Ekonomi

ATO Başkanı Baran'dan Ramazan Bayramı mesajı ATO Başkanı Baran'dan Ramazan Bayramı mesajı
Bakan Albayrak: 'İhracatın içindeki ithalat payı araştırmasında Türkiye yüzde 16,5 ile en iyi 20'de' Bakan Albayrak: 'İhracatın içindeki ithalat payı araştırmasında Türkiye yüzde 16,5 ile en iyi 20'de'
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: 'Biz 82 yıldır önce halk, sonra bankayız' Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: 'Biz 82 yıldır önce halk, sonra bankayız'
Bakan Pakdemirli'den 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü mesajı Bakan Pakdemirli'den 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü mesajı
Kahramanmaraş'ta 'beyaz altın'ın hasadına başlandı Kahramanmaraş'ta 'beyaz altın'ın hasadına başlandı
Ticaret Odaları Konsey Başkanı Baran, TOBB ekonomi buluşmasında sektörel sorunları aktardı Ticaret Odaları Konsey Başkanı Baran, TOBB ekonomi buluşmasında sektörel sorunları aktardı
Diyarbakır Tekstil OSB'de fabrikalar üretim yapmaya hazır Diyarbakır Tekstil OSB'de fabrikalar üretim yapmaya hazır
Yediveren çileğinde hasat serüveni başladı Yediveren çileğinde hasat serüveni başladı
Elazığ'dan Koza üretimi için, ipekböceği yetiştiriciliği atılımı Elazığ'dan Koza üretimi için, ipekböceği yetiştiriciliği atılımı
ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Bayramda evlerimize çiçek, sofralarımıza lezzet dolsun' ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Bayramda evlerimize çiçek, sofralarımıza lezzet dolsun'
18 milyarlık dev projede düğmeye basılıyor 18 milyarlık dev projede düğmeye basılıyor
Bal üretiminde korona hamlesi Bal üretiminde korona hamlesi
Turistleri Tut'a lavanta kokusu çekecek Turistleri Tut'a lavanta kokusu çekecek
Arılı dölleme ile domates yetiştiriciliğinde Gaziantep'te bir ilk Arılı dölleme ile domates yetiştiriciliğinde Gaziantep'te bir ilk
İKA desteğiyle firmalar dünyaya açılacak İKA desteğiyle firmalar dünyaya açılacak
Bakan Pekcan, Avrasya İş Konseyi Başkanlarıyla bir araya geldi Bakan Pekcan, Avrasya İş Konseyi Başkanlarıyla bir araya geldi
Hediyelik ürünler geçim kaynağı oldu Hediyelik ürünler geçim kaynağı oldu
Etkinlik sektörü sosyal mesafeli etkinliklere hazırlanıyor Etkinlik sektörü sosyal mesafeli etkinliklere hazırlanıyor
Ticaret Bakanı Pekcan: 'Hedefimiz 20 milyar doları aşmak' Ticaret Bakanı Pekcan: 'Hedefimiz 20 milyar doları aşmak'
TUSAŞ mobil uygulaması ile yerli ve milli ürünler artık mobilde TUSAŞ mobil uygulaması ile yerli ve milli ürünler artık mobilde
Ekonomi Haberleri

(Özel) AVM-DER Başkanı Çelik: 'Süreç içerisinde kendimizi test etmiş olacağız'

AVM-DER Başkanı Tahir Çelik, 'Süreç içerisinde kendimizi test etmiş olacağız' dedi.

TESK Başkanı Palandöken, 'Esnaf ekonominin en ön saflarında yerini almalı'

Covid-19 salgını tedbirlerini yavaş yavaş esneten ülkelerin arasına Türkiye'nin de girmesi üzerine açıklamalarda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Korona virüsle mücadelemiz sona erdiğinde ekonomik anlamda artık yeni bir dönemin içerisine gireceğiz. Yeni dönemde en küçüğünden en büyüğüne kadar tüm iş yerlerinin kendini güncellemesi ve bu 'yeni normale' ayak uydurması gerek' dedi.

Diyarbakır'da korona virüse rağmen üretim sürüyor

Diyarbakır markası olan Jiber Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, korona virüsle mücadele kapsamında devlet millet dayanmasına her zaman açık destek verdiklerini belirterek, fabrikalarının virüs tedbirleri alarak yüzde 50 önlem ile üretimi sürdürdüğünü söyledi.

Çayırhan Termik Santrali'nde üniteler devreye alındı

Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) tarafından 12 Nisan'da tam kapasite çalışan 4 üniteden 3'ü durdurulan Çayırhan Termik Santrali'nde yeniden 3 ünite devreye alındı. .

ATO'dan Anneler Günü çağrısı

ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 23 No'lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi Üyesi Halil İbrahim Yılmaz, bu yılki Anneler Günü'nün korona virüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağına denk geldiğini belirterek, kutlamaların bir haftaya yayılması çağrısında bulundu. Yılmaz, 'Annemize sevgimizi bir ömre, çiçek siparişlerimizi bir haftaya yayalım. 10 Mayıs'ta annelerimizin eli dolu, sokaklarımız boş kalsın' dedi.

İstanbul'da çok sayıda tıbbi koruyucu malzeme ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Muratbey Gümrük Sahasında gerçekleştirilen operasyonda yabancı plakalı bir tırda 760 bin adet cerrahi maske, 1 milyon 310 bin adet eldiven ve 8 bin 200 adet koruyucu tulum ele geçirildi.

'Arguvan Doğal' markası yakında sofralarda olacak

Arguvan Belediyesi tarafından yetiştirilen doğal ürünler yakında 'Arguvan Doğal' markası ile sofralarda yerini alacak.

Palandöken: 'Alışveriş yaparken denetimi elden bırakmamalıyız'

Vatandaşların korona virüs sebebiyle alışveriş kültürünü bırakarak fiyat ve kalite kontrolü yapmadığına dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Vatandaşlarımız sokağa çıkma yasağı ve ramazan ayına girdiğimiz bu günlerde denetimi elden bırakmamalı. İhtiyaç dışı ve normalden fazla alışveriş hem kartlara yüklenilmesine hem de enflasyonun artmasına yol açıyor' dedi.

DTSO'ya kayıtlı şahıs işletmelerine can suyu kredisi

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak, DTSO'ya kayıtlı olan şahıs firmalarının Halk Ban'ta azami 25 bin lira nakit kredi, 25 bin lira limitli Paraf KOBİ Kart ürününe başvurabileceklerini söyledi.

MTB Başkanı Özcan, 'Nefes' kredisini tanıttı

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, korona virüs salgını sonrası TOBB öncülüğünde başlayan 'Nefes' kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Diyarbakırlı meyve üreticisi hasat için gün sayıyor

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesindeki kiraz ve ceviz bahçelerinde hasat öncesi son hazırlıklarını tamamlayan üreticiler, ürünlerinden yüksek rekolte bekliyor.

ATO'dan nefes kredisiyle aynı anda can suyu kredisi

Ankara Ticaret Odası (ATO) bütün imkanlarını seferber ederek 100 bin TL üst limitle hayata geçirdiği ve 1 milyar 200 milyon liralık kaynak imkanı sağladığı Nefes Kredisi'nin ardından, bu krediden yararlanamayan şahıs kuruluşları için, Halk Bankası ile işbirliği yaparak 25 bin TL kredi ve 25 bin TL KOBİ Kartı'ndan oluşan 'Can Suyu' kredisini hayata geçirdi. ATO üyelerine güzel haberi, ATO'nun video konferansla yapılan Meclis Toplantısı'na katılan Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan verdi.

Fahiş fiyat artışına karşı denetimler sıklaştırıldı

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte fahiş fiyat artışının önüne geçebilmek amacıyla Manisa Ticaret İl Müdürlüğü öncülüğünde yapılan denetimler sıklaştırıldı.

Malatya iş dünyası için 'Nefes' kredisi başladı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) KOBİ finansman projesi olan 'Nefes Kredisi' kapsamında başvuruların başladığını açıkladı.

Diyarbakır 'Nefes' alacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi 'TOBB Nefes Kredisi' Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası ile Denizbank Bölge Müdürü tarafından yapılan basın toplantısı ile tanıtıldı.

NATA Holding kapalı olduğu dönemde AVM'lerde kira alınmadığını açıkladı

NATA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, 'NATA Holding bünyesinde faaliyet gösteren alışveriş merkezlerimizde bu zorlu sürecin atlatılması hususunda her zaman olduğu gibi bugün de iş ortaklarımız olarak adlandırdığımız perakendecilerimizin yanında olduğumuzu göstermek amacı ile kapalı oldukları tarihler arasında kira faturası hazırlanmamış, herhangi bir kira talebinde bulunulmamıştır' dedi.

Toplam 3957 haber.