Sağlık

Elazığ'da pandemi süreci değerlendirme toplantısı Elazığ'da pandemi süreci değerlendirme toplantısı
Diyetisyen Seda Sağbaş: 'Karantina sürecinde online diyete ilgi büyük' Diyetisyen Seda Sağbaş: 'Karantina sürecinde online diyete ilgi büyük'
Bayramda sağlığınız için egzersizi unutmayın Bayramda sağlığınız için egzersizi unutmayın
Nallıhan'da emniyet ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor Nallıhan'da emniyet ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor
En başarılı o şehirde 20 gündür pozitif vaka görülmüyordu, bayramla geldi En başarılı o şehirde 20 gündür pozitif vaka görülmüyordu, bayramla geldi
Covid-19 kanser hastalarının tedavilerini aksatmadı Covid-19 kanser hastalarının tedavilerini aksatmadı
Depresyon sandığınız şey bahar yorgunluğu olabilir Depresyon sandığınız şey bahar yorgunluğu olabilir
Gözde Sağlık Grubu Bu Bayramda Basın Mensuplarını Unutmadı Gözde Sağlık Grubu Bu Bayramda Basın Mensuplarını Unutmadı
Uzmanından doğru koşu bandı kullanımı için tavsiye Uzmanından doğru koşu bandı kullanımı için tavsiye
Bozulan uyku düzeni ciddi sorunlara yol açabilir Bozulan uyku düzeni ciddi sorunlara yol açabilir
Bakan Koca: 'Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz' Bakan Koca: 'Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz'
Korona virüsü yenerek taburcu oldu Korona virüsü yenerek taburcu oldu
Prof. Dr. Kılıç: 'Mikroçip yöntemiyle erkek kaynaklı tüp bebek başarısızlıkları oranının yüzde 20'lere kadar düşmesi mümkün' Prof. Dr. Kılıç: 'Mikroçip yöntemiyle erkek kaynaklı tüp bebek başarısızlıkları oranının yüzde 20'lere kadar düşmesi mümkün'
Hastaların kaldıkları odalar dezenfekte ediliyor Hastaların kaldıkları odalar dezenfekte ediliyor
Sağlık Bakanı Koca, 73'üncü Dünya Sağlık Asamblesine katıldı Sağlık Bakanı Koca, 73'üncü Dünya Sağlık Asamblesine katıldı
Son 24 saatte korona virüsten 44 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 44 kişi hayatını kaybetti
Anka'dan 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı mesajı Anka'dan 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı mesajı
Hipertansiyon her yaşta görülebilir Hipertansiyon her yaşta görülebilir
Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 41 kişi hayatını kaybetti' Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 41 kişi hayatını kaybetti'
Gaziantep'te hemşire istihdamı sağlanacak Gaziantep'te hemşire istihdamı sağlanacak
Sağlık Haberleri

'Çocuğun olmaz' denildi, 11 yıl sonra mutlu haberi aldı

Diyarbakır'da yaşayan 41 yaşındaki Fatma Remzi Yılmaz çifti, 11 yıllık evliliklerinde çocuk sahibi olmayınca birçok merkeze başvurdu. Çocuğun olmaz yanıtını alan Fatma Yılmaz, Diyarbakır'da başvurduğu klinikte 11 yıl sonra tedavi sonrası ikiz gebelik sevinci yaşadı.

Bakanlık sağlık çalışanlarının maaşından kesinti yapılacağı iddialarını yalanladı

Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' adlı yardım kampanyası için sağlık personelinin maaşlarından kesinti yapılacağı iddialarının asılsız olduğunu duyurdu. Birinci, söz konusu iddiaların yer aldığı belgenin sahte olduğunu bildirdi.

Otizm Hastalık Değil Farkındalıktır Demek Kolay

Uluslararası Diriliş Hareketi Genelbaşkanı Mehmet Zafer , Otizm Hastalık Değil, Farkındalıktır demek kolay geliyor bizlere,ancak bu durumu bir de otizmli çocuğu olan anne ve babaya sormak lazım dedi.

Bakan Koca, 63 kişi hayatını kaybetti, can kaybı sayısı 277’ye çıktı

Bakan Koca: Türkiye'de son 24 saatte 63 kişi hayatını kaybetti, can kaybı sayısı 277'ye çıktı.

Fitoterapist Sinan Akbalık'tan korona virüsüne karşı bitkisel tedavi yöntemi

Fitoterapi uzmanı Sinan Akbalık, korona virüse karşı bitkisel tedavi yöntemleriyle vücuttaki mikropların arındırılıp bağışıklık sistemini kuvvetli hale getirilebileceğini söyledi.

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekimlerle görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekim ve sağlık çalışanları ile video konferans yoluyla görüştü. Bakan Koca, farklı illerde tedavi gören hastaların durumu ve tedavi süreçleriyle ilgili bilgi aldı.

TÜSEB 200 uzmanı korona ile mücadelede istihdam edecek

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) COVID-19 mücadelesinde öncü rol oynamaya devam ediyor.

(Özel) Karantina altındaki umrecilerden Ankara'da ikamet edenlere tahliye

Korona virüs (Covid-19) nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, Ankara'da KYK öğrenci yurtlarında karantina altında tutulan umrecilerden, Ankara'da ikamet edenlerin tahliyesine başlandı. Umrecilerin geriye kalan karantina günlerini evde tamamlayacağı öğrenildi.

Pandemi dönemlerinde duygu durumuna da dikkat edilmeli

Prof. Dr. Mustafa Altay, anksiyete, depresyon vb. psikiyatrik hastalıkların pandemi dönemlerinde artış gösterdiğini ve kan şekeri ve tansiyon düzeylerini olumsuz etkilediğini belirterek, 'Bu sebeple duygu durumuna özen gösterilmeli, gün içinde sosyal izolasyon kurallarına uymak şartıyla çeşitli hobiler edinilmeli, rahatlatıcı müzikler dinlenilmeli, güneş ışığı ve temiz havadan bolca faydalanılmalıdır' dedi.

Hastane virüs salgını nedeniyle online muayeneye geçti

Ankara'da özel bir hastane, vatandaşların korona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkmaması üzerine ücretsiz online muayene ve evde sağlık hizmeti vermeye başladı.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Gümüşcü'den aile ve çocuklar için uzaktan eğitim önerileri

Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsünden Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şebnem Gümüşcü, 'Yetişkinlerin çocuklar için bu yeni duruma uygun rutin oluşturması önem taşımaktadır' ifadelerini kullanarak, aileler ve çocuklar için uzaktan eğitim sürecine uyumu kolaylaştıracak önerilerde bulundu.

44 ilde 73 merkez 'Covid-19 Tanı Laboratuvarı' olarak yetkilendirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 44 ilde 73 merkezin 'Covid-19 tanı laboratuvarı' olarak yetkilendirildiği duyuruldu. Yetkisi olmadığı halde Covid-19 tanı testlerini çalıştığı tespit edilen merkezler hakkında ise yasal inceleme ve cezai işlem başlatılacak.

Covid-19 testleri Adıyaman'da yapılabilecek

Sağlık Bakanlığı Korona (Covid-19) Virüsünün tanısının konulması için Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı yetkilendirdi.

Bakan Koca: 'Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizi hizmete açıyoruz'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünyanın sağlık alanında önemli bir sınav verdiği bu günlerde sağlık yatırımlarımız devam ediyor. Koronavirüs hastalarımız için de kullanacağımız Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin 600 yataklı ilk etabını bugün itibariyle hizmete açıyoruz dedi.

Sağlık Müdürü Polat'Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız'

Korona virüs salgın hastalığının yayılmasının önlenmesinde vatandaşlara çok önemli görevler düştüğünü belirten Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit Polat,Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Olası sorunlara anında müdahale etmekteyiz. Sağlık çalışanlarımız hayatları pahasına sizlerin yanında olmak üzere canla başla görev yapmaktadırlar. Hem sizlerin hem de sağlık çalışanlarımızın hayatları davranışlarınıza ve kurallara uymanıza bağlıdırdedi.

Hamilelere özel acil yardım ambulansı

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve küresel bir sorun haline gelen Korona virüsüne (Covid-19) karşı Mamak Belediyesi yeni bir hizmet daha başlattı.

Toplam 3226 haber.