Etiketler

Kızılcahamam'da sağlık çalışanlarına çiğ köfte morali

Korona virüs salgını sonrası sağlık personelleri yoğun bir mesai içine girdi. Yoğun çalışma temposundaki sağlık çalışanlarına alkışlı desteği sonrası bir destek Kızılcahamam Komagene Çiğköfte'den geldi.

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına müftülerden destek

Ankara İl Müftüsü ve ilçe müftüleri 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına birer maaşla katılacaklarını açıkladı.

Evde kalanlar için müzik dinletisi

'Evde kal, evde hayat var' sloganı çerçevesinde Malatya'nın Battalgazi ilçesi belediyesi personelleri, üstü açık tur otobüsüyle sokakları dolaşarak, korona virüs nedeniyle dışarı çıkamayan vatandaşlara moral vermek amacıyla sunduğu müzik dinletisi beğeni topladı.

Tıbbi malzemeler İspanyol yetkililere teslim edildi

Milli Savunma Bakanlığı, İspanya ve İtalya'ya tıbbi malzeme yardımı götüren askeri kargo uçağındaki malzemelerin İspanyol yetkililere teslim edildiğini bildirdi.

Bu ilçede de 3 kişi yan yana yürüyemeyecek

Sivas'ın Suşehri ilçesinden sonra Koyulhisar ilçesinde de korona virüs tedbirleri kapsamında 3'ten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı

RTÜK'ten yayıncılara kolaylık

Yayıncıların RTÜK'e ödediği Reklam Üst Kurul Paylarının Ocak, Şubat ve Mart ayı ödemeleri ikişer ay ertelendi.

Halkbank'tan Milli Dayanışma Kampanyası'na 56 milyon TL destek

Halkbank, 'Milli Dayanışma Kampanyası'na 56 milyon TL'lik destek sağlayacağını açıkladı.

Bakan Karaismailoğlu'dan İkitelli Şehir Hastanesi açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin açılışının mayıs ayında yapılacağını söyledi.

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Toruntay: 'Sürücüler daha dikkatli korunmalı'

Korona virüs salgınına karşı aktif çalışma mecburiyetinde olan, toplu ulaşım emekçileri, PTT posta ve kargo dağıtım emekçileri ile birlikte özel kargo kuryelerinin, toplum sağlığı için alınması gereken önlemler çerçevesinde, ihmal edildiğini ve gerekli önlemler alınması için çağrıda bulunan Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Esnek çalışma sistemine geçilmeyen yerlerde esnek çalışma planları yapılmalı. Yüzlerce yolcuyla iletişim halinde olan sürücüler daha dikkatli korunmalı dedi.

Diyarbakır'da sular altında kalan araçlar çekici yardımıyla kurtarıldı

Diyarbakır'da sabah saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağış nedeniyle hayat felç oldu. Yağış sonrası sular altında kalan araçlar, çekici yardımıyla bulundukları yerden çıkarıldı.

Bakan Pakdemirli, Antalya Tarım ve Orman sektör temsilcileriyle bir araya geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , ''Dünyayı doyuran ülke, Dünya'nın lider ülkesi olacak' şuan gündemde sağlık, gıda, eğitim var. Tüm dünyada teknoloji üreten fabrikalar kepenklerini kapattı. Tekstil sektörü yavaşladı. Ulaşım sektörü durdu. Mobilya sektöründe üretim durdu. Ancak bu süreçte, tek bir sektör kapasitesini arttırarak hızlı bir şekilde üretime devam ediyor: O da 'GIDA' sektörü' dedi.

Başkentte öğrencilere bir ulaşım kolaylığı daha

Ankara Büyükşehir Belediyesinin öğrenci dostu uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

Çankaya'dan 2 bin haneye gıda ve temizlik malzemesi desteği

Çankaya Belediyesi, salgın hastalığın olumsuz etkilediği vatandaşlara gıda ve temizlik malzemesi desteği vermeye başladı. 2 bin haneye ulaşacak koliler, temel gıda maddeleri ile sabun ve kolonyadan oluşuyor.

DSİ'den korona virüs mücadelesine maskeli destek

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele konusunda, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından, DSİ Trabzon 22. Bölge Müdürlüğünde sağlık çalışanlarına koruyucu maske üretilmeye başlandı.

Meslek liselerinde maske üretimi başladı

Adıyaman'da meslek liseleri sağlık personeli ve vatandaşlara maske üretimine başladı.

TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı Açık: '140 bin din görevlisi ile iyilik için seferber olduk'

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, 'Vakfımız gönüllüleri ve 140 bin din görevlisi ile iyilik için seferber olduk. Gönüllülerimiz ve görevlilerimiz talepte bulunan tüm vatandaşların ekmeğinden suyuna, temel gıda maddelerinden hijyen paketlerine, hatta besledikleri hayvanların yemine kadar her türlü ihtiyacını karşılıyor' dedi.

İçişleri Bakanlığının pazar genelgesi uygulamaya geçti

İçişleri Bakanlığının Korona virüs önlemleri kapsamında pazar yerleri için yayınladığı ek genelgenin ardından önlemler arttırıldı.

Pursaklar Belediyesinden temizlik çalışanlarına destek paketi

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, korona virüsle (COVID-19) mücadele kapsamında sahada yer alarak vatandaşın sağlığını korumak amacıyla yoğun mesai harcayan belediye çalışanlarına destek paketi hediye etti.

Sağlık çalışanlarına ballı destek

İş insanı Cumhur Yıldız, sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi personeline bal ve arı ürünlerinden oluşan paketler hediye etti.

Sincan Belediyesinden vatandaşlara dijital ortamda kültür-sanat etkinlikleri

Korona virüs salgınına karşı tüm etkinliklerini internet ortamına taşıyan Sincan Belediyesi, vatandaşlara dijital ortamda kültür sanat etkinlikleri ile vakit geçirme imkanı sunuyor.

YÖK'ten kayıt dondurma hakkı

YÖK Başkanlığı yeni bir karar alarak isteyen üniversite öğrencilerinin 2019-2020 Bahar Dönemi kayıtlarını dondurabileceklerini açıkladı.

Kan bağışına çağrı

Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği ile Türkiye Kan Vakfı, 'Korona virüs' dolayısıyla azalan kan bağışlarını belirten ve vatandaşları kan bağışlamaya davet eden bir afiş tasarladı.

Siber Güvenlik Kümelenmesinden ücretsiz siber güvenlik hizmeti

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, sağlık sektörü ve uzaktan çalışanların ihtiyaç duyacağı siber güvenlik önlemlerine yönelik olarak, ürün, hizmet ve eğitimlerle ilgili kampanyalar başlattı.

Eren Tozlu: 'Gerekirse bu sezonu oynanmadı kabul edip, yazın sonunda yeni sezona başlarız'

Yeni Malatyaspor'un golcüsü Eren Tozlu, Zor bir sakatlık sürecini geride bıraktım. Bireysel çalışmalarım devam ediyor. Hepimizin tek düşüncesi ve temennisi bu süreç düzelsin de gerisi önemli değil. Gerekirse bu sezonu oynanmadı kabul edip, yazın sonunda yeni sezona başlarız dedi.

Ankara'ya dezenfekte istasyonu

Altındağ Belediyesi, Ankara'nın ilk dezenfekte istasyonunu Altındağ'da faaliyete geçirdi. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı'nın talimatlarıyla, İskitler Semt Pazarı, başkentteki tüm servis ve taksiciler için dezenfekte istasyonuna dönüştürüldü.

Mamak'ta sokak ve kaldırımlar dezenfekte ediliyor

Mamak'ta sokak ve kaldırımlar hem dezenfekte ediliyor hem de yıkanıyor.

(Özel) Atılım Üniversitesi 'Canlı Platform' ile uzaktan eğitim sürecine başladı

Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, 'Üniversitelerde örgün eğitime ara verildiği noktada hemen harekete geçtik. Tüm öğretim elemanlarımıza yönelik lisanslı bir canlı yayın platformu satın aldık. Canlı platform da eklenince uzaktan eğitime başlayabilir hale geldik. Bütün öğretim elamanlarımız, normal ders saatlerinde canlı yayınla öğrencilere bağlanıp derslerini işlemeye başladılar' dedi.

İspanya ve İtalya'ya tıbbi yardım taşıyan uçak Ankara'dan havalandı

İspanya'ya ve ardından İtalya'ya tıbbi malzeme yardımı götürecek olan askeri kargo uçağı, Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan havalandı.

(Özel) Ankara Müftüsü Doğan: 'Görevlilerimiz 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarına koşuyor'

Vefa Sosyal Destek Grubu'na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Ankara Müftüsü Dr. Yusuf Doğan, 'Görevlilerimiz 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarına koşuyor' dedi.

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekimlerle görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekim ve sağlık çalışanları ile video konferans yoluyla görüştü. Bakan Koca, farklı illerde tedavi gören hastaların durumu ve tedavi süreçleriyle ilgili bilgi aldı.