Sağlık

Meme Kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor Meme Kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor
Artrit hastalığına dikkat Artrit hastalığına dikkat
Bakan Koca'dan iyot uyarısı Bakan Koca'dan iyot uyarısı
Doç. Dr. Güven: 'Su bazlı propolis iddiasıyla satılan ürünlerde hile tespit edildi' Doç. Dr. Güven: 'Su bazlı propolis iddiasıyla satılan ürünlerde hile tespit edildi'
Meme kanseri erkeklerde de görülebiliyor Meme kanseri erkeklerde de görülebiliyor
Ruh sağlığında uzman desteği önemli Ruh sağlığında uzman desteği önemli
Ankara Garı prostat kanseri için mavi kravat taktı Ankara Garı prostat kanseri için mavi kravat taktı
Elazığ'da öğrencilere el yıkamanın önemi anlatıldı Elazığ'da öğrencilere el yıkamanın önemi anlatıldı
Güneşte bir gözünüzü kapatıyorsanız dikkat, şaşı olabilirsiniz Güneşte bir gözünüzü kapatıyorsanız dikkat, şaşı olabilirsiniz
Obezite görülme oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye Obezite görülme oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye
Sincan'da başlatılan 'Gençlik Ruh Sağlığı Sincan Pilot Çalışması' ülke geneline yaygınlaştırılacak Sincan'da başlatılan 'Gençlik Ruh Sağlığı Sincan Pilot Çalışması' ülke geneline yaygınlaştırılacak
Prof. Dr. Atmaca'Ulusal  intihar önleme programlarına ihtiyaç bulunmaktadır' Prof. Dr. Atmaca'Ulusal intihar önleme programlarına ihtiyaç bulunmaktadır'
Estetik burun ameliyatı, yaşam kalitesini arttırıyor Estetik burun ameliyatı, yaşam kalitesini arttırıyor
'Ayva göbek'ten kurtulmanın püf noktaları 'Ayva göbek'ten kurtulmanın püf noktaları
Ağabey 'İyi ki kardeşim var' dedi, hiç düşünmeden böbreğini verdi Ağabey 'İyi ki kardeşim var' dedi, hiç düşünmeden böbreğini verdi
Op. Dr. Güngör, 'Geceleri bebeğinizi emzirmeyi ihmal etmeyin' Op. Dr. Güngör, 'Geceleri bebeğinizi emzirmeyi ihmal etmeyin'
Bazı bakteriler mide kanserine karşı koruyor Bazı bakteriler mide kanserine karşı koruyor
SAG SAG
Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Emzirme Haftası' etkinliği Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Emzirme Haftası' etkinliği
Elazığ'da  'Emzirme Haftası' etkinliği Elazığ'da 'Emzirme Haftası' etkinliği
Sağlık Haberleri

Bazı bakteriler mide kanserine karşı koruyor

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof.Dr.Uğur Coşkun, Gunatthilake ve arkadaşları tarafından Eylül 2019'da 'Scientific Reports' dergisinde yayımlanan bir çalışmaya göre, 'Helikobakter Pylorinin' de aralarında olduğu bazı bakterilerin mide kanseri riskini arttırıyor. Buna karşın mide florasında bol miktarda Lactococus Lactis isimli bakteriyi bulunduran bireylerde ise mide kanseri riskinin daha düşük' dedi.

SAG

Emzirme çocuklara yaşam için en iyi başlangıcı sağlar. Dünyada her sene bir milyondan fazla çocuğun anne sütü ile beslenemediği için ishal, solunum yolu ve diğer enfeksiyonlardan hastalandığı belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Shahın Guliyev, anne sütü ile beslenmeyen çocuklarda hastalanma oranı; anne sütü ile beslenenlere göre daha fazla olduğu belirterek, emzirme ayrıca anne sağlığını da korumada yardımcı olduğunu bildirdi.

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Emzirme Haftası' etkinliği

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen 'Emzirme Haftası' etkinliğinde annelere emzirmenin ve anne sütünün önemi anlatıldı.

Elazığ'da 'Emzirme Haftası' etkinliği

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde 'Dünya Emzirme Haftası' kapsamında eğitim programı düzenlendi.

Meme kanserinde erken teşhis hayati önem taşıyor

Bursa Özel Hayat Hastanesi'nden Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Evren Dilektaşlı, her 8 kadından birinin hayatı boyunca meme kanseriyle karşı karşıya kalma riskiyle yaşadığını söyledi.

Uzun ömürlü implant için bunlara dikkat

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Doç. Dr. Oğuzhan Görler, diş implantı uygulanan hastalara tavsiyelerde bulunarak, implantın ağızda daha uzun kalabilmesi için ağız hijyenine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığından 81 ilde eş zamanlı yürüyüş

Sağlık Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen yürüyüşte çocukluk obezitesine dikkat çekildi. Yüzlerce ailenin katıldığı etkinlik renkli anlara sahne oldu.

Sağlık idarecilerinden hastane servislerine ziyaret

Erzincan'da sağlık yetkilileri Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin servislerinde ziyaretlerde bulundu.

Elazığ'da sağlık için yürüyüş etkinliği

Elazığ'da sağlık personeliyle ve öğrencilerin katıldığı yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Anne sütü bebekleri hastalıklardan koruyor

Anne sütü doğumdan sonraki ilk 6 ay süreçte bebeğin fizyolojik ve psikososyal ihtiyaçlarını tek başına karşılıyor. İçeriğinde protein, yağ, karbonhidrat ve mineral gibi besin maddelerini bulunduran anne sütü, bebekleri hastalıklardan da koruyor.

Ankara Şehir Hastanesi'nde 'Geleneksel lohusa şerbeti' dağıtıldı

Ankara Şehir Hastanesi'nde 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla lohusa ve hastalara 'Geleneksel lohusa şerbeti' dağıtıldı. Şerbet dağıtılan lohusalara, anne sütünün önemi konusunda hemşireler ve doktorlar tarafından bilgi verildi.

Annenin bebeğini emzirmesi, anne sağlığı için önemli

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Nadir Comart, annenin bebeğini emzirmesinin bebeğin gelişiminde en önemli etken olduğu gibi annenin sağlığı açısından da oldukça önemli olduğunu söyledi.

Şeffaf plak ile korkmadan gülümseyin

Ortodonti Uzmanı Dr. Berk Özoğul, günümüz teknolojilerinden ilham alarak ortodontik tedavilerde devrim oluşturan ve tedavi sürecini hem hızlandıran hem de kolaylaştıran Invisalign şeffaf plak sistemiyle ilgili merak edilenleri cevaplandırdı.

Yürüyüşle kalbinizi koruyun, sigara ve alkolü bırakıp hastalığı 2,5 kat azaltın

Dünyada en çok ölüme neden olan hastalıklar arasında kalp rahatsızlıklarının ilk sıralarda yer aldığını anımsatan Kardiyoloji Bölümü Uzmanı Dr. Suat Demirkıran, sağlıklı beslenerek, sigara ve alkol tüketimini bırakarak kalp hastalıklarının 2,5 kat azalabildiğini, yürüyüş ile de korumaya alındığını söyledi.

Elazığ'da, 'Çocuk Cerrahisi Doğu Toplantıları'

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi'nde 5 ilden katılımla 'Çocuk Cerrahisi Doğu Toplantıları' gerçekleştirildi.

Alzheimer’dan korunmak için bunları yapın

Nöroloji Uzmanı Dr. Fatma Afandızada, Alzheimer'dan korunmanın yollarını Belçika'da anlattı.

Toplam 2768 haber.