Sağlık

Vali Baruş'tan 'kritik günlerden geçiyoruz' açıklaması Vali Baruş'tan 'kritik günlerden geçiyoruz' açıklaması
Arguvan'da korona denetimi Arguvan'da korona denetimi
Rektör Kızılay'dan maske uyarısı Rektör Kızılay'dan maske uyarısı
korona testi için başvurular artıyor korona testi için başvurular artıyor
Covid-19 testi pozitif çıkanlara evde izole önerisi Covid-19 testi pozitif çıkanlara evde izole önerisi
Demir Eksikliğine Karşı 7 Etkili Öneri! Demir Eksikliğine Karşı 7 Etkili Öneri!
Onkoloji Hastanesi 3 yılda tamamlandı Onkoloji Hastanesi 3 yılda tamamlandı
İhtiyaç sahiplerine şifa oluyor İhtiyaç sahiplerine şifa oluyor
Ünlü gece kulübü korona virüs denetiminden tam not aldı Ünlü gece kulübü korona virüs denetiminden tam not aldı
Kula'nın sevilen esnafı Covid-19'a yenik düştü Kula’nın sevilen esnafı Covid-19’a yenik düştü
Çataklı, Rehavet ortamına doğru gidiş var ancak sonuçları yıkıcı Çataklı, Rehavet ortamına doğru gidiş var ancak sonuçları yıkıcı
Pandemi Polikliniği sayısı 3'e çıkarıldı Pandemi Polikliniği sayısı 3'e çıkarıldı
Uzmanlık eğitimini Malatya'da aldı Uzmanlık eğitimini Malatya'da aldı
Sağlık Haberleri

Buhar makinesi cihazları korona virüsün ortama yayılmasını kolaylaştırıyor

Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Şekerel, 'Virüsü diğer hastalara ve sağlık çalışanlarına yayma riskini azaltmak için kendilerinden başka insanların olduğu ortamlarda nebülizatör denilen buhar makinesi cihazlarını bu kalabalık ortamda kullanmamaları gerekiyor. Solunum fonksiyon ölçümlerini de insanların bulunduğu ortamlarda yapmamaları gerekiyor. Çünkü hem nebülizatör denilen alet hem de fonksiyon testi virüsün ortama yayılmasını kolaylaştırıyor' dedi.

Korona virüsten son 24 saatte 61 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte korona virüs nedeniyle 61 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 670 kişiye Covid-19 tanısı konduğunu, toplam vaka sayısının 126 bin 45, can kaybının 3 bin 397 olduğunu duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü: 'Türkiye huzurevleri ve bakım kuruluşlarında alınan önlemlerle dünyaya örnek oluyor'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilileri arasında huzurevleri ve bakım evlerinde alınan Covid-19 önlemlerine ilişkin bir video konferans gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona 78 virüsten can kaybı, bin 983 yeni vaka'

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte korona virüsten 78 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 983 yeni vaka konulduğunu, 4 bin 451 hastanın iyileştiğini açıkladı.

Elazığlı itfaiyeciler bu kez, düşen kan stoku için koştu

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın kan stoku düştü demesi üzerine Elazığ'da itfaiyeciler farkındalık oluşturmak için kan verdi.

Turgut Özal Tıp Merkezi pandemi servisi ile umut oluyor

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde korona virüs hastaları, kendilerine ayrılan servis ve yoğun bakım ünitelerinde tamamen izole bir şekilde tedavi ediliyor. Testi negatif ve pozitif çıkan vakaların birbirlerinden ayrı servislerde yatırıldığı hastanede, Sağlık Bakanlığının belirlediği tedavi yöntemleri ile hastalar tedavi ediliyor.

İmmun plazma ile koronayı yenen hasta konuştu

Türkiye'de ilk kez uygulanan immun plazma tedavisi ile korona virüsü yenen 56 yaşındaki Abidin Aybar, yaşadığı süreci anlattı.

Kronik hastalığı olanlara salgın süresince sağlıklı bir Ramazan geçirmeleri için öneriler

Kronik hastalıklarının varlığının ya da bağışıklık sisteminin olumsuz etkilenmiş olmasının, COVID-19 enfeksiyonunun ağır geçirilmesi ve hayat kaybına varan tablolara yol açması açısından risk oluşturduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Cesur, 'Bu nedenlerle, yeni tip korona virüs ile mücadele sürecinde sosyal izolasyon, kronik hastalığı olan kişiler açısından daha fazla önem taşıyor. Ayrıca salgın dönemine denk gelen Ramazan ayında doktorlarına danışmadan oruç tutmak kronik hastalığı olan kişiler açısından riskli olabiliyor' dedi.

Kalbi durmuştu, korona virüsü yenerek taburcu oldu

Amasya'da yoğun bakım ünitesinde duran kalbi yeniden çalıştırılan ve tedaviye olumlu yanıt vererek korona virüsü yenen Suluova İlçe Nüfus Müdürü Mustafa Yangın, sağlık çalışanlarının alkışlarıyla hastaneden taburcu oldu.

Binlerce dolarlık tıbbı cihaz ve malzeme hastanede üretildi

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, korona virüs salgınında binlerce dolara satılan tıbbı cihaz ve malzemelerin üretilmesiyle büyük bir başarıya imza atıldı.

Elazığ'da Koronayı yendiler, ailece 'İmmün Plazma' tedavisi için bağışçı oldular

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Türkiye'de ilk defa bir aileden korona virüs tedavisinde kullanılan 'immün plazma' yöntemi için örnek alındı.

İmmun plazma ile 3 korona hastası sağlığına kavuştu

Türkiye'de Korona virüse (Covid-19) karşı ilk kez Malatya'da uygulanan immun plazma tedavisi ile yoğun bakımda entübe olan 56 yaşındaki hasta iyileşerek servise çıkarıldı. Ayrıca Malatya'dan gönderilen immun plazmalar ile Konya ve Siirt'te de hastaların yoğun bakımdan iyileşerek servise alındığı açıklandı.

Böbrek taşı olanlar bunlara dikkat edip oruç tutabilir

Üroloji Doktoru Op. Dr. Eyüp Coşar, böbrek rahatsızlığı olan kişilerin oruç tutarken dikkatli olmalarını belirterek, böbrek taşı olanların iftar ve sahur arasında belli bir düzende su içerek oruç tutabileceklerini belirti.

Bakan Kasapoğlu: 'Bu zor süreçte yurtlarımız, bütün milletimizin yuvası oldu'

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, korona virüs salgınında yurtdışından gelen vatandaşlar için karantina yurduna dönüştürülen Bakanlık yurtlarının müdürleriyle görüştü.

Son 24 saatte korona virüsten 92 can kaybı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat korona virüsten 92 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 392 yeni vaka konulduğunu, 5 bin 18 hastanın iyileştiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, Türk Konseyi Sağlık Bakanları Toplantısına katıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Konseyi Sağlık Bakanları Toplantısına katıldı. Toplantıda, üyeler arasında işbirliğini güçlendirme konusunda mutabakata varıldı.

Elazığ'dan müjdeli haber, yoğun bakımda korona hastası kalmadı

Elazığ'da korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkan ve hastaneye yatırılan hastalardan 47'si taburcu olurken, yoğun bakımda hasta kalmadığı öğrenildi. Şu anda sağlık durumu iyi olduğu öğrenilen 10 kişinin tedavisinin sürdüğü, bugüne kadar şehir de 4 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Psikolog Geçgel'den vatandaşlara korona virüs tedbirleri ve Ramazan önerisi

Memorial Dicle Hastanesi Psikoloji Bölümünden Uz. Psk. Olcay Geçgel, psikolojik olarak dayanıklılığı arttırmak için Ramazan ayının getirdiği manevi duyguları ve yaşam tarzındaki değişiklikleri çevreye olumlu yönde kullanmanın güzel bir savunma yöntemi olabileceğini söyledi.

Koronayı yendi 'Erik Dalı' eşliğinde taburcu oldu

Türkiye'de korona virüsü yenerek sağlığına kavuşan hasta sayısı her geçen gün artarken, Malatya'da da iyileşen genç bir hasta sağlık çalışanlarının 'Erik Dalı' şarkısıyla oynayarak taburcu edildi.

Toplam 3303 haber.