Sağlık

Elazığ'da pandemi süreci değerlendirme toplantısı Elazığ'da pandemi süreci değerlendirme toplantısı
Diyetisyen Seda Sağbaş: 'Karantina sürecinde online diyete ilgi büyük' Diyetisyen Seda Sağbaş: 'Karantina sürecinde online diyete ilgi büyük'
Bayramda sağlığınız için egzersizi unutmayın Bayramda sağlığınız için egzersizi unutmayın
Nallıhan'da emniyet ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor Nallıhan'da emniyet ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor
En başarılı o şehirde 20 gündür pozitif vaka görülmüyordu, bayramla geldi En başarılı o şehirde 20 gündür pozitif vaka görülmüyordu, bayramla geldi
Covid-19 kanser hastalarının tedavilerini aksatmadı Covid-19 kanser hastalarının tedavilerini aksatmadı
Depresyon sandığınız şey bahar yorgunluğu olabilir Depresyon sandığınız şey bahar yorgunluğu olabilir
Gözde Sağlık Grubu Bu Bayramda Basın Mensuplarını Unutmadı Gözde Sağlık Grubu Bu Bayramda Basın Mensuplarını Unutmadı
Uzmanından doğru koşu bandı kullanımı için tavsiye Uzmanından doğru koşu bandı kullanımı için tavsiye
Bozulan uyku düzeni ciddi sorunlara yol açabilir Bozulan uyku düzeni ciddi sorunlara yol açabilir
Bakan Koca: 'Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz' Bakan Koca: 'Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz'
Korona virüsü yenerek taburcu oldu Korona virüsü yenerek taburcu oldu
Prof. Dr. Kılıç: 'Mikroçip yöntemiyle erkek kaynaklı tüp bebek başarısızlıkları oranının yüzde 20'lere kadar düşmesi mümkün' Prof. Dr. Kılıç: 'Mikroçip yöntemiyle erkek kaynaklı tüp bebek başarısızlıkları oranının yüzde 20'lere kadar düşmesi mümkün'
Hastaların kaldıkları odalar dezenfekte ediliyor Hastaların kaldıkları odalar dezenfekte ediliyor
Sağlık Bakanı Koca, 73'üncü Dünya Sağlık Asamblesine katıldı Sağlık Bakanı Koca, 73'üncü Dünya Sağlık Asamblesine katıldı
Son 24 saatte korona virüsten 44 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 44 kişi hayatını kaybetti
Anka'dan 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı mesajı Anka'dan 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı mesajı
Hipertansiyon her yaşta görülebilir Hipertansiyon her yaşta görülebilir
Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 41 kişi hayatını kaybetti' Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 41 kişi hayatını kaybetti'
Gaziantep'te hemşire istihdamı sağlanacak Gaziantep'te hemşire istihdamı sağlanacak
Sağlık Haberleri

Korona virüsüne karşı bol sıvı tüketin uyarısı

Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı bol sıvı tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Pazar yerlerinde sıkı denetim

Kilis Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Pazar yerlerinde korona virüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sıkılaştırdı.

Bakan Koca, 83 milyon için önerilen tedbir belli bir süreliğine, belli sınırlar konmuş bir hayat

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, '83 milyon için önerdiği tedbir belli bir süreliğine, belli sınırlar konmuş bir hayattı.

Gençlik merkezlerinde 'Korumalı maske' üretimi

Tüm dünyayı saran korona virüs salgını ile birlikte Türkiye'ye dönen vatandaşlarımızın 14 günlük karantina sürecini geçirebilmeleri için KYK yurtlarının kapılarını açan Gençlik ve Spor Bakanlığı, şimdide korona virüse karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanlarına destek amacıyla gençlik merkezlerinde korumalı maske üretimine başladı.

Korona virüs tedavisine karşı ozon terapisi

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, hamine kadınlara korona virüs salgınından korunmaları ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleri için ozon terapisi önerdiklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Koca Sağlıklı görünen biri başkası için ölüm sebebi olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Hastalığı ağır geçirmesek de herhangi birimiz hiç ummadığımız kadar ölüme yol açabiliriz. Sağlıklı görünen biri başkası için ölüm sebebi olabilir. Başkalarının hayatının bizim hayatımız kadar değerli olduğunu unutmamalıyız' dedi.

Virüslerden korunmak için yediklerinize dikkat edin

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Kartal, virüslerden korunmak için yediklerimize dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, Bu süreçte diyet yaparsak bağışıklığımız düşer mi diye endişelere kapılmayın. Diyet aslında bizi kronik rahatsızlıklara karşı korur asıl fazla olan kilolarımız kronik rahatsızlıklara zemin hazırlar bağışıklığımızı düşürür dedi.

Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Tek 'ten kanser hastalarına uyarı:

Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Tek, Covid-19 ağır solunum yetmezliğine yol açabilen, yüksek ateş, halsizlik ve zatürre ile seyreden enfeksiyona neden olan bu virüsün özelikle kanser hastaları gibi vücut direnci düşük kişiler ve bağışıklık sistemindeki baskılanmış kişilerin panik yapmadan doğru tedbirleri almaları gerektiğini bildirdi. Daha önce insanda görülmeyen bu virüs, şimdi dünya çapında salgına yol açtığını belirten Dr. Tek, 'Sağlık bakanlığımızın etkili çalışmaları sonucu ülkemizde daha yavaş yayılmaktadır. Ancak tüm toplumun dikkatli olması ve bakanlığımızın bildirdiği önlemlere azami uyması gerekmektedir. Özelikle Kanser Hastaları gibi vücut direnci düşük kişiler ve bağışıklık sistemindeki baskılanmış kişiler panik yapmamalı ama doğru tedbirleri almalıdır' dedi.

Korona virüs 'evde sağlık hizmeti' çağrılarını artırdı

Evde sağlık hizmeti korona virüs salgını döneminde de vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Ekipler, 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşların tıbbi takip ve işlemlerini evlerine giderek uyguluyor. Ankara Evde Sağlık İl Koordinasyonluğuna günde ortalama bin 200 çağrı geliyor.

Çin'den korona virüs için getirilen ilaçlar 40 şehre dağıtıldı

Çin'den alınan KOVID-19 ilaçları ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldı.

Kovid-19 mücadele sürecinde psikolojimizi korumak için nelere dikkat etmeliyiz

Tüm dünyayı etkileyen KOVID-19 (Yeni korona virüs) salgının psikoloji üzerinde etkileri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Psikiyatri Uzmanı Dr. Timur Fadıl Oğuz, hepimizde temel bir güvenlik duygusu olduğunu bildirerek, 'Bazı tehlikelerin etrafımızda olduğunu bilsek de esasen güvende olduğumuzu düşünürüz. Yaşadığımız salgın sürecinde birden bire ortaya çıkan, kolayca ve hızla yayılabilen ölümcül bir enfeksiyon bu temel güvenlik duygusuna şiddetli bir darbe indirdi. KOVID-19 salgınının sebep olduğu ve tabii ki elzem olan önlemler hayatımızda daha önce maruz kalacağımızı aklımıza bile getirmeyeceğimiz kısıtlamalara neden oluyor dedi.

Türk Bilim insanlarının ürettiği kit 10-20 dakikada sonuç veriyor

Tüm dünyayı tehdit eden yeni tip korona virüse karşı Türk Bilim İnsanları kolları sıvadı. Ankara'da bir biyoteknoloji firması tarafından geliştirilen tanı kiti hastanın enfekte durumuna göre 10 ile 20 dakika arasında sonuç veriyor.

Bilim Kurulu üyesi Demircan: 'Bağışıklık tek sefer değil, tekrar korona virüse yakalanılabilir'

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan, korona virüse yakalanan bir kişinin iyileştikten sonra tekrar enfekte olabileceğini belirtti. Prof. Dr. Demircan ayrıca, merak edilen sorulara da tek tek cevap verdi.

Sağlık Bakanı Koca Türkiye'nin genelinde pozitif vakaların olduğunu biliyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Yaygın olarak Türkiye'de vakalar sadece bir bölgeye lokalize değil neredeyse ülkenin genelinde olan pozitif gördüğümüz vakaların olduğunu biliyoruz' dedi.

Kolonya üreticisinden sağlık çalışanlarına çam kolonyası

Kızılcahamam'da faaliyet gösteren bir kolonya üreticisi, sağlık çalışanlarına kolonya hediye etti.

Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde dezenfekte çalışmaları sürüyor

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde korona virüs tedbirleri kapsamında temizlik ve dezenfekte çalışmaları periyodik olarak devam ediyor.

Toplam 3226 haber.