Çevre

Çevre Haberleri

Çiftçilerin korkulu rüyasıydı, biyolojik mücadele için keklik bırakıldı

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde ekili tarım arazilerini istila eden binlerce çekirgenin tarım arazilerinde bir arada görünmesinin ardından başlatılan ilaçla mücadelenin yanı sıra bölgeye bırakılan yüzlerce keklikle de biyolojik mücadele başlatıldı.

Sele teslim olan Osmaniye'de akarsuların debisi arttı

Osmaniye'de etkili olan kuvvetli sağanak yağışlar akarsuların debisini yükseltirken, Karaçay Şelalesi'nden dökülen sular da görsel şölen sundu.

Arama kurtarma ekibinden doğa yürüyüşü ve tatbikat

Kahramanmaraş'ta farklı eğitim kurumlarında görev yapanlar arasından gönüllü seçilen 30 kişilik arama kurtarma ekibi doğa yürüyüşü ve tatbikat yaptı.

Yangınlara sebep olan cam şişeler ormanlık alandan toplandı

Osmaniye'de daha yaşanılabilir bir gelecek için yeşilin korunabilmesi ve orman yangınlarının önüne geçebilmek amacıyla ormanlık alandan 500 kilogram cam şişe ve çöp toplandı.

Geceyi aydınlatan dolunay görsel şölen sundu

Osmaniye'de geceyi aydınlatan dolunay bir yandan seyri doyumsuz görsel şölen sunarken bir yandan da kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Yeşilyurt yeni güreş sahasna kavuşuyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yapımı devam eden güreş sahası ile Ahmet Atılgan Parkı inşaat alanında incelemelerde bulunarak, Buradaki yeni spor ve sosyal yaşam alanımız, Malatya'nın yeni gözde mekanı olacaktır' dedi.

Malatya'ya renkleniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun görülen yerler ile duvarlara İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesinde eğitim gören Güzel Sanatlar Bölümü Resim Öğretmenliği öğrencileri tarafından topluma hizmet uygulamaları dersi çerçevesinde, sanatsal çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Kozan'da selin izleri siliniyor

Adana'nın Kozan ilçesinde meydana gelen sel felaketinin izleri siliniyor.

Belediye personeline afet farkındalık eğitimi

Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Karaköprü Belediyesi personeline doğal afet durumlarında yapılması gerekenler ile ilgili olarak seminer ve uygulamalı farkındalık eğitimi verildi.

Van'da inci kefali operasyonu

Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipler, Van Gölü'nde yaşayan ve neslini sürdürmek için tatlı sulara göç eden inci kefalini kaçak ağlardan kurtarmak için çalışma yaptı.

Melikgazi'de asfalt atağı sürüyor

Vatandaşların daha güvenli ve konforlu yollarda seyahat edebilmeleri amacıyla asfalt çalışmalarına hız veren Melikgazi Belediyesi, Eğribucak Mahallesi'nde yol çalışması yapıyor.

Özalp Belediyesinden çevre temizliği

VAN (İHA) –Van'ın Özalp Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesi tarafından çevre temizliği etkinliği düzenlendi.

Büyükşehir ve hayırsever işbirliğinde Bünyan'da restorasyon çalışması yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırsever Erkut Korkmaz, Şadi Korkmaz ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun arasında Bünyan'da bulunan 'Abdurrahman Gazi Türbesi' restorasyonu için işbirliği protokolü imzalandı.

Kocasinan'da yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Elagöz'den başlayıp Hasanarpa, Yazır ve Akın Mahallesi'ne ulaşım sağlayan yol çalışmalarını yerinde inceledi. 'Yol medeniyettir' anlayışıyla yolları daha geniş ve daha konforlu hale getirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, merkez ve kırsal mahallelere her alanda hizmet ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Büyükşehir'in Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 3'üncü etabı uzlaşma görüşmelerine yoğun ilgi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın vizyon projelerden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 3'üncü uygulama etabı uzlaşma görüşmeleri başlarken, hak sahipleri yoğun ilgi gösterdi.

Ekinci yangın çıkan enerji santralinde incelemelerde bulundu

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yangın çıkan biyokütle enerji santralinde incelemelerde bulundu.

Yüzlerce kovan çamura gömüldü

Sivas'ta etkili olan sağanak yağış sonrası meydana gelen sel nedeniyle yüzlerce arı kovanı çamura gömüldü.

Hatay'da ölü caretta caretta sahile vurdu

Hatay'ın Samandağ ilçesi sahilinde ölü caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası bulundu.

DİSKİ'den su altında temizlik

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Ergani ilçesine su temin eden Dicle Barajı'nda yer alan pompa istasyonunu temizlik ve bakımını balıkadamlar ile yaptı.

Toplam 4725 haber.