Sağlık

Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi
Samsun'da Hastane Buluşmaları Samsun'da Hastane Buluşmaları
Minik 112'ler görev başına geçti Minik 112'ler görev başına geçti
Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli' Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli'
Gribe kalkan gıdalar Gribe kalkan gıdalar
Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat
Burun estetiği ile genç görünmek mümkün Burun estetiği ile genç görünmek mümkün
Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı
Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir
İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek
İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı
Lamina ile daha güzel gülüşler Lamina ile daha güzel gülüşler
Göz kapak problemlerine dikkat Göz kapak problemlerine dikkat
11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu 11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu
Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri
Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın' Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın'
Türkiye'nin en büyüğü olacak Türkiye'nin en büyüğü olacak
Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat
Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi
Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart
Sağlık Haberleri

Ekinokok parazitine dikkat

Çanakkale'de şehri ortadan ikiye bölen Sarıçay bölgesinde son zamanlarda görülen 'ekinokok paraziti' insanlarda paniğe sebep oldu. Konakçı hayvanlar yoluyla insanlara geçen bu parazit; karaciğer, akciğer ve beyin bölgelerinde kist oluşmasına sebebiyet veriyor.

Bu merkezde 'insan yedek parçası' üretiliyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Gülhane Medikal Tasarım ve Üretim Merkezinde; kafatası, göğüs, çene, omurga ve yüz gibi bölgelerde kaza, silahla yaralanma ya da doğumsal nedenlerle kaybedilen organlar, aslına bire bir uygun üretilerek hastanın vücuduna yerleştirilebiliyor dedi.

Çocuktaki ruhsal problemlerin şifası doğada

Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi, son zamanlardaki araştırmalara göre şehirlerde yaşayan çocuklarda köylerde yaşayan çocuklara oranla; kaygı bozuklukları, dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu, anksiyete, depresyon belirtileri ve mental rahatsızlıkların görülme olasılığı daha yüksek olduğunun düşünüldüğünü belirtti.

Sağlıkta kalite değerlendirmeleri gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi sağlıkta kalite standartları gereğince Sağlık Bakanlığı tarafından sağlıkta kalite değerlendirmeleri, 27-29 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

Obezite'de ameliyatsız tedavi yöntemleri ilgi çekiyor

Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kargın, obezite tedavisinde diyet ile başarılı olamayan hastalarda vücut kitle indeksi 40'ın altında olan hastalarda ameliyatsız yöntem olan mide balonu ya da mide botoksunu tercih ettiklerini söyledi.

Mor ekmeğe ilgi artıyor

Japonya'da zorunlu olarak tüketilen ve Türkiye'de ilk kez Malatya'da üretilmeye başlanılan 'Mor Ekmek' vatandaşlardan ilgi görüyor.

Prof. Dinçkan Küçükçekmecelilere organ bağışının önemini anlattı

Küçükçekmece Belediyesi'nin gerçekleştirdiği, 'Yaşamak Güzel Yaşatmak da' başlıklı söyleşiye katılan Prof. Dr. Ayhan Dinçkan, 'Ülkemizde organ nakli bekleyen insan sayısı 28 bin. Karaciğer naklinde dünyada 2. sıradayız. Böbrek naklinde ilk 10'un içerisindeyiz. Yurt dışında nakillerin yüzde 80'i kadavradan yüzde 20'si canlılardan yapılıyor. Biz de ise durum tam tersi. Yüzde 80 canlı ameliyatı yapıyoruz. Kadavra bağışını artırmamız gerekiyor' dedi.

Prof. Dr. Dağlı: 'Elektronik sigarının girmesini engellemek, girdikten sonra zararlarını engellemeden daha önemli'

Prof. Dr. Elif Dağlı, Türkiye'ye elektronik sigaranın girmesini engellemenin, girdikten sonra zararlarının durdurulmasını engellemeden daha önemli olduğunu söyledi.

Çocuklarda kış hastalıklarına dikkat

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Ayas, mevsim geçişlerinde hava sıcaklığında meydana gelen ani değişimlerin en çok çocukların sağlığını olumsuz yönde etkilediğini belirterek aileleri uyardı.

Kapalı havalar kilo alınmasına neden oluyor

Kış aylarından güneş ışınlarının daha zayıf olması nedeniyle kilo alımının arttığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Betül Çelebi, dahiliye ve beslenme uzmanlarından D vitamini takviyesinin temin edilebileceğini söyledi.

Ağrı şikayetiyle hastaneye giden kadının karnından 4 kiloluk tümör çıktı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde karın ağrısı şikayeti üzerine hastaneye başvuran kadının karnından 4 kilogramlık tümör alındı.

Hormonal bozukluğa bağlı erkek kısırlığında ilaç umudu

Erkek kısırlığı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Op. Dr. Egemen İşgören, 'Hormonal bir dengesizlik söz konusuysa bu durum ilaç ile tedavi edilerek menide sperm hücresi çıkma ve hatta kendiliğinden çocuk sahibi olma ihtimali yüksektir. Genetik nedenlerle sperm üretimi bozulmuş ise büyük oranda ilaç tedavilerine yanıt alınabilir' dedi.

Burun estetiğinde önemli detay

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal, Türkiye'de en çok yapılan estetik ameliyatlar listesinde birinci sırada burun estetiğinin geldiğini belirterek, 'Fakat burun ameliyatlarında çok önemli bir detay var' dedi.

Omurga yetmezliğine dikkat

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof.Dr.Turan Uslu, 'Omurga Yetmezliği Spinal yetmezlik (omurga yetmezliği); omurganın genellikle kronik, ancak akut da olabilen kimyasal, ruhsal veya fiziksel travmalar sonucu omurga segmentleri arasında dizilimin, omurga esnekliğinin, omurga dayanıklılığının bozulduğu, genellikle tedaviye dirençli kronik ağrı ve yetmezlikle sonuçlanan bir hastalığıdır. Hatta bir hastalık olmayıp genellikle birden fazla omurga hastalığının bir arada olduğu bir engellilik halidir' dedi.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları

Tüm dünyada çiftlerin yaklaşık yüzde 15'i kısırlık nedeniyle tüp bebek yöntemine başvurmak zorunda kalıyor. 2 yıl boyunca tedaviye devam eden 100 çiftten yaklaşık 90'ının mutlu sonuca ulaştığı tespit edildi.

Mezoterapi nedir ? Nasıl uygulanır ?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, güzelleşmek adına önemli uygulamalarından biri olan mezoterapinin, cilt dışında vücuda ve saça uygulanmasıyla da dikkat çektiğini belirtti.

Toplam 3303 haber.