Haberde İnsan

Haberde İnsan Haberleri

Üniversite öğrencileri çiğköfteyle karşılandı

Adıyaman Belediyesi, üniversiteli öğrenciler için çiğköfte ikramlı konser düzenledi.

Zabıtadan örnek davranış

Van'ın Merkez İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yerde bulunan 2 bin 360 TL'yi sahibine teslim etti.

ETÜ'de akademik yıl, hoş geldin buluşmasıyla başladı

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, 2022-2023 Akademik Yılında ETÜ'de öğrenim görmeye başlayan öğrencilerle Hoş Geldin Buluşmasında bir araya geldi.

ETÜ'de oryantasyan programları devam ediyor

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinde oryantasyon programları çerçevesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

AİÇÜ'de sağlık değerlendirme toplantısı yapıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ), son yıllarda sağlık alanında önemli gelişmelere imza atan Üniversite ile Sağlık İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüteceği çalışmalar ile ilgili sağlık değerlendirme toplantısı yapıldı.

Karslı gazeteciler drone ehliyeti ve sertifikalarını aldı

Karslı gazeteciler drone ehliyet ve sertifikalarını aldı.

Kayseri'de meslek lisesinde üretilen boyalar okulları yeniliyor

Kayseri'de Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğrencileri boya üretirken, inşaat bölümü öğrencileri de üretilen bu boyalarla okullarını boyadı. Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Özay Besim, 'Bu durumun bir model olmasını ve tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz' dedi.

Gurbetçi vatandaşlardan Vanlı öğrencilere kırtasiye malzemesi

Almanya'da yaşayan gurbetçi vatandaşlar, Van'ın Bahçesaray ilçesinde eğitim gören çocuklara kırtasiye malzemesi desteğinde bulundular.

Adıyaman protokolü kırmızı çizgiyi çekti

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla 'Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu' sloganı altında gerçekleştirilen etkinlikte, Adıyaman protokolü yaya geçidine kırmızı çizgi çekti.

Hasta Yakınları Misafirhanesi konuklarını ağırlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimatı ile hayırseverler işbirliğiyle hayata geçirilen Hasta Yakınları Misafirhanesi, hasta yakınlarını konuk etmeye başladı. Misafirler, 'Eğer burası olmasaydı tedavimiz yarım kalırdı. Bizim için burası cennet gibidir' diyerek, Başkan Büyükkılıç'a dua ve teşekkür ettiler.

Azra'nın annesi konuştu: 'Hiç sevinmedim daha da acı çekmesini isterdim'

Antalya'da üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu vahşice öldüren ve yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan katil Mustafa Murat Ayhan, tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar etti. Ölen Azra'nın annesi Mezide Haytaoğlu ise, 'Hiç sevinmedim daha da acı çekmesini isterdim' dedi.

Çiftçiye domuzların ardından bir darbe de sigorta firmasından geldi

Sivas'ta yaban domuzları silajlık mısır üretimi yapan çiftçinin tarlasını talan etti. Ürünü sigortalı olan çiftçi, sigorta firmasının kapısını çaldığında ise ikinci bir darbeyle karşılaştı.

Erzurum'da 2 bin 300 rakımdaki ekoturizm alanı hizmete açıldı

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğünce, yaklaşık 2 bin 300 rakımda oluşturulan Abdurrahman Gazi Ekoturizm Alanının açılışı yapıldı.

Şenkaya Belediyesi'nden annelere moral yemeği

Şenkaya Belediye Başkanı Yavuz Bedir, ilçe merkezindeki mahallelerde yaşayan yaşlı annelere 'İyi ki Varsınız, İyi ki Bizimlesiniz, 'Kadınlar insandır, biz ise insanoğlu' etkinliğinde ile bir araya getirerek unutamayacakları anlar yaşattı.

300 yıllık su değirmeni un öğütmeye devam ediyor

Erzurum'un Oltu ilçesine bağlı Nügürcük köyündeki 300 yıllık su değirmeni, değirmenin sahibi Temel Uzun aracılığıyla yörenin buğdaylarını una çeviriyor.

Vali Öksüz, köylülerle bir araya geldi

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, köy ziyaretlerine devam ediyor.

Eşinin zina kanıtını mahkeme kabul etmedi

Adana'da bir kadın, eşine boşanma davası açtıktan sonra mahkemeden özel izin alarak dedektif gibi iz sürüp eşinin kendisini aldattığını, evliyken çocukluk aşkıyla nişanlandığını tespit etti. Otel kayıtlarını ve delilleri mahkemeye sunup zina davası açan genç kadının belgelerini hakim, 'boşanma davası açıldıktan sonra isteyen, istediği kişiyle kalır' gerekçesiyle kabul etmedi. Genç kadın ve avukatı şimdi bir üst mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

Yaşlı kadın 3 yıl önce yanan evinin onarılmasını istiyor

SİVAS (İHA) – Sivas'ta 3 yıl önce yanarak harabeye dönen evinde yalnız yaşayan 75 yaşındaki Zekiye Ateş, tek isteğinin başını sokabileceği güvenli bir çatı olduğunu söyledi.

Milletvekili Aydın'dan, Fadıloğlu'na övgü

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Toplam 9074 haber.