Fotoğraf Ustaları Mafsad’ta Sunum Söyleşi Gerçekleştirdi

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD’ta Fotoğraf ustalarının katıldığı bir sunum söyleşi gerçekleştirildi.

Fotoğraf Ustaları Mafsad'ta Sunum Söyleşi Gerçekleştirdi
Kültür Sanat
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD’ta Fotoğraf ustalarının katıldığı bir sunum söyleşi gerçekleştirildi.
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü-MASKİ’nin düzenlediği “Su ve Malatya” konulu  fotoğraf yarışması için Malatya’ya gelen Fotoğraf Sanatçıları Yusuf Tuvi, Ahmet Kılıç, Tahsin Altınok ve Ali Nihat Ulukent Malatya’yı çok beğendiler. Jürinin fotoğrafları değerlendirmesinin ardından MAFSAD’ta gerçekleştirilen sunum söyleşide Fotoğraf Duayeni Yusuf Tuvi’nin, Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Kılıç’ın ve Tahsin Altınok’un fotoğrafları oldukça beğeni aldı.
Etkinlikte konuşan usta fotoğrafçı Yusuf Tuvi  1974’te fotoğrafa başladığını, Efsane fotoğrafçı Robert Capa’nın “Fotoğrafın yeterince iyi değilse, yeterince yakınlaşamamışsın” sözünü temele alarak, özellikle insanı ve insanlığın hallerini anlatabilmek için insana yakın durduğunu  ve fotoğraf çalışmalarını bu temelde  yürüttüğünü söyledi. 44 yıl boyunca Anadolu’yu ve birçok ülkeyi gezdiğini söyleyen usta fotoğrafçı Yusuf Tuvi, gençliğinde fotoğraf çekerken hissettiği duygu yoğunluğunun bir nebze olsa dahi azalmadığını sözlerine ekledi. Tuvi Malatya’yı çok beğendiğini, MAFSAD’ta fotoğraf dostlarıyla buluştuğu için mutlu olduğunu ifade etti ve kendisinin bir kitabını MAFSAD Kitap Kafe’ye hediye etti.
 
İzleyicilerin sorularını da yanıtlayan Fotoğraf sanatçıları bu organizasyonun gerçekleşmesinde emek ve mesai harcayan MASKİ ve MAFSAD yetkililerine teşekkür ettiler.
MAFSAD Yönetim Kurulu Başkanı İnan Orhan  da bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde destek sunan MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu’ya ve ekibine, fotoğraf sanatçılarına ve sunum için gelen fotoğraf dostlarına sonsuz teşekkürlerini belirtti. 

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 16 Ağustos 2018 14:11
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!