Sağlık

Meme Kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor Meme Kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor
Artrit hastalığına dikkat Artrit hastalığına dikkat
Bakan Koca'dan iyot uyarısı Bakan Koca'dan iyot uyarısı
Doç. Dr. Güven: 'Su bazlı propolis iddiasıyla satılan ürünlerde hile tespit edildi' Doç. Dr. Güven: 'Su bazlı propolis iddiasıyla satılan ürünlerde hile tespit edildi'
Meme kanseri erkeklerde de görülebiliyor Meme kanseri erkeklerde de görülebiliyor
Ruh sağlığında uzman desteği önemli Ruh sağlığında uzman desteği önemli
Ankara Garı prostat kanseri için mavi kravat taktı Ankara Garı prostat kanseri için mavi kravat taktı
Elazığ'da öğrencilere el yıkamanın önemi anlatıldı Elazığ'da öğrencilere el yıkamanın önemi anlatıldı
Güneşte bir gözünüzü kapatıyorsanız dikkat, şaşı olabilirsiniz Güneşte bir gözünüzü kapatıyorsanız dikkat, şaşı olabilirsiniz
Obezite görülme oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye Obezite görülme oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye
Sincan'da başlatılan 'Gençlik Ruh Sağlığı Sincan Pilot Çalışması' ülke geneline yaygınlaştırılacak Sincan'da başlatılan 'Gençlik Ruh Sağlığı Sincan Pilot Çalışması' ülke geneline yaygınlaştırılacak
Prof. Dr. Atmaca'Ulusal  intihar önleme programlarına ihtiyaç bulunmaktadır' Prof. Dr. Atmaca'Ulusal intihar önleme programlarına ihtiyaç bulunmaktadır'
Estetik burun ameliyatı, yaşam kalitesini arttırıyor Estetik burun ameliyatı, yaşam kalitesini arttırıyor
'Ayva göbek'ten kurtulmanın püf noktaları 'Ayva göbek'ten kurtulmanın püf noktaları
Ağabey 'İyi ki kardeşim var' dedi, hiç düşünmeden böbreğini verdi Ağabey 'İyi ki kardeşim var' dedi, hiç düşünmeden böbreğini verdi
Op. Dr. Güngör, 'Geceleri bebeğinizi emzirmeyi ihmal etmeyin' Op. Dr. Güngör, 'Geceleri bebeğinizi emzirmeyi ihmal etmeyin'
Bazı bakteriler mide kanserine karşı koruyor Bazı bakteriler mide kanserine karşı koruyor
SAG SAG
Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Emzirme Haftası' etkinliği Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'Emzirme Haftası' etkinliği
Elazığ'da  'Emzirme Haftası' etkinliği Elazığ'da 'Emzirme Haftası' etkinliği
Sağlık Haberleri

Baş dönmesi tedavisinde ilk adım

Vücudun denge sisteminde yaşanan sorunlardan kaynaklı, baş dönmesi olarak açığa çıkan 'vertigo' günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Tedavide asıl önemli olan sorunun kaynağının bulunmasıdır. Kafein, sigara, alkol, stres, tuz tüketimi gibi tetikleyici faktörlerin hastanın yaşamından uzak tutulması gerekiyor. Denge egzersizleri, vertigo teşhisi konulan hastalar için etkili bir yöntem.

Profesör, tüp bebekte başarıyı arttırmak için ’Klinik psikoloji’ alanında doktora yaptı

Diyarbakır'da görev yapan Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, bazı hastalarına psikolojik destek vermek için 'Klinik psikoloji' üzerinde doktora yaptı.

3 ayda 40 kilo verdi

Gaziantep'te fazla kilolarından kurtulmak için ameliyat olan kişi, 3 ayda 40 kilo verdi.

Uzmanından antibiyotik uyarısı

Yaşamın bir parçasını oluşturan hastalıkların tedavi yöntemlerinden olan ilaçlar, vücutta istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Antibiyotik ve ağrı kesici gibi bazı ilaçlar, vücutta alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor. Alerjik reaksiyonlar, bazen çok hafif sonuçlarla atlatılırken bazen de yaşamı tehdit eden boyutlara ulaşıyor. Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan raporda ise 2050 yılında, yılda yaklaşık 10 milyon ölümün antimikrobiyal dirence bağlı enfeksiyon hastalıklarını tedavi edememeye yönelik ölümlerin oluşturacağı yer alıyor. Uzmanlar, ilaçların doğru, bilinçli ve gereksiz kullanımı konusunda hastalara uyarılarda bulunuyor.

Okula giden çocukların sağlıklı beslenmesine dikkat

Okulların açılmasıyla birlikte çocukların bu dönemde nasıl beslenmesi gerektiğini anlatan Diyetisyen Ece Özlük, 'Kahvaltı yapan çocuklarda obezite görülme oranı daha azdır.

İştahsız çocukları besleme taktikleri

Burtom Biyofiz Mudanya Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sinan Gültekin çocuklarda iştahsızlık hakkında önemli bilgiler verdi.

Hurdacı, mahalleyi savaş alanına çevirdi

Aydın Efeler ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 3 kişi yaralandı.

Anne adaylarına "omega 3" uyarısı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fügen Sönmez, gebeliğin ilk dönemlerinde yeterli miktarda omega 3 tüketmenin bebeğin beyin ve sinir sistemini koruyarak bilişsel zeksını artırdığını belirterek, 'Haftada iki kez balık, günde iki adet ceviz, haftada iki öğün yeşil ıspanak ve semizotu gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi gerekir' dedi.

HPV virüsü çiftleri tehdit ediyor

Doç.Dr. Aydın Köşüş ve Doç.Dr. Nermin Köşüş, HPV virüsünün çiftleri tehdit ettiğini söyledi.

Boyun fıtığında cerrahi müdahale olmadan tedavi mümkün

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Kemal Ulaş, günlük hayatı olumsuz yönde etkileyen ve çağın hastalıklarından biri olan boyun fıtığının tedavisinin cerrahi müdahale olmadan da mümkün olduğunu söyledi.

Kalp krizi geçiren mahkum için ambulans helikopter havalandı

Samsun'un Bafra ilçesinde kalp krizi geçiren mahkum için ambulans helikopter havalandı.

Dünya'da her yıl 6 milyon bebekte Sepsis hastalığı görülüyor

Kana bakteri ve toksin karışması sonucu bağışıklık sisteminin çökmesiyle ortaya çıkan sepsis hastalığına bağlı olarak ölüm sayısının dünyada arttığını dile getiren Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özcan Deveci, 6 milyondan fazla bebekte bu hastalığa karşılaşıldığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli taburcu oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli taburcu oldu

Kuşadası Körfezi’nde 30’u çocuk 85 düzensiz göçmen yakalandı

Kuşadası Körfezi'nde sahil güvenlik ekiplerinin gerçekleştirdiği iki ayrı operasyonda yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 30'u çocuk, 17'si kadın toplam 85 düzensiz göçmen yakalandı.

Buz gibi çamurlu suyla gelen sağlık ve güzellik

Antalya'nın Demre ilçesinde şifalı su olarak bilinen ve 'Burguc' adı verilen sodyum, magnezyum karışımlı su kaynakları, her yıl bölge halkı ve tatilcilerin akınına uğruyor.

Çene şekillendirmede ‘Diamond Lift’ yöntemi

İlerleyen teknolojilere dayanan minimal girişimsel işlemlerle hastalarının sağlıklı yaş alma sürecini başarıyla yöneten dermatoloji uzmanı Dr. Ömür Tekeli çene şekillendirmede son dönemde adı sıkça duyulmaya başlayan Diamond Lift yöntemi hakkında bilgi verdi.

Toplam 2768 haber.