Etiketler

Başkan Polat: Malatya’nın Her Noktasında Çalışıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi 7 Şubat Perşembe günü gece yarısı etkili olmaya başlayan kar yağışına karşın mücadele çalışmalarını sürdürüyor. 

Riskli Bölgelere Yolculağa Çıkmayın

Gece boyunca yağan karın ardından kapanan 145 mahalle yolunun 103’nü ulaşıma açan Büyükşehir Belediyesi fırtına ve tipinin geçit vermediği bölgelerde ise kontrollü çalışmalar yapıyor.

Başkan Polat, Kubbe Dağında Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

Malatya’da 2 gündür yoğun kar yağışı nedeniyle Kubbe Dağı geçit vermiyor.

Başkan Çınar,“Canlıları Sevmek ve Kollamak İnsani Bir Sorumluluktur”

Yeşilyurt Belediyesi, sokak hayvanları ve kuşların yoğun kar yağışı nedeniyle aç kalmaması için ilçenin belirli noktalarına yem bıraktı.

Başkan Çınar, “Hemşerilerimizin Mağdur Olmaması İçin Gereken Tedbirleri Alıyoruz”

Yeşilyurt Belediye Ekipleri Kar Yağışından Dolayı Temizlik Çalışmalarını Artırdı..

Büyükşehir Belediyesi Kar Mesaisinde

Malatya Büyükşehir Belediyesi yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ile ilgili mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Başkan Emre, Basın Açıklaması

Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şube Başkanı Tayyar Emre Tarih okumalarımız, sömürgecilerin yağma ve talanlarının dünyayı yaşanmaz hale getirdiğini göstermektedir.

Maski’den Toki’deki Yağmursuyu Taşkınlarını Önlemek İçin Önemli Çalışma

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

Yüzakı Bulvarı’nda Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü,Yüzakı Bulvarında 3.3 milyon TL maliyetinde 11,8 kilometre içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarına devam ediyor.

Yağ Tüketmekten Korkmayın!

Kilomuzu kontrol etmeye, kolesterol ve tansiyonumuzu istediğimiz seviyede tutmaya çalışırken yağı tamamen hayatımızdan çıkarmamız gerektiği gerçek bir şehir efsanesi!

Maski’den Yağmursuyu Altyapısına 1.9 Milyon Tl’lik Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

Munzur Dağları'na mevsimin ilk karı yağdı 

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde etkili olan mevsimin ilk karı dolayısıyla Munzur Dağları'nın zirvesi beyaza büründü.

Meteorolojiden uyarı

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için kuvvetli sağanak, kar yağışı ve rüzgar uyarısında bulunuldu. 

Ardahan kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı

Ardahan kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı.

Atık Yağlar Yakıt Oluyor

Çevreye büyük zararlar veren ve yavaş yavaş azalmaya başlayan fosil yakıtlar tüm dünyayı alternatif enerji arayışına iterken, bitkisel, hayvansal atık yağlar ve yağlı tohumlardan elde edilebilen biyodizel ön plana çıkıyor

Uluslararası Cami Sempozyumu

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Huriye Martı, "Çocuğun ayağı camiye alışsın, yüzü camide gülsün istiyorsak, çocuğun annesini de camiye davet etmek gerekir." dedi

Ardahan'da mevsimin ilk karı yağdı

Ardahan'da yüksek kesimlere mevsimin ilk karı yağdı.

Kontakt Lens Kullananların %80’i Risk Altında

Dünyagöz Altunizade’den Doç. Dr. Levent Akçay, “Hastanın göz yapısına uygun kontakt lens seçiminin yanı sıra lens kullanımı ve hijyen kurallarına dikkat etmek de büyük önem taşıyor.

Anne Sütünün 8 Mucizevi Faydası

Anne sütü içerdiği protein, karbonhidrat, yağ, vitamin, mineral ve bağışıklık sistemi koruyucu içerikleri sayesinde bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir doğa mucizesi.

Başkan Polat, Gündüzbey’deki Altyapı Çalışmalarını İnceledi

(MASKİ), Malatya’nın içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını tamamen yenilemek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bunu yapan yandı! 1 yıl hapis cezası var

Gıdada hile yapanlar artık hapisle cezalandırılacak. Gaziantep 4. Asliye Ceza Mahkemesi, ayçiçeği yağında hile yapanlar için hapis cezası kararı aldı.

MASKİ'den 113 kilometrelik altyapı yatırımı

(MASKİ) Ertan Mumcu, kurum olarak bu yılın 7 aylık döneminde 113 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı çalışması yaptıklarını bildirildi.

5 Mahallede Yağmur Hattı Çalışması Yapıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü,  yağmursuyu çalışmaları kapsamında Göztepe, Çilesiz, Çöşnük, Tandoğan ve Yıldıztepe mahallelerinde toplam 3 bin 380 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı çalışması yaptı.

Battalgazi’yi Gezen Irak Heyeti, Battalgazi'ye Hayran Kaldı

Battalgazi Belediyesi tarafından ayağa kaldırılan tarihi eserlere turistlerin yoğun ilgisi her geçen gün artıyor

Malatya'da kekik balında verim düşük

Malatya'nın Darende ilçesinde, arıların bal sağımının sona erdiği şu günlerde yağışların ve kurağın etkisiyle kötü bir dönem yaşanıyor.

Ülkü Ocakları Askıda Ekmek Projesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  "askıda ekmek" projesi başlatacaklarını duyurmuştu Bahçeli’nin açıklamalarına toplumun her kesiminden destek yağıyor.

Yüzakı Bulvarına 3 Milyon 300 Bin Tl’lik Altyapı Yatırımı

MASKİ Genel Müdürlüğü,Yüzakı Bulvarı’nda 3 Milyon 300 Bin TL maliyetli, toplam 11 Bin 800 Metrelik içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Meteorolojik değerlendirme

Malatya, Elazığ ve Adıyaman'da havanın az bulutlu ve açık, Tunceli ve Bingöl'de ise yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Hızlı Kilo Vermek Nash Riskini Artırıyor!

Dünyada ‘endişe veren global salgın’ olarak nitelendirilen alkol dışı karaciğer yağlanması (NAFLD) hastalığı hızla yaygınlaşıyor.

Baskil'de dolu yağışı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde, sağanak ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi.