bu çalışma yapılırken yarın ülke olarak pişmanlık duyacağımız, biz şehit ve gazi ailelerini üzecek, incitecek adımların atılmaması için tarihi bir sorumluluk bilinci ile uyarımızı yapmak istiyoruz dedi.

'Ülkemize musallat olan ve olabilecek en büyük virüs PKK ve FETÖ'dür'

Ülke olarak çok unutkan bir toplum olduğumuzu belirten Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, ülkemizin başına bir virüs, bir bela musallat olduğunda önceki virüsleri, önceki belaları hemen unuttuğumuzu dile getirdi. Sözen, Koronavirüs çok tehlikeli dikkat edilmesi gereken, önlem almamız gereken bir virüstür, ancak unutmamalıyız ki ülkemize musallat olan ve olabilecek en büyük virüs PKK ve FETÖ'dür dedi.

Şehit babası: 'Askere çağırsalar ben de giderim'

Suriye'nin İdlib kentinde terör unsurları ile yaşanan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Ramazan Nayir'in babası Hüseyin Nayir, 'Beni askere çağırsınlar ben bile giderim' dedi.

Şehit mezarının çevre düzenlemesi tamamlandı

Kütahya'nın Altıntaş ilçesine bağlı Çayırbaşı köyünde bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Yaşar Çakır'ın kabrinde yapılan çevre düzenlemesi çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Şehit onbaşı son yolculuğuna uğurlandı

Suriye'nin İdlib kentinde terör unsurları ile yaşanan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Ramazan Nayir, memleketi Sivas'ta düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Şehidin cenazesi Sivas'a ulaştı

Suriye'de şehit olan Sivaslı Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir'ın cenazesi Sivas'a ulaştı.

MSB: 'İdlib'de roketli saldırı sonucu 2 şehit oldu, 1 asker yaralandı'

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde (İGAB) görevli unsurlarımıza bölgedeki bazı radikal gruplar tarafından yapılan roketli saldırı sonucu 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandığını açıkladı.

Sivaslı şehidin şehadet haberi evine ulaştı

Suriye'nin İdlib kentinde terör unsurları ile girilen çatışmada şehit olan Sivaslı Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir'ın şehadet haberi evine ulaştı.

Şehit Müdür Yardımcısı Turan, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da düzenlenen hain saldırıda ağır yaralanıp önceki gün şehit olan Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan Turan, memleketi Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı.

Türk korvetinden Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde selamlama atışı

TCG Heybeliada korveti, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105'inci yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle 21 pare top atışı ile selamlama yaparak Şehitler Abidesi'nde tören icra etti.

Korona tatili Çanakkale çalışmalarına engel olamadı

Sivas'ta Dört Eylül Ortaokulu öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile hazırlamayı planladıkları şiir klibini, okullar Korona virüs nedeniyle tatil edilince evlerinde çektikleri videolarla tamamladı.

Şehit Turan'ın naaşı memleketi Elazığ'a getirildi

Ağrı'da 16 gün önce düzenlenen hain saldırıda ağır yaralanıp dün akşam şehit olan Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Ramazan Turan'ın naaşı memleketi Elazığ'a getirildi.

Başkan Açar, Çanakkale Zaferini kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Besni ilçe Başkanı Vakkas Açar, 18 Mart, Çanakkale Zaferinin yıl dönümü ve Şehitleri Anma Gününü kutlayarak açıklamalarda bulundu.

Silvan'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinliği

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 105'inci yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kale'de de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri töreni düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Malatya'nın Kale ilçesinde de tören düzenlendi.

Şehit mezarları ziyaret edildi

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle şehitlerin mezarları ziyaret edildi.

Kahta'da Çanakkale şehitleri anıldı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü'nün 105. yıl dönümü kutlandı.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105'inci yıl dönümü için Darende'de de tören düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105'inci yıldönümü anıta çelenk sunumu, Malatya'nın Darende ilçesinde de yapıldı.

Şehitler Cebeci Askeri Şehitliği'nde dualarla anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümünde Cebeci Askeri Şehitliği'nde şehitler dualarla anıldı.