Ekonomi

Serbest piyasada altın fiyatları Serbest piyasada altın fiyatları
Uluslararası Marka Ankara Buluşmaları'nda 250 marka bir araya geliyor Uluslararası Marka Ankara Buluşmaları'nda 250 marka bir araya geliyor
TechAnkara Proje Pazarı 2019 gerçekleşti TechAnkara Proje Pazarı 2019 gerçekleşti
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Konut kredi faizlerindeki düşüş yeterli değil' TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Konut kredi faizlerindeki düşüş yeterli değil'
Erzurum'da 10 ayda 6 bin 683 konut satıldı Erzurum'da 10 ayda 6 bin 683 konut satıldı
Susurluk Ticaret Odası Polatlı'nın tarihi alanlarını gezdi Susurluk Ticaret Odası Polatlı'nın tarihi alanlarını gezdi
46'ncı Hitit Rallisi'nin kupaları sahiplerini buldu 46'ncı Hitit Rallisi'nin kupaları sahiplerini buldu
Mi Store açılışı izdiham nedeniyle ertelendi Mi Store açılışı izdiham nedeniyle ertelendi
2. el otomobile 'faiz' etkisi 2. el otomobile ‘faiz’ etkisi
Pakistan Devlet Başkanı Arif Alvi'den Hisarcıklıoğlu'na ödül Pakistan Devlet Başkanı Arif Alvi'den Hisarcıklıoğlu'na ödül
Bakan Pakdemirli Malatyalı kayısı üreticilerini sevindirdi Bakan Pakdemirli Malatyalı kayısı üreticilerini sevindirdi
Türkiye'de ençok Elazığ'da üretilen alabalık 18 bin tona, somon bin tona yükseldi Türkiye'de ençok Elazığ'da üretilen alabalık 18 bin tona, somon bin tona yükseldi
Apaydın: '885 TL olan kış lastiği takmamanın cezası 1.084 TL'ye çıkacak' Apaydın: '885 TL olan kış lastiği takmamanın cezası 1.084 TL'ye çıkacak'
Palandöken: 'Küçük işletmeler konaklama vergisinden muaf olmalı' Palandöken: 'Küçük işletmeler konaklama vergisinden muaf olmalı'
Ankara'ya Mi Store için geri sayım Ankara'ya Mi Store için geri sayım
Aytemiz ve Türk Telekom'dan işbirliği Aytemiz ve Türk Telekom'dan işbirliği
ASO Başkanı Özdebir: 'Teknolojisini geliştiren firmalarımız ekonomimizin rekabetçilik düzeyini artıracaktır' ASO Başkanı Özdebir: 'Teknolojisini geliştiren firmalarımız ekonomimizin rekabetçilik düzeyini artıracaktır'
Palandöken: 'Kuyumcu ürünlerinde taksit sayısının 8'e çıkması vatandaşı da, piyasaları da rahatlatacak' Palandöken: 'Kuyumcu ürünlerinde taksit sayısının 8'e çıkması vatandaşı da, piyasaları da rahatlatacak'
İlçede kurulan tekstil atölyesi kadınlara iş kapısı oldu İlçede kurulan tekstil atölyesi kadınlara iş kapısı oldu
Kayısı fiyatlarında artış yaşandı Kayısı fiyatlarında artış yaşandı
Ekonomi Haberleri

ASO Başkanı Özdebir: 'Teknolojisini geliştiren firmalarımız ekonomimizin rekabetçilik düzeyini artıracaktır'

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şube tarafından düzenlenen, 11'inci Kaynak Teknolojisi Ulusal Kongre ve Sergisinin açılışı Ankara Sanayi Odası (ASO) Sürekli Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Palandöken: 'Kuyumcu ürünlerinde taksit sayısının 8'e çıkması vatandaşı da, piyasaları da rahatlatacak'

Türkiye Esnaf ve Sanatkrlar Konfederasyonu (TEKS) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren basılı ve külçe halinde olmayan kuyum ürünlerindeki taksit sayısının 4'ten 8'e çıkarılması vatandaşı da, piyasaları da rahatlatacak dedi.

İlçede kurulan tekstil atölyesi kadınlara iş kapısı oldu

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde kurulan bir tekstil atölyesinde ilk aşamada 80 kadın iş başı yaparken, ilerleyen süreçte çalışan sayısının 200'e çıkacağı belirtildi.

Kayısı fiyatlarında artış yaşandı

Bu yılın ilk 9 ayında 204 milyon dolarlık kuru kayısı ihracatının yapıldığı Malatya'da, natürel kayısı olarak adlandırılan gün kurusu kayısıda fiyatlar tavan yaptı.

Palandöken: Kış turizmi yaz ayları kadar verimli geçmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Aralık, ocak ve şubat aylarını kapsayan kış döneminde gelen toplam turist sayısı, yazın yalnızca temmuz ayında gelen turist sayısından az.

Samandağ mandalinasında ihracat başladı

Türkiye'nin geleneksel ihraç ürünlerinden, sonbahar aylarının vazgeçilmezi, vitamin deposu, grip ve soğuk algınlığına karşı doğal ilaç olarak kabul edilen satsuma cinsi mandalinada ihracat sezonu başladı.

Başkent'te turizm fuarı

Başkent Ankara'nın turizm açısından gelişmesi ve dünya tarafından tanınmasını sağlamak amacıyla ATO Congresium'da düzenlenen '4. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı' kapılarını ziyaretçilere açtı.

Jeotermal projesi Elazığ'a 11 milyon lira hibe yatırımı kazandıracak

Elazığ'da bulunan 60 derecesıcaklıkta ve saniyede 90 litrelik akış hızı ile yüksek mineral içeriğine sahip jeotermal kaynak suyu ile ilgili belediye tarafından hazırlanan projenin ön değerlendirme sürecinin tamamlandığı yaklaşık 11 milyon lira hibe yatırımı kazandıracağı bildirildi.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Faiz ve komisyon oranlarının düşmesi sevindirici'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifler Birliği aracılığı ile verilen TESKOMP kredilerinde faiz ve komisyon oranlarının düşürülmesinin sevindirici olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Son düzenleme ile kooperatiflerimiz tarafından esnaf ve sanatkarlarımıza verilen kredilerde yeni düzenlemeye gidildi. Yapılan düzenleme ile kredi faiz oranları düşerken, vade süresi uzatıldı. Şimdi sırada etkin sicil kayıtlarının silinmesi var' dedi.

Aralık ayı sonunda Yüksek Hızlı Tren Sivas'ta

İnşaatı devam eden Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesinde, Sivas ile Yerköy arasında ilk deneme sürüşlerini aralık ayı sonunda gerçekleştirmesi planlanıyor.

ETSO Başkanı Yücelik, 'Vizyon Türkiye'ye konuk oldu

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, TRT AVAZ'da yayınlanan ve Anadolu şehirlerinde reel sektörün durumunun ele alındığı, şehirlerin ülke ekonomisine ve turizme katkısının anlatıldığı, 'Vizyon Türkiye' programına konuk oldu.

Zehirlenme vakaları ıspanak satışlarını düşürdü

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yaşanan ıspanak zehirlenmesi sonrası Malatya'da da vatandaşlar ıspanaktan uzak duruyor. Zehirlenme korkusu nedeniyle düşen ıspanak satışları esnafı da tedirgin ediyor.

Erzurum'un prestijli projesi hayata geçiyor

İnşaat sektöründe önemli projelere imza atan Eminevim Gayrimenkul Geliştirme, Erzurum'da inşaatı devam eden Kervansaray Yıldızkent projesinde sona yaklaşıyor. 300 dairelik Kervansaray Yıldızkent inşaatını inceleyen Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, ara vermeden devam edilen projenin yaklaşık yüzde 70'inin tamamlandığını ve kısa bir zaman sonra yerleşimin başlayacağını söyledi.

TESK Başkanı Palandöken: 'Bankalar ekmedikleri yerden biçiyorlar'

Bankaların pos kullanım ücretlerine zam yapmasının yanlış olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Düşürülen faiz oranları ve pos komisyon oranlarına sınırlama getirilmesinin açığını bankalar pos kullanım ücretlerine zam olarak esnaftan çıkarıyor. Esnafımız yüzde 20 oranında zam yapıldığı yönündeki şikayetlerinde haklı' dedi.

Bakan Varank, fabrikalarda inceleme yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Malatya programı kapsamında Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bazı fabrikalarda incelemelerde bulundu. Varank, ayrıca Malatya Ticaret Borsası tarafından yaptırılan lisanslı kuru kayısı deposu inşaat alanında da inceleme yaptı.

Kayısıda tek söz sahibi Türkiye olacak

Türkiye, kayısı pazarında tek söz sahibi olmak için stratejik bir hamle yaparak dünyanın ilk lisanslı kuru kayısı deposunun temeli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından atıldı.

Toplam 3345 haber.