Haberde İnsan Var

Çölyak hastası aileler Ramazan'da da unutulmadı Çölyak hastası aileler Ramazan'da da unutulmadı
Hobisini işe dönüştüren vatandaş insan boyunda çoban köpekleriyle çiftlik kurdu Hobisini işe dönüştüren vatandaş insan boyunda çoban köpekleriyle çiftlik kurdu
Polis haftasında oğuldan babaya duygulandıran mektup Polis haftasında oğuldan babaya duygulandıran mektup
Tamamını atık metal malzemelerden yaptı, satın almak isteyenlerin tekliflerini geri çeviriyor Tamamını atık metal malzemelerden yaptı, satın almak isteyenlerin tekliflerini geri çeviriyor
Lise öğrencilerinden polislere kavga ihbarıyla sürpriz Lise öğrencilerinden polislere kavga ihbarıyla sürpriz
Şanlıurfa'da 'Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın' projesi Şanlıurfa'da 'Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın' projesi
Canpolat vatandaşların taleplerini projelendiriyor Canpolat vatandaşların taleplerini projelendiriyor
35 yıldır mahalle mahalle gezip odun keserek ailesinin geçimini sağlıyor 35 yıldır mahalle mahalle gezip odun keserek ailesinin geçimini sağlıyor
Yapımları 2 buçuk ay sürdü, gerçeklerinden farkı bulunmuyor Yapımları 2 buçuk ay sürdü, gerçeklerinden farkı bulunmuyor
Eyyübiye'de dar gelirli ailelere Ramazan öncesi gıda yardımı Eyyübiye'de dar gelirli ailelere Ramazan öncesi gıda yardımı
MS hastası genç kız 'o olmadan yaşayamam' dediği köpeğini getirene 2 bin lira ödül verecek MS hastası genç kız 'o olmadan yaşayamam' dediği köpeğini getirene 2 bin lira ödül verecek
Köyün gelini, her soruna el attı, virüsü de köye sokmadı Köyün gelini, her soruna el attı, virüsü de köye sokmadı
Şanlıurfa valisi iki engellinin hayatını kolaylaştırdı Şanlıurfa valisi iki engellinin hayatını kolaylaştırdı
Mesleğini yarım asırdır ilk günkü hevesle yapıyor Mesleğini yarım asırdır ilk günkü hevesle yapıyor
Şenol Erdoğan Türk tıraş tekniklerini yurt dışında tanıtıyorum' Şenol Erdoğan Türk tıraş tekniklerini yurt dışında tanıtıyorum'
Hepsinin farklı bir hikayesi var, buradaki kadınlar mutlu Hepsinin farklı bir hikayesi var, buradaki kadınlar mutlu
Freni boşalan tırın polis noktasındaki araçlara çarptığı kazada ölen 6 kişi anıldı Freni boşalan tırın polis noktasındaki araçlara çarptığı kazada ölen 6 kişi anıldı
Elazığ'da, 'Otizm Farkındalık Günü' etkinliği Elazığ'da, 'Otizm Farkındalık Günü' etkinliği
Otizmli çocuklar, duyu odaları ve atla terapiyle hayata hazırlanıyor Otizmli çocuklar, duyu odaları ve atla terapiyle hayata hazırlanıyor
Yalçınkaya, Pazar esnafıyla bir araya geldi Yalçınkaya, Pazar esnafıyla bir araya geldi
Haberde İnsan Var Haberleri

Çölyak hastası aileler Ramazan'da da unutulmadı

Sivas Belediyesi bünyesinde hizmete sunulan Glutensiz Gıda Büfesi'nden temin edilen Ramazan gıda paketleri, ihtiyaç sahibi Çölyak hastası ailelere dağıtılacak.

Hobisini işe dönüştüren vatandaş insan boyunda çoban köpekleriyle çiftlik kurdu

Elazığ'da çocukluktan gelen hevesle bir çift Anadolu çoban köpeği beslemeye başlayan Oğuzhan Özdemir, köpek yetiştirme çiftliği kurdu. Görenlerin yok böyle bir hobi dediği çiftlikte köpekleriyle vakit geçiren Özmedir, bir tanesine 50 bin TL teklif etmelerine rağmen satış yapmadığını aktardı.

Polis haftasında oğuldan babaya duygulandıran mektup

Polis haftası dolayısıyla emekli polis memuru Durmuş Alkan'ın oğlu Arif Alkan, babasının ve tüm polislerin gününü kutlamak amacıyla duygulandıran bir mektup yazdı.

Tamamını atık metal malzemelerden yaptı, satın almak isteyenlerin tekliflerini geri çeviriyor

Sivas'ta metal doğramacı Kadir Çil'in atık malzemeler kullanarak yaptığı çalışmalar görenleri hayran bırakıyor. Çil, çalışmalarına gelen satın alma tekliflerini manevi değerleri daha yüksek diyerek reddediyor.

Lise öğrencilerinden polislere kavga ihbarıyla sürpriz

Hatay'ın İskenderun ilçesinde lise öğrencileri, kavga çıktı ihbarında bulunarak okula çağırdıkları polislere sürpriz polis haftası kutlaması yaptılar.

Şanlıurfa'da 'Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın' projesi

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından hazırlanan ve Concern Worldwide Türkiye Temsilciliği ile ortak yürütülen 'Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın projesi eğitim aktiviteleriyle devam ediyor.

Canpolat vatandaşların taleplerini projelendiriyor

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 'Fikirlerinizi Önemsiyoruz' sloganıyla ilçe genelinde kurulan stantları ziyaret etti.

35 yıldır mahalle mahalle gezip odun keserek ailesinin geçimini sağlıyor

Şanlıurfa'da mahalle mahalle gezerek odun kesen 55 yaşındaki adam, 35 yıldır ailesinin geçimini bu işle sağlıyor.

Yapımları 2 buçuk ay sürdü, gerçeklerinden farkı bulunmuyor

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yaptıkları 1 bölü 50 ölçeğindeki Divriği Ulu Camii ve Gökmedrese maketleri, görünümleriyle kendilerine hayran bırakıyor. Öğrenciler ve öğretmenler, Divriği Ulu Camii'nde ortaya çıkan namaz kılan insan siluetini de makete yansıtmayı uzun uğraşlar sonrası başardı.

Eyyübiye'de dar gelirli ailelere Ramazan öncesi gıda yardımı

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, tarafından İlçede bulunan yardıma muhtaç ailelere Ramazan Ayı öncesi gıda paketi, çölyak paketi ve temizlik ile hijyen paketleri dağıtıldı.

MS hastası genç kız 'o olmadan yaşayamam' dediği köpeğini getirene 2 bin lira ödül verecek

Sivas'ta yaşayan Multiple Skleroz hastası İrem Çevik'in 'o olmadan yaşayamam' dediği köpeği 'Hera', 3 gün önce kayboldu. Çevik, köpeğini getiren kişiye 2 bin lira ödül verecek.

Köyün gelini, her soruna el attı, virüsü de köye sokmadı

Elazığ'da gelin olarak geldiği köyde muhtar olan Gülizar Demirpolat, kadın başına ne yapabilir sözlerine aldırış etmeyerek arkasına aldığı kadınların desteğiyle yol, internet ve telefon şebeke sorununu çözdü, köy içine de parke taşı döşemeye başladı. Köye giriş ve çıkışları kontrol altına alan muhtar sayesinde bugüne kadar hiç Covid-19 vakası da görülmedi.

Şanlıurfa valisi iki engellinin hayatını kolaylaştırdı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kendisine ulaşarak destek talebinde bulunan iki engelli vatandaşın daha hayatını kolaylaştıracak akülü tekerlekli sandalyenin temin edilmesini sağladı.

Mesleğini yarım asırdır ilk günkü hevesle yapıyor

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da koltuk döşemeciliği yapan 61 yaşındaki Metin Yaprak, 50 yıllık mesleğini ilk günkü hevesle sürdürüyor.

Şenol Erdoğan Türk tıraş tekniklerini yurt dışında tanıtıyorum'

Ünlü berberi olarak tanınan Berber King Şenol Erdoğan, 'Türk tıraş tekniklerini dünyanın birçok ülkesinden insanlara tanıtıyorum.

Hepsinin farklı bir hikayesi var, buradaki kadınlar mutlu

Sivas'ta kurulan ve 15 kadından oluşan kooperatifte her kadının farklı bir hikayesi bulunuyor. Kadınlar üreterek güçlendikleri kooperatifte mutlu olduklarını söylüyorlar.

Freni boşalan tırın polis noktasındaki araçlara çarptığı kazada ölen 6 kişi anıldı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde freni boşalan tırın, polis uygulama noktasındaki araçlara çarpması sonucu hayatını kaybeden 6 kişi kazanın 1. yılında yakınları tarafından anıldı.

Elazığ'da, 'Otizm Farkındalık Günü' etkinliği

Elazığ'da 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle etkinlik yapıldı.

Otizmli çocuklar, duyu odaları ve atla terapiyle hayata hazırlanıyor

Elazığ'da otizmli çocuklar, duyu odaları ve atlı terapiyle hem de duyusal bütünleme anlamında eğitimler alıyor, hemde hayata sevgiyle hazırlanıyor.

Toplam 39 haber.