Sağlık

Elazığ'da pandemi süreci değerlendirme toplantısı Elazığ'da pandemi süreci değerlendirme toplantısı
Diyetisyen Seda Sağbaş: 'Karantina sürecinde online diyete ilgi büyük' Diyetisyen Seda Sağbaş: 'Karantina sürecinde online diyete ilgi büyük'
Bayramda sağlığınız için egzersizi unutmayın Bayramda sağlığınız için egzersizi unutmayın
Nallıhan'da emniyet ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor Nallıhan'da emniyet ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor
En başarılı o şehirde 20 gündür pozitif vaka görülmüyordu, bayramla geldi En başarılı o şehirde 20 gündür pozitif vaka görülmüyordu, bayramla geldi
Covid-19 kanser hastalarının tedavilerini aksatmadı Covid-19 kanser hastalarının tedavilerini aksatmadı
Depresyon sandığınız şey bahar yorgunluğu olabilir Depresyon sandığınız şey bahar yorgunluğu olabilir
Gözde Sağlık Grubu Bu Bayramda Basın Mensuplarını Unutmadı Gözde Sağlık Grubu Bu Bayramda Basın Mensuplarını Unutmadı
Uzmanından doğru koşu bandı kullanımı için tavsiye Uzmanından doğru koşu bandı kullanımı için tavsiye
Bozulan uyku düzeni ciddi sorunlara yol açabilir Bozulan uyku düzeni ciddi sorunlara yol açabilir
Bakan Koca: 'Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz' Bakan Koca: 'Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz'
Korona virüsü yenerek taburcu oldu Korona virüsü yenerek taburcu oldu
Prof. Dr. Kılıç: 'Mikroçip yöntemiyle erkek kaynaklı tüp bebek başarısızlıkları oranının yüzde 20'lere kadar düşmesi mümkün' Prof. Dr. Kılıç: 'Mikroçip yöntemiyle erkek kaynaklı tüp bebek başarısızlıkları oranının yüzde 20'lere kadar düşmesi mümkün'
Hastaların kaldıkları odalar dezenfekte ediliyor Hastaların kaldıkları odalar dezenfekte ediliyor
Sağlık Bakanı Koca, 73'üncü Dünya Sağlık Asamblesine katıldı Sağlık Bakanı Koca, 73'üncü Dünya Sağlık Asamblesine katıldı
Son 24 saatte korona virüsten 44 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 44 kişi hayatını kaybetti
Anka'dan 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı mesajı Anka'dan 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı mesajı
Hipertansiyon her yaşta görülebilir Hipertansiyon her yaşta görülebilir
Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 41 kişi hayatını kaybetti' Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 41 kişi hayatını kaybetti'
Gaziantep'te hemşire istihdamı sağlanacak Gaziantep'te hemşire istihdamı sağlanacak
Sağlık Haberleri

Yaşlı çift, Çin ilacıyla taburcu oldu

Ankara'da TOBB ETÜ hastanesinde tedavi gören 80 ve 89 yaşlarındaki evli çift, Çin'den getirilen ilaçla sağlıklarına kavuşarak taburcu oldu. Hastane çalışanları, çifti alkışlarla uğurladı.

Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun:

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, 'Kanser hastalarının hastanelerin rutin acil birimleri yerine farklı bir birimde kabul edilmesine yönelik tedbirlerin alınması gerek hastalıkları gerekse aldıkları tedaviler nedeniyle korona virüs enfeksiyon riski daha fazla olan kanser hastalarının korunması açısından çok faydalı olacaktır' dedi.

Op. Dr. Adnan Kaya'dan gebelere 'Covid-19' uyarısı

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Adnan Kaya, 'Hamileyken vücudunuz doğal olarak bağışıklık sisteminizi zayıflatır. Bu, hamileliğinizin başarılı bir şekilde devam etmesine yardımcı olmak içindir. Ancak hamileyken enfeksiyonları daha kolay alabileceğiniz anlamına da gelir. Korona virüsüne karşı alınması gereken tüm önlemleri almalısınız' dedi.

Salgın döneminde vatandaşlara telefonla psikolojik destek

Korona virüsle mücadele kapsamında sağlık çalışanları ile sosyal izolasyon nedeniyle evinde kalan vatandaşların stres ve kaygılarını en aza indirebilmek amacıyla Ankara'da 'Psikososyal Destek Birimi' kuruldu. Uzman psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve çocuk gelişim uzmanlarının bulunduğu merkezde süreçten etkilenen vatandaşlara çağrılar üzerinden destek veriliyor.

Son 24 saatte 75 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 75 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 649'e yükseldiğini açıkladı.

80 ve 89 yaşlarındaki çift korona virüsü yendi

Ankara'da korona virüse yakalanan 80 ve 89 yaşlarındaki çift, 13 günlük tedavilerinin ardından virüsü yenerek taburcu edildi. Hastane çalışanları, çifti alkışlarla uğurladı.

Kovid-19'a karşı 'immun plazma' tedavisi hastalara ışık olacak

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgınına karşı Çin'den sonra dünyada ilk kez Malatya'da virüsü yenen hastalardan alınan immun plazma ile hastalar tedavi edilecek.

Sanal ortamda psikolojik terapi

Sivas'ta bir psikolog korona virüs önlemeleri kapsamında bir araya gelemediği hastaları ile sanal ortamda konuşarak terapi uyguluyor.

Korona virüs hastası minik ikizlere hastanede doğum günü sürprizi

Ankara Şehir Hastanesi sağlık personeli, korona virüs hastası ikiz kardeşleri doğum gününde yalnız bırakmadı. Çalışanlar, ikiz kardeşlerin doğum gününü hastanede kestikleri pasta ile kutladı.

Son 24 saatte 73 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 73 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 574'e yükseldiğini açıkladı.

Evde yemek yaparken korona virüse dikkat

Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı evde yemek yapanların nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

Hisarcık’ta ortaokul öğrencilerinden “Evde kal” çağrısı

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde ortaokul öğrencileri, hazırladıkları görseller ile 'Evde kal' çağrısında bulundular.

(ÖZEL) Korona virüsten dolayı evinden çıkamayan hastalara videolu tedavi

Solunum hastalarının rahat bir nefes almasını amaçlayan Pulmoner (Solunumsal) Rehabilitasyon Merkezi, yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı alınan önlemler kapsamında dışarı çıkamayan hastaların tedavisine video konferans yöntemiyle devam ediyor. Hekim ve fizyoterapist kontrolünde gerçekleşen görüntülü konuşmalarda; hastalara gerekli egzersizler yaptırılırken hastaların rutin kontrolleri de sağlanıyor.

Sağlık Bakanı Koca Toplam can kaybımız 425'i buldu'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Toplam vaka sayımız 20 bin 921 oldu. Bugün kaybettiğimiz 69 kişi ile toplam can kaybımız 425'i buldu.

Korona virüsü salgını ve böbrek nakli

Böbrek nakli olmuş hastalar bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaç kullandıkları için genel enfeksiyonlara karşı dirençlerinin düşük olduğu belirten Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Siren Sezer, nakil hastalarının korona virüsüne karşı maksimum önlem ile koruma tedbirlerini alması gerektiğini bildirdi.

Silvan'da sağlık çalışanları için maske üretiliyor

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezinde usta öğreticiler tarafından sağlık personelleri için maske üretimine başladı.

Toplam 3226 haber.