Sağlık

Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi
Samsun'da Hastane Buluşmaları Samsun'da Hastane Buluşmaları
Minik 112'ler görev başına geçti Minik 112'ler görev başına geçti
Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli' Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli'
Gribe kalkan gıdalar Gribe kalkan gıdalar
Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat
Burun estetiği ile genç görünmek mümkün Burun estetiği ile genç görünmek mümkün
Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı
Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir
İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek
İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı
Lamina ile daha güzel gülüşler Lamina ile daha güzel gülüşler
Göz kapak problemlerine dikkat Göz kapak problemlerine dikkat
11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu 11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu
Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri
Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın' Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın'
Türkiye'nin en büyüğü olacak Türkiye'nin en büyüğü olacak
Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat
Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi
Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart
Sağlık Haberleri

Ankara'da EMDR eğitimi düzenlendi

ZioN Psikiyatri Akademisi, Boğaziçi Ruh Sağlığı Derneği, Özbilici Psikoloji Merkezi ve Terapiokulu işbirliği ile Ankara'da ulusal ve uluslararası onaylı Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) temel ve ileri düzey eğitimleri düzenlendi.

Hasta Yakınlarını Mutlu Eden Sağlık Hizmeti

İhtiyacı olan hastaların muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında yapılmasına olanak sağlayan Evde Sağlık Hizmetleri, vatandaştan da tam not alamaya devam ediyor. Kayseri'de 14 birim ve birimlere bağlı 21 evde sağlık ekibi ile yürütülen hizmetten bugüne kadar faydalanan 28 bin 738 hasta, görevli sağlık personeli tarafından 134 bin 363 kez ziyaret edilerek sağlık konusunda ki tüm ihtiyaçları evlerinde sunuldu.

100. bebek için 'Hoş Geldin' pastası

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde (YEDH) doğan 100. bebek için 'Hoş Geldin' pastası kesildi

Sağlıkçılar halk sağlığı eğitimi için Eskişehir'de buluştu.

Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan İzleme ve Değerlendirme Kapasitesinin Geliştirilmesi için Merkez ve Taşra Teşkilatında Çalışan Personelin Bilgi ve Becerilerinin Arttırılması Projesi kapsamındaki eğitimlerin 14.'sü Eskişehir'de başladı.

Tedavi edilmeyen bel ağrısı, kamburluğa neden olabilir

Romatizmal bir hastalık olan Ankilozan Spondilit hastalığının, son evrede bazı hastalarda kamburluk oluşturduğunu belirten Uzm. Dr. Hakan Aslan, erken teşhis edildiğinde, hastalığın kontrol altına alınabileceğini vurguladı.

Dr. Cavit Göktaş'tan aynı anda iki başarılı ameliyat

Gaziantep'te 12 yıldır mide fıtığı ve reflü şikayeti yaşayan hasta, Obezite ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Cavit Göktaş tarafından kapalı yöntemle gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Baş ağrısına akupunkturlu tedavi

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi'nde hastalar akupunktur uygulaması ile ağrılarından kurtuluyor.

Mersin'de ambulanslar 11 ayda 153 bin vatandaşa hizmet verdi

Mersin Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Mehmet Gül, Mersin'de 63 istasyonda 94 ambulansla hizmet verdiklerini belirterek, 2019 yılının başından bugüne kadar 153 bin vatandaşımıza hizmet verdik. İhbar geldikten sonra 83 saniye sonra ambulanslar yola çıkmış oluyor dedi.

Bu hastalık erkeklerin korkulu rüyası

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç Dr. Karaca Başaran meme büyümesinin erkeklerin korkulu rüyası olduğu söyledi.

Sarı nokta hastalığı, aferez yöntemi ile durdurulabiliyor

İlerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan sarı nokta hastalığı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Banu Acar, 'Aferez yöntemi ile hastalığın ilerlemesi yavaşlatılabilir ya da durdurulabilir' dedi.

Alzheimer yaşlı hastalığı değil, erken tanı önemli

INCA Klinik Nöroşirurji Uzmanı Op. Dr. Kerem Bıkmaz Alzheimer'ın yaşlı hastalığı olmadığını ayrıca erken tanının önemli olduğunu söyledi.

Ameliyattan korkanlar için ameliyatsız alt-üst göz kapağı estetiği

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer ameliyattan korkanlar için ameliyatsız alt-üst göz kapağı estetiğini önerdi.

Öğrenciler Sarıgöl'de organ bağışına dikkat çekti

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Sarıgöl Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, organ bağışına dikkat çekmek amacıyla ilçe meydanında etkinlik düzenlendi.

112 Acil Sağlık Hizmetlerinin kuruluşunun 25. yılı kutlandı

Mersin'de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin kuruluşunun 25. yılı, düzenlenen törenle kutlandı.

Kolon kanserinde erken teşhis önemli

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Serkan Uysal, kolon kanseri hastalığında erken teşhisin önemli olduğunu söyledi.

Boyabat Devlet Hastanesinde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Sinop'un Boyabat ilçesinde 75.Yıl Devlet Hastanesinde bebekleri hayata bağlayan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı.

Toplam 3303 haber.