Sağlık

Küçük kız 24 saat sonra böyle kurtarıldı Küçük kız 24 saat sonra böyle kurtarıldı
Elazığ depremi sonrası depremzedelere psikolojik destek Elazığ depremi sonrası depremzedelere psikolojik destek
Narsist insanlara karşı ne yapılabilir Narsist insanlara karşı ne yapılabilir
TÖTM 2019'da 222 erişkin hastaya kök hücre nakli yapıldı TÖTM 2019’da 222 erişkin hastaya kök hücre nakli yapıldı
Zerrin Kara saç ekiminde öncü bir isim oldu Zerrin Kara saç ekiminde öncü bir isim oldu
İl Sağlık Müdürlüğü uyarıyor İl Sağlık Müdürlüğü uyarıyor
Zabıta denetimlerini sıklaştırdı Zabıta denetimlerini sıklaştırdı
Almanya'da 'ölüm tehliken var' denildi, Elazığ'da 45 dakikada sağlığına kavuştu Almanya'da 'ölüm tehliken var' denildi, Elazığ'da 45 dakikada sağlığına kavuştu
Dr. Yılmaz, 'Salgın yok mevsimsel hastalık var' Dr. Yılmaz, “Salgın yok mevsimsel hastalık var”
İlk yardım hayat kurtarır İlk yardım hayat kurtarır
Çocukluk Çağında Astım Hastalığına Dikkat! Çocukluk Çağında Astım Hastalığına Dikkat!
Arıcak Devlet Hastanesi hizmete girdi Arıcak Devlet Hastanesi hizmete girdi
Odunpazarı Belediyesi'nde 'Tüp Bebek Tedavisi'nde Güncel Yaklaşımlar' söyleşisi Odunpazarı Belediyesi'nde 'Tüp Bebek Tedavisi'nde Güncel Yaklaşımlar' söyleşisi
Op. Dr. Dilek: 'Göz kapağı estetiğiyle genç görünün' Op. Dr. Dilek: 'Göz kapağı estetiğiyle genç görünün'
Parkinsona erkeklerde daha sık rastlanıyor Parkinsona erkeklerde daha sık rastlanıyor
Prof. Dr. Timuçin Çil: 'Meme kanserinde tedavi başarısı yüksek oranda arttı' Prof. Dr. Timuçin Çil: 'Meme kanserinde tedavi başarısı yüksek oranda arttı'
Diş çürükleri ölümcül olabiliyor Diş çürükleri ölümcül olabiliyor
THK ambulans uçağı, KKTC'den Isparta'ya organ nakli için havalandı THK ambulans uçağı, KKTC'den Isparta'ya organ nakli için havalandı
Sağlık Haberleri

Çölyak için farkındalık semineri

Esenler'de çölyak hastalığına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 'Nadir Hastalıklar' semineri düzenledi.

Sosyal medya karışık bir kişilik yapısı ortaya çıkarıyor

Prof. Dr. Yavuz Selvi, sosyal medyanın en çok beğenilme duygusunu ön plana çıkardığını ve bu arzuların insanı gerçek kimliğinden uzaklaştırdığını belirterek, sosyal medyanın yapay, geçici duygular ve karışık bir kişilik yapısı ortaya çıkardığını söyledi.

Literatüre girecek ameliyat

Elazığ'da bir hastanın sağ ve sol akciğerine yapılması gereken ameliyat, tek seferde 'videotorakoskopi' desteğiyle 4 santimlik bir kesiden yapıldı. Türkiye'de ilk defa yapılan ameliyata imza attıklarını aktaran Op. Dr. Tayfun Kermenli, operasyonu literatüre kazandıracaklarını söyledi.

Uzmanlardan grip uyarısı

KBB Uzmanı Op. Dr. Özlem Özer, influenza virüsü konusunda 7 yaş altı çocuklar ve 65 yaş üzeri yaşlıların risk grubunu oluşturduğunu belirterek, Risk altında olan grupların mutlaka hastaneye başvurması gerektiğini düşünüyoruz' dedi.

Iğdır'da Şap hastalığı paniği, 'Canlı Hayvan Borsası' kapatıldı

Hayvancılık sektörünün korkulu rüyası olan şap hastalığından dolayı Iğdır Canlı Hayvan Borsası geçici süreyle kapatıldı.

Eslamer Güzellik Merkezi modern ve teknolojik altyapısıyla bayanların gözdesi

Modern estetik uygulamalarla bayanlara hizmet veren Eslamer Güzellik Merkezi bölge illerden de yoğun ilgi görüyor.

Doç. Dr. Gökalp Öner: 'Ön tedaviler tüp bebek başarısını artırıyor'

Tüp bebekte ön tedavinin önemi hakkında bilgiler veren Kayseri Acıbadem Hastanesi Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner; Bazen hastalarımıza ön tedavi gerekiyor ki daha iyi yumurta ve sperm elde edersek gebelik şansı yüksek oluyor dedi.

71 yaşındaki hastanın organları umut oldu

Balıkesir'de 71 yaşında beyin ölümü gerçekleşen erkek hastanın organları diğer hastalara umut oldu.

Organ nakli çalışanlarına başarı belgesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Samsun Valisi Osman Kaymak, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç'un da katıldığı törende, organ nakli çalışanları başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Laparoskopik cerrahi ile iyileşme süreci hızlanıyor

Teknolojinin gelişmesiyle beraber cerrahi alanındaki uygulamalarda da olumlu gelişmeler yaşanıyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, bunlardan biri olan laparoskopik yöntemlerle yapılan ameliyatların hastaya sağladığı ayrıcalıklar hakkında bilgi verdi.

Grip salgınıyla ilgili rahatlatan açıklama

Ege Bölgesi Tabip Odalarının temsilcilerinin katıldığı toplantı için Manisa'ya gelen TTB Merkez Konseyi 2. Başkanı Ali Çerkezoğlu son günlerde hızla yayılan ve vatandaşların telaşlanmasına neden olan Domuz Gribi salgınıyla ilgili açıklama yaptı. Çerkezoğlu, virüsün bilindik bir virüs olduğunu ve gerekli tedbirlerin alınması durumunda telaş edilecek bir durum olmadığını düşündüklerini söyledi.

Mikro tese ameliyatıyla 7 yıllık çocuk hasreti son buldu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki A.Ö. ve kocası B.Ö., çocuk sahibi olmak için birçok yerde tedavi görmelerine rağmen olumsuz sonuç alınca, araştırmalar sonucu Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer'e ulaştı. Prof. Dr. Çoksüer, erkek faktörlü nedenden dolayı B.Ö.'ye yaptığı mikro tese ameliyatı ve akupunktur tedavisi sonucunda 7 yıllık çocuk hasreti son buldu.

Tatvan Devlet Hastanesine 2 yeni bölüm açıldı

Bitlis'in Tatvan Devlet Hastanesi bünyesinde romatoloji ve gastroentoroloji bölümleri açıldı.

Karnesiyle doktoruna koştu

Henüz 7 yaşındayken beyninde tümör olduğu tespit edilen Kerem Aslan, ameliyat sonrası eski sağlığına kavuşarak, karnesiyle beraber Uzm. Dr. Turhan'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Uzmanlardan velilere 'Karne' uyarısı

Uzman Klinik Psikolog Hande Taştekin, velilere karne uyarısında bulunarak, 'Çocuğun karnesinde gördüğümüz kırıklardansa, çocuğun kalbinde oluşturduğumuz kırıklıkları onarmak her zaman daha zordur' dedi.

Buz yanığına dikkat, uzuv kaybına neden olabilir

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Umut Zereyak, halk arasında soğuk ısırması olarak da bilinen buz yanığının uzuv kaybına neden olabileceğini söyledi.

Toplam 2862 haber.