Haberde İnsan

Haberde İnsan Haberleri

Küresel iklim değişikliği suyun önemini ortaya çıkardı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ''Ulusal Su ve Atıksu Arıtma Çalştayı'' öncesinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, ''Önümüzdeki günlerde özellikle tüm dünya olarak karşılaştığımız küresel iklim değişikliği nedeniyle su artık çok daha büyük bir önem kazanmıştır' dedi.

Aşkale Meslek Yüksekokulu toplumsal duyarlılık projeleriyle fark oluşturuyor

Atatürk Üniversitesi Aşkale Meslek Yüksekokulu Toplumsal Duyarlılık Projeleri çerçevesinde hazırlanan Teknoloji Bağımlısı mısın? Sanalı Bırak Hayata Bak Atık Yönetimi Nasıl Olur? Siber Suç nedir? Madde Bağımlılığının Yokedişi? Sosyal Hayatta Davranış Kuralları? Meraklısına A'dan Z'ye Arıcılık Faaliyetleri? Lojitiki Program Öğrencilerinin Palandöken Lojistik Merkez Ziyareti? adlı projeler tamamlandı.

Şahinbey'de 11 yılda 146 bin 401 bebek dünyaya geldi

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde 11 yıl önce hayata geçirilen ve ilçede yeni doğan her bebeğin evlerinde ziyaret edildiği ''Hoşgeldin Bebek'' projesinde 146 bin 401'inci aile ziyaret edilerek hediyeleri verildi.

Yaralı kartal ve dağ keçisi ekiplere teslim edildi

Adıyaman'da doğada yaralı halde bulunan kartal ve dağ keçisi, duyarlı vatandaşlar tarafından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Hastaneyi teftişe geldi, kitap yazdı

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Başmüfettiş Şahin Savaş'ın, yıllar önce teftiş için gittiği Bitlis'in Adilcevaz İlçe Devlet Hastanesinde Van Gölü ve Süphan Dağı'nın doğasından etkilenerek yazdığı ve yayınlanmış ilk eseri olan 'Van ile Süphan' adlı kitabı çıktı.

ASGEM ile Türk Kızılayı Toplum Merkezi protokol imzaladı

Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi (ASGEM) ile Türk Kızılayı Toplum Merkezi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Öğrenciler sanayide meslekleri tanıyor

Adıyaman Menderes İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, sanayide ki işletmeleri ziyaret ederek meslekler hakkında bilgi aldı.

Tasarımlar tırnaklarda şekil buluyor

Güzellik merkezi Dalmış Beauty işletmecisi ünlü modacı Mehmet Sait Dalmış, tırnakların üzerine desen çizilmesi uygulaması olan nail art ile ilgili bilgi verdi.

Hentbol takımı namağlup şampiyon

Atatürk Üniversitesi Hentbol Erkek Takımı, Üniversiteler Arası Süper Lig Hentbol Şampiyonasını namağlup tamamlayarak tarihinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Şanlıurfa'nın yöresel lezzetleri davul zurna eşliğinde tanıtıldı

Şanlıurfa'da birbirinden güzel 150 çeşit yöresel yemek, Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde davul zurna eşliğinde tanıtıldı.

14 yaşında 130 kilo

Kahramanmaraş'ta 14 yaşında 130 kiloya ulaşan Teyfik Yıldız, zayıflamak istiyor.

Kemal Sunal'ın oynadığı 'Atla Gel Şaban' filmi Elazığ'da gerçek oldu: Minibüse binmeden yazamıyor

Elazığ'da yaşayan daha önce de lösemi hastalığına yakalandığı zamanlarda hastane ranzalarında kitap yazan Ramazan Öner, şimdiler de ise her gün işe gittiği minibüste yeni kitabını yazıyor. Öner'in sadece minibüste kitap yazdığını görenler, 3 Temmuz 2000'de hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kemal Sunal'ın başrolünü oynadığı, 1984 yapımı 'Atla Gel Şaban' filmini hatırlıyor.

Çocukluk hayalini gerçekleştirdi: 150 çocuğa bisiklet dağıttı

Adanalı hayırsever, çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve köyde yaşayan 150 çocuğa bisiklet dağıttı. Bisikletlerine kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Banka önüne çadır kurdu, gece gündüz eylem nöbetinde

Erzurum'da 72 yaşındaki emekli Zekeriya Batmaz, özel bir bankaya maaşını taşıdıktan sonra çektiği kredinin sigorta parasının ve faizinin yüksek olması nedeniyle banka önüne çadır kurarak eyleme başladı.

Tahmazoğlu dev projesini yerinde tanıttı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şehrin trafiğine nefes aldıracak 3 katlı köprülü kavşak projesini gazetecilere tanıttı.

Homeopat Andrew Ward, alternatif tıp tedavilerinden homeopatiyi anlattı

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesindeki akademisyen ve öğrencilere Homeopat Andrew Ward tarafından alternatif tıp tedavilerinden 'Homeopati' konulu seminer verildi.

Forum Erzurum'da geleneksel satranç turnuvası

Şehrin ve bölgenin ilk alışveriş merkezi olan Forum Erzurum AVM şehrin satranç sporcularını keyifli bir hafta sonunda 2. Geleneksel turnuvası ile bir araya topladı.

Kars'ta iki aile arasındaki kırgınlık son buldu

Kars'ta iki aile arasında uzun süreden beri süregelen kırgınlık son buldu.

Erzurum'un yöresel lezzetleri tanıtıldı

Türk Mutfağı Haftası etkinliği çerçevesinde Erzurum'un yöresel lezzetleri tanıtıldı.

Toplam 6312 haber.