Ekonomi

Aralık ayı sonunda Yüksek Hızlı Tren Sivas'ta Aralık ayı sonunda Yüksek Hızlı Tren Sivas'ta
ETSO Başkanı Yücelik,  'Vizyon Türkiye'ye konuk oldu ETSO Başkanı Yücelik, 'Vizyon Türkiye'ye konuk oldu
Zehirlenme vakaları ıspanak satışlarını düşürdü Zehirlenme vakaları ıspanak satışlarını düşürdü
Erzurum'un prestijli projesi hayata geçiyor Erzurum'un prestijli projesi hayata geçiyor
TESK Başkanı Palandöken: 'Bankalar ekmedikleri yerden biçiyorlar' TESK Başkanı Palandöken: 'Bankalar ekmedikleri yerden biçiyorlar'
Bakan Varank, fabrikalarda inceleme yaptı Bakan Varank, fabrikalarda inceleme yaptı
Kayısıda tek söz sahibi Türkiye olacak Kayısıda tek söz sahibi Türkiye olacak
Bakan Varank, Malatya'da iş dünyası ile bir araya geldi Bakan Varank, Malatya'da iş dünyası ile bir araya geldi
HAK-İŞ'ten ücretler için vergi adaleti mücadelesi HAK-İŞ'ten ücretler için vergi adaleti mücadelesi
Netaş, AB'nin Health 5G konsorsiyumuna girdi Netaş, AB’nin Health 5G konsorsiyumuna girdi
ATO Başkanı Baran: 'Enerji üretiminde yerli ve milli kaynaklara öncelik verilmesini destekliyoruz' ATO Başkanı Baran: 'Enerji üretiminde yerli ve milli kaynaklara öncelik verilmesini destekliyoruz'
Madenciler üretimin artmasını pastayla kutladı Madenciler üretimin artmasını pastayla kutladı
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Çek borcunun karşılığı hapis cezası olmamalı' TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Çek borcunun karşılığı hapis cezası olmamalı'
Elazığ'da 3 önemli projenin protokolü imzalandı Elazığ'da 3 önemli projenin protokolü imzalandı
Serbest piyasada altın fiyatları Serbest piyasada altın fiyatları
Sadıkoğlu: Üretmediğimizde, basit tweet'lerle ekonomimizi bozabilecek insanlara güç vermiş oluruz Sadıkoğlu: Üretmediğimizde, basit tweet'lerle ekonomimizi bozabilecek insanlara güç vermiş oluruz
Malatya'da 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' programı Malatya'da 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' programı
Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow'dan ATO'ya ziyaret Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow'dan ATO'ya ziyaret
'Tarım alanları 10 yıl içinde yok olabilir' 'Tarım alanları 10 yıl içinde yok olabilir'
Ekonomi Haberleri

Elazığ'da 806 aile, kura ile konut sahibi olmanın sevincini yaşadı

Elazığ'da Toplu Konut Dairesi (TOKİ) Başkanlığı tarafından düzenlenen kura çekimi ile 806 aile, konut sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Natürel kayısı, üreticisinin yüzünü güldürdü

Dünya kayısı başkenti konumunda olan Malatya'da natürel kayısı bu yıl üreticisinin yüzünü güldürüyor. İşlem görmemesi nedeniyle birçok tüketicinin de tercihi olan natürel kayısının kilogramı ise 20-22 TL'den satılıyor.

Hekimhan'da tekstil fabrikası açılıyor

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde Belediye Başkanı Turan Karadağ'ın girişimleri ile özel bir şirket tarafından açılacak olan tekstil fabrikası için imzalar atıldı.

TESK Başkanı Palandöken: 'Gecikme zammı gecikme cezasına dönüştü'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Vergi ve SGK primlerine uygulanan gecikme zammı oranı enflasyonun yüzde 250 fazlası. Bu kadar yüksek faize rağmen vergi ve prim borcunu ödeyemeyenler için bu oran tam bir cezaya dönüşmüş durumda. Kamu alacaklarına uygulanan gecikme zammının makul seviyelere çekilmesi gerekiyor' dedi.

ATO Başkan Baran simidin Oxford İngilizce Sözlüğü'ne girmesini değerlendirdi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO'nun coğrafi işaret tescili aldığı simidin Oxford İngilizce Sözlüğü'ne girmesine ilişkin, 'Coğrafi işaret tescili aldığımız Ankara simidinin Oxford İngilizce Sözlüğü'nde yer alması uluslararası tanıtımı açısından önemli bir adım' dedi.

Tokat'ta 243 bin 490 dekar tarım arazisi sulandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlar ve modern sulama sistemleri ile Tokat'ta 243 bin 490 dekar tarım arazisi sulandı.

TESK Başkanı Palandöken: 'Kış gelmeden indirimleri başladı'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Birçok büyük mağazada daha kış gelmeden kışlık ürünlere yüzde 50'ye varan indirim kampanyaları yapılıyor. Artık indirim sezonu diye bir sezon kalmadı. Fiyatlar önce şişirilip, sonradan indirim varmış gibi eskisinden bile pahalıya satılıyor. Bu aldatıcı kampanyalar tüketicinin güvenini zedelediği gibi ekonomiye de zarar veriyor. Vatandaşları yanıltan ve piyasanın dengesini bozan indirim kampanyalarına çeki düzen getirilmeli' dedi.

Palandöken: 'Bankalar işlem ücretlerini limite göre almalı'

Türkiye Esnaf ve Sanatkrlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Bankalar işlem ücretlerini limite göre almalı dedi.

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa, günü yüzde 1,11'lik düşüşle tamamladı.

Hakan Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğüne atandı

Bakan Albayrak, Hakan Atilla'nın Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlayacağını açıkladı.

Esnaf ve Sanatkarlara faiz indirim müjdesi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı, TESKOMB Denetim Kurulu Ali Evren Halk Bankasından kullandırılan kooperatif kredilerinde yıllık yüzde2 olan banka komisyonunun 100 bin TL'ye kadar yüzde 0, 100 bin TL üzerindeki tutarlar için ise yüzde 1 faiz uygulanacağını söyledi.

ASO'dan iş garantili mesleki eğitim

Ankara Sanayi Odası (ASO) ile İŞKUR arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) çerçevesinde Pilot İşletmelerde Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği Protokolü imzalandı.

'Ortak altyapı memleket meselesi'

Turkcell, 25. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara'da bir resepsiyon düzenledi. Resepsiyonda konuşan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, ortak altyapının memleket meselesi olduğunun altını çizerek 'Ortak altyapının önünü açmak amacıyla ilk adım olarak baz istasyonu kulelerinin bir altyapı şirketinde konsolide edilmesi, sonrasında fiber altyapıların ve nihayetinde önümüzdeki dönemde 5G şebeke yatırımlarının da ortak şekilde yapılması gerekiyor' dedi.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Krediye ulaşamayan esnafımız da düşünülmeli'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın açıkladığı kredi faizleri ve ödeme noktasında esnafa tanınan kolaylık çok sevindirici. Esnafımız bu müjdeyi iyi değerlendirecek, yanında eleman çalıştırarak istihdama katkı sağlayacak ve kendini geliştirecek. Bu müjdenin tam olarak karşılığını görmesi için krediye ulaşamayan esnafımız için bir defaya mahsus sicil affı getirilmeli. Bununla birlikte limit kriteri olmadan sıfır faizli kredi imknının tanınması esnafımız için daha sevindirici ve ekonomimiz için daha verimli olacaktır' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 yılı Merkezi Bütçe Kanunu Teklifini açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, '2020-2022 yıllarında bugüne kadar olduğu gibi mali disipline kararlı bir şekilde devam edilecektir. 2020 yılında bütçe açığının milli gelire oranın yüzde 3'ün altında kalması faiz dışı dengede ve kamu borç stokunun milli gelire oranında kademeli bir iyileşme olmasını ön görüyoruz. Bu kapsamda da her türlü kararlılığı göstereceğiz dedi.

ATO Başkanı Baran: 'Ankara'nın Anadolu'nun dünyaya açılan markası olması için çalışıyoruz'

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 'Ankara'nın Anadolu'nun dünyaya açılan markası olması için çalışıyoruz' dedi.

Toplam 3320 haber.